متن مقاله


پاستا یک غذای بین­‌المللی ایتالیایی است. هیچ چیزی مانند غذا ایتالیا را توصیف نمی­‌کند و هیچ غذایی مانند پاستا غذای ایتالیایی را توصیف نمی­‌کند. پاستا بخشی یکپارچه از تاریخ غذایی این کشور است. هر کجا که ایتالیایی­‌ها به آن مهاجرت کرده باشند پاستا را نیز همراه خود برده­‌اند، بنابراین امروزه می­‌توان آن را یکی از غذاهای اصلی بین‌المللی دانست.

پاستا پنه، لوله‌­ای شکل است و از کامپانیا، منطقه­‌ای در جنوب ایتالیا نشات می­‌گیرد. پاستا پنه یکی از معروف­ترین اشکال ماکارونی است که در اکثر بازارها و فروشگاه‌­های مواد غذایی می­‌توان آن را تهیه نمود.

پاستا آلفردو2

مواد لازم برای تهیه پاستا پنه :

  • پاستای پنه: 200 گرم
  • فیله مرغ: 200 الی 300
  • پنیر پارمسان کالین: 100 گرم
  • شیر: 300 میلی گرم
  • خامه پاستوریزه کالین: 200 گرم
  • کره کالین: 50 گرم
  • نمک و فلفل و سبزیجات معطر به میزان لازم

طرز تهیه:

1.آماده کردن مرغ‌­ها:

فیله­‌ی مرغ را در اندازه‌های مکعبی برش زده و به همراه مقداری از کره و کمی روغن تفت دهید تا مغز پخت شود. کمی نمک و فلفل و آبلیمو به مرغ­‌ها اضافه کنید تا طعم‌دار شوند. بهتر است برای این کار از شعله‌ی کم استفاده کنید. زیرا شعله­‌ی کم باعث می‌شود مرغ­‌ها آب انداخته و به خوبی به همراه همان آب پخته شوند.

2. آماده کردن قارچ­‌ها:

قارچ­‌ها را ورقه‌­ای برش داده و به همراه کره و کمی روغن با حرارت بالا تفت دهید. حرارت بالا باعث می‌­شود قارچ­‌ها کمتر آب بیندازند.

3. آماده کردن پاستا پنه:

برای این کار یک ظرف آب جوشانده، نمک و روغن را اضافه می­‌کنیم و پاستا­ها را درون آب می‌ریزیم تا پخته شوند. زمان مناسب برای جوشاندن پاستا معمولا بر روی بسته­‌بندی نوشته شده است. اما شما می­‌توانید با یک تست ساده در زمان مناسب پاستاها را آبکشی نمایید. کافی است یک عدد پاستا را برداشته و زیر دندان امتحان کنید. اگر به اندازه‌­ای که دوست دارید نرم شده بود زمان آبکشی فرا رسیده است.

پاستا آلفردو3

 

طرز تهیه سس آلفردو:

برای درست کردن سس آلفردو، ابتدا سیرها را به همراه کمی کره و روغن تفت دهید. اضافه کردن روغن به کره باعث می­‌شود از سوختن کره جلوگیری شود. سپس نمک و فلفل را به آن اضافه می­‌کنیم. در این مرحله خامه را به مخلوط اضافه می­‌کنیم و هم می‌زنیم تا بافت یکدستی پیدا کند. در ادامه پنیر پارمسان را اضافه می­‌کنیم. برای درست کردن این سس می­‌توانید هم از پنیر پارمسان طبیعی و هم از پودر پنیر پارمسان استفاده کنید. در آخر شیر را نیز به مخلوط اضافه می­‌کنیم و کمی هم می‌زنیم تا بافت یکدست و منسجمی بدست آید.

با درست شدن سس آلفردو، تمامی موادی که از قبل آماده کرده بودیم از قبیل مرغ‌ها، قارچ‌ها و پنه‌های آبکشی شده را با یکدیگر مخلوط می‌کنیم. پاستای پنه با سس آلفردوی شما آماده است.

 

 
کره گیاهی
کره گیاهی ۳۰۰ گرم
پنیر پارمسان طبیعی
پنیر پارمسان طبیعی قرص ۱۰ کیلوگرم
پنیر امنتالر
پنیر امنتالر طبیعی ۲۰۰ گرم
خامه پاستوریزه لیوانی ۱۰۰ گرم