متن مقاله


اگر از علاقمندان به هنر آشپزی باشید، احتمالا دوست دارید با انواع  محبوب ترین پنیرهای دنیا و نحوه ی استفاده از آن ها آشنا شوید. پنیرها، دنیای وسیعی را به خود اختصاص داده و انواع گوناگونی دارند.

در این مطلب لیستی از پنیرهایی که حداقل باید یکبار در طول عمر خود آن ها را تهیه کرده و در غذای خود امتحان کنید، آورده شده است. این لیست شامل محبوب ترینهای جهان است.

همان طور که اشاره شد صدها نوع پنیر در جهان وجود دارد. بسیاری از آن ها فقط در برخی از کشورها یا مناطق شناخته می شوند، اما برخی از آن ها نیز در سراسر جهان شناخته شده اند.

این پنیرهای محبوب در بیشتر دستور العمل ها مورد استفاده قرار می گیرند زیرا دسترسی به آنها در تمامی نقاط جهان ساده بوده و همه می توانند آن ها را در فروشگاه های مواد غذایی نزدیک خود پیدا کنند.

اگر هنوز جز پنیر پیتزا، پنیرهای دیگری را امتحان نکرده اید، اکنون زمان آن رسیده است!

یکی از اقدامات برند ما وارد کردن پنیرهای طبیعی در اندازه های کوچک در بازار بوده تا شما بتوانید به راحتی هر یک را امتحان کرده و طعم و عطر مورد علاقه ی خود را در میان آن ها پیدا کنید.

برای استفاده ی بهتر، در ادامه لیستی از پنیرها را به همراه نحوه ی استفاده از هر یک برای شما آورده شده است.

اگر نمی دانید چه نوع پنیری را برای غذای مورد نظر خود انتخاب کنید، در ادامه همراه ما باشید:

پنیر طبیعی کالین

موزارلا یکی از معروفترین و محبوب ترین پنیرهای جهان است. این پنیر یک محصول لبنیاتی برخاسته از جنوب ایتالیا است که به طور سنتی از شیر گاومیش تهیه می شود. موزارلا تازه به طور کلی سفید است و معمولاً درون قالب هایی با اندازه های مختلف قرار می گیرد. می توان این پنیر ها را به صورت پودری و یا قالبی و حتی در اندازه های بزرگ یافت.

می توانید از موزارلا تازه به همراه کمی روغن زیتون، نمک و فلفل لذت ببرید، زیرا دارای طعم کمی اسیدی یا لاکتیکی است، اما شور نیست. همچنین می توانید از آن در انواع غذاهای سرخ کردنی استفاده کنید و یا آن را به همراه گوجه فرنگی و سایر مخلفات در یک ساندویچ میل کنید. به خاطر داشته باشید که پنیری که به نام پنیر پیتزا در ایران شناخته می شود و در پخت انواع ساندویچ ها و پیتزا ها به کار می رود، در اصل همین پنیر موزارلا است.

چدار از لحاظ بافتی، خشک و خرد است و دارای طعمی عمیق، قوی و مغذی است. رنگ آن از زرد بسیار روشن تا زرد بسیار پر رنگ متفاوت است. از چدار برای تهیه همبرگرها و همچنین در انواع دیگر ساندویچ ها استفاده می شود.

پارمسان، که به اسم های پارمزان یا Parmigiano-Reggiano، نیز شناخته می شود، توسط افرادی که به صورت حرفه ای پنیرها را دنبال می کنند، در بین برترین پنیرها قرار گرفته است. بافت این پنیر دانه دانه، سخت و غلیظ با طعم قوی، مغذی و کمی تلخ است و به همین دلیل است که باید مقدار کمی از آن را به غذاهای خود افزود.

پارمسان بیشتر به صورت رنده شده در سوپ ها، سالاد ها، ماکارانی و یا پاستاهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد می شود. همچنین به عنوان میان وعده در ساخت سس های پنیری نیز به کار می رود.

 

گودا به عنوان یکی از محبوب ترین پنیرهای جهان شناخته می شود، گودای اصیل از شیر پر چرب و نیمه چرب گاوهای هلندی به دست می آید. اگر گودا به صورت طبیعی و طی فرآیندی چند ماهه ساخته شود  طعم و بافت متفاوتی پیدا می کنند. پنیرهای طبیعی که طی فرآیندی چند ماهه تولید می شوند را اصطلاحا پنیرهای (age)  شده می نامند. پنیرهای گودای طبیعی طعمی تیز، قوی و در عین حال کمی شیرین دارند. گوداهای پروسس را می توان حرارت داده و ذوب کرد اما پنیر های گودای طبیعی را تنها می توان به صورت رنده شده در انواع غذاها و یا سالاد ها استفاده کرد.

امنتالر، پنیری سوئیسی است که به سوراخ های ریز و درشتی که طی فرآیند ساخت روی آن شکل می گیرد شناخته می شود. این محصول یکی از محبوب ترین پنیرهای جهان است. یکی از موارد مصرف خاص این پنیر در چیز کیک امنتالر می باشد. اما بسته به علایق خود می توانید از آن در انواع پاستا و پیتزا و … استفاده نمایید.

گورگونزولا نوعی پنیر کپکی است، که به دلیل نوارهای کوچک سبزی  که در آن وجود دارد ، خاص به شمار می رود. این نوار های سبز رنگ خاصیتی دارویی داشته و از باکتری های مفید ساخته می شوند.  این پنیر ملایم، شیرین و شیری است و یکی از بهترین پنیرها در میز مزه به شمار می رود. همچنین می توانید کمی از آن را بر روی پیتزا رنده کرده تا از طعم و عطر دلنشین آن سر مست شوید.

 

به صورت کلی، هر یک از این پنیرها طعم خاص خود را دارند که باعث می شود طعم و بویی جدید و لذیذ به غذای شما بخشیده شود. شاید متوجه شده باشید که در برخی از رستوران ها طعم غذاهایی مانند پیتزا بسیار متفاوت تر از سایرین است. این موضوع به دلیل استفاده از پنیرهای متفاوت در ترکیبات آن است. بنابراین بهترین راهکار چشیدن طعم های مختلف پنیر است تا بتوانید پنیر مورد علاقه خودتان را بیابید.

 

 

برند کالین، از ابتدای کار خود  با هدف تولید پنیرهایی که نزدیک ترین طعم و بو را به پنیرهای اصیل هر کشوری داشته باشد، فعالیت خود را آغاز نموده است. پنیرهای ساخت کالین طی فرآیندی طبیعی در مدت زمان های مورد نیاز هر پنیر (بین 3 تا 8 ماه) در انبارهای ویژه نگه داری می شوند و سپس در بسته بندی هایی 200 گرمی به بازار ارائه می شود. با توجه به این موضوع شما به راحتی می توانید انواع پنیرهای طبیعی ما را از نمایندگی های فروش دریافت نموده و طعم هر یک را امتحان کنید.

 

 
پنیر موزارلا کاپی
پنیر موزارلا رنده شده مخلوط چدار -کاپ ۱ کیلوگرم
کره حیوانی
کره حیوانی آلوفویل ۱۰۰ گرم
پنیر گورگونزالا
پنیر گورگونزولا طبیعی قرص ۱۰ کیلوگرم
پنیر گودا پروسس صنعتی ۱.۵ کیلوگرم