متن مقاله


پاستا یک غذای بین­‌المللی ایتالیایی است. هیچ چیزی مانند غذا ایتالیا را توصیف نمی­‌کند و هیچ غذایی مانند پاستا غذای ایتالیایی را توصیف نمی­‌کند. پاستا بخشی یکپارچه از تاریخ غذایی این کشور است. هر کجا که ایتالیایی­‌ها به آن مهاجرت کرده باشند پاستا را نیز همراه خود برده­‌اند، بنابراین امروزه می­‌توان آن را یکی از غذاهای اصلی بین‌المللی دانست.

پاستا پنه، لوله‌­ای شکل است و از کامپانیا، منطقه­‌ای در جنوب ایتالیا نشات می­‌گیرد. پاستا پنه یکی از معروف­ترین اشکال ماکارونی است که در اکثر بازارها و فروشگاه‌­های مواد غذایی می­‌توان آن را تهیه نمود.

پاستا آلفردو2

مواد لازم برای تهیه پاستا پنه :

  • پاستای پنه: 200 گرم
  • فیله مرغ: 200 الی 300
  • پنیر پارمسان کالین: 100 گرم
  • شیر: 300 میلی گرم
  • خامه پاستوریزه کالین: 200 گرم
  • کره کالین: 50 گرم
  • نمک و فلفل و سبزیجات معطر به میزان لازم

طرز تهیه:

1.آماده کردن مرغ‌­ها:

فیله­‌ی مرغ را در اندازه‌های مکعبی برش زده و به همراه مقداری از کره و کمی روغن تفت دهید تا مغز پخت شود. کمی نمک و فلفل و آبلیمو به مرغ­‌ها اضافه کنید تا طعم‌دار شوند. بهتر است برای این کار از شعله‌ی کم استفاده کنید. زیرا شعله­‌ی کم باعث می‌شود مرغ­‌ها آب انداخته و به خوبی به همراه همان آب پخته شوند.

2. آماده کردن قارچ­‌ها:

قارچ­‌ها را ورقه‌­ای برش داده و به همراه کره و کمی روغن با حرارت بالا تفت دهید. حرارت بالا باعث می‌­شود قارچ­‌ها کمتر آب بیندازند.

3. آماده کردن پاستا پنه:

برای این کار یک ظرف آب جوشانده، نمک و روغن را اضافه می­‌کنیم و پاستا­ها را درون آب می‌ریزیم تا پخته شوند. زمان مناسب برای جوشاندن پاستا معمولا بر روی بسته­‌بندی نوشته شده است. اما شما می­‌توانید با یک تست ساده در زمان مناسب پاستاها را آبکشی نمایید. کافی است یک عدد پاستا را برداشته و زیر دندان امتحان کنید. اگر به اندازه‌­ای که دوست دارید نرم شده بود زمان آبکشی فرا رسیده است.

پاستا آلفردو3

 

طرز تهیه سس آلفردو:

برای درست کردن سس آلفردو، ابتدا سیرها را به همراه کمی کره و روغن تفت دهید. اضافه کردن روغن به کره باعث می­‌شود از سوختن کره جلوگیری شود. سپس نمک و فلفل را به آن اضافه می­‌کنیم. در این مرحله خامه را به مخلوط اضافه می­‌کنیم و هم می‌زنیم تا بافت یکدستی پیدا کند. در ادامه پنیر پارمسان را اضافه می­‌کنیم. برای درست کردن این سس می­‌توانید هم از پنیر پارمسان طبیعی و هم از پودر پنیر پارمسان استفاده کنید. در آخر شیر را نیز به مخلوط اضافه می­‌کنیم و کمی هم می‌زنیم تا بافت یکدست و منسجمی بدست آید.

با درست شدن سس آلفردو، تمامی موادی که از قبل آماده کرده بودیم از قبیل مرغ‌ها، قارچ‌ها و پنه‌های آبکشی شده را با یکدیگر مخلوط می‌کنیم. پاستای پنه با سس آلفردوی شما آماده است.

 

 
پنیر سفید پروسس ۲۵۰ گرم
پنیر تست ورقه‌ای گودا و چدار ۳۶۰۰ گرم
کره حیوانی فرمسیل ۱۰ گرم
پنیر موزارلا رنده شده
پنیر موزارلا قالبی کاپ ۲.۵ کیلوگرم