متن مقاله


شما برای اوقات تفریح از چه خوراکی‌هایی کمک می‌گیرید؟ پیشنهاد ما چیدن یک سینی مزه هیجان‌انگیز با کمک پنیرهای طبیعی است. چطور؟ این سینی مزه به راحتی آماده می‌شود و می‌تواند به عنوان یک گزینه برای پذیرایی در مهمانی‌ها، سفر و حتی جمع‌های خودمانی باشد. در ادامه این مطلب به شما نشان خواهیم داد که چطور یک سینی مزه شگفت‌انگیز آماده کنید. برای چیدن یک سینی مزه پنیر می‌توانید از تخته‌های سرو چوبی و یا هر سینی و بشقاب بزرگی که دوست دارید استفاده کنید.

1. برای چیدن میز مزه با موارد بزرگ‌تر شروع کنید: کاسه‌ها و پنیرها

با چیزهایی که بیشترین فضای یک صفحه پنیر را در خود جای داده است شروع کنید. بعداً همه موارد دیگر را در فضاهای خالی جای خواهیم داد. با قرار دادن چند کاسه کوچک بر روی سینی پنیر خود می‌توانید آن را به قسمت های مورد نظر خود تقسیم کنید. اگر دوست نداشتید می‌توانید از کاسه در سینی خود استفاده کنید. اما استفاده از کاسه به شما در نگهداری وسایل و خوراکی‌های کوچکتر کمک خواهد کرد. به علاوه، ارتفاع و شکل گرد کاسه‌ها به سینی مزه شما عمق می‌بخشد. کاسه‌ها را می‌توانید با عسل، فلفل قرمز سرخ شده، زیتون، سس‌های مخصوص مانند سس پستو، قارچ و دیپ پر کنید.

در محله بعد ، پنیرها را اضافه کنید. پنیرهایی که در سینی مزه پنیر مورد استفاده قرار می‌گیرند پنیرهای طبیعی هستند که طبق رسپی اصلی درست می‌شوند. توجه کنید که پنیرها باید وقتی به دمای اتاق رسیدند، سرو شوند. در نتیجه قبل از سرو، بهتر است چند دقیقه به آن‌ها در محیط بیرون استراحت دهید. برای این منظور می‌توانید قبل از اینکه نوبت به برش پنیرها برسد آن‌ها را از یخچال خارج کنید و یا بلافاصله بعد از خارج کردن از یخچال آن‌ها را برش بزنید و روی سینی خود قرار دهید و منتظر بمانید تا به دمای طبیعی محیط برسند.

نکته: بهتر است پنیرها را به وسیله کاغذ روغنی بپوشانید تا قبل از سرو خشک نشوند.

پیشنهاد ما این است که پنیرها را به اشکال مختلفی تقسیم کنید تا جذابیت بصری به سینی مزه اضاقه کنند. پنیرهای طبیعی سخت، مانند چدار و پارمسان، گرگونزولا و…. را می‌توانید به صورت مکعب و یا اشکال دیگر برش دهید و روی سینی قرار دهید.  این امر باعث می‌شود که مهمانان بتوانند بدون نیاز به استفاده از چاقو، خودشان یک تکه را بردارند و لذت ببرند. این انختاب سینی مزه پنیر شما را جذاب‌تر می‌کند.

 

بشقاب پنیر

 

2. گوشت، نان و کراکر را اضافه کنید.

گزینه بعدی اضافه کردن گوشت است. البته می‌توانید به جای گوشت در سینی مزه پنیر خود از انواع بیکن و یا ژامبون نیز استفاده نمایید. برای اضافه کردن این مواد می‌توانید لایه‌های نازک را به صورت دایره ببرید. سپس از وسط دایره‌ها را نصف کرده و نیم دایره به دست آمده را از وسط تا کنید. تا به یک مثلث برسید. مثلث‌های به‌دست آمده را کنار هم بین یک عدد پنیر و یکی از کاسه‌ها قرار دهید.

روش دیگر درست کردن مخروط با استفاده از دایره های بزرگ است. برای کنار هم قرار دادن مخروط‌ها می‌توانید از خلال دندان استفاده کنید. روش دیگر چین دادن به لایه های نازک، کالباس، بیکن و یا گوشت است.

کراکرها را به تعداد محدود و پشت هم در لبه‌های سینی بچینید.  می‌توانید از نان‌های مختلفی در سینی پنیر خود استفاده کنید و در صورت نیاز آن‌ها را به قطعات کوچکی تبدیل کنید.

 

سینی پنیر

3. قسمت های خالی سینی مزه را با میوه و آجیل پر کنید.

اگر قسمت‌های بزرگی در سینی پنیر خالی مانده است،می‌توانید از میوه و آجیل برای پرکردن آن کمک بگیرید.

برای این منظور ابتدا مقداری میوه اضافه کنید. ما در اینجا از انگور استفاده کردیم، اما می‌توانید از هر میوه (یا سبزیجات!) که دارید استفاده کنید. بهتر است برای قرار دادن میوه‌ها در بشقاب  و یا سینی مزه پنیر، میوه را به قطعات نسبتاً كوچكی خرد کرده و آن را در چند جا در سراسر تخته پراكنده نمایید. همچنین می‌توانید از روش قرینه‌سازی برای قرار دادن میوه‌ها استفاده کنید.

حالا، آجیل را اضافه کنید! به طور مثال می‌توانید از گردو و بادام استفاده کنید. چند عدد آجیل را در قسمت‌های خالی کوچکتر وسط تخته خود اضافه کنید تا کمی بافت اضافه شود و قسمت‌های کوچک خالی سینی را پر کند. چند قسمت فضای اطراف لبه‌ها را برای زیتون یا هر خوراکی دلخواه بگذارید.

4. برخی از کاسه های خود را با زیتون و روغن زیتون پر کنید.

اگر به زیتون علاقه دارید، در این مرحله می‌توانید آن‌ها را اضافه کنید! شما می‌توانید آن‌ها را در هر جایی که دوست دارید قرار دهید. حتی می‌توانید از دو نوع زیتون‌های سبز و سیاه استفاده کنید. به طور مثال تعدادی از زیتون‌های سبز را بر روی تخته و تعدادی را درون یکی از کاسه‌ها بریزید.

در این مرحله کاسه‌هایی که روی سینی قرار داده اید را با هر آنچه که دوست دارید پر کنید: زیتون، آجیل، میوه خشک، و حتی می‌توانید برای پر کردن کاسه‌ها از از عسل و نمک دریا نیز استفاده کنید. سایر مواردی که می‌توانید استفاده کنید عبارت‌اند از: سس پستو، کره با کیفیت بالا، مربای انجیر یا توت سیاه ، چغندر کباب شده و یا حتی ترشی و …

5. مقداری از سبزیجات مورد علاقه خود را اضافه کنید.

تقریبا کار تزئین سینی مزه به اتمام رسیده است! . تمام آنچه که باقی مانده، این است که شکاف‌های کوچک باقی مانده را پر کنید تا تخته پنیر شما پر و جذاب‌تر دیده شود.

چیدن یک تخته پنیر هیجان انگیز هیچ قاعده و قانون خاصی را در پی ندارد. تنها کافیست به نوع پنیر انتخابی خود و مکمل‌هایی که برای آن وجود دارد توجه کنید تا بهترین چیدمان را داشته باشید.

محصولات لبنی سینی مزه با کالین

کالین اولین تولیدکننده کره حیوانی در کشور است. طعم و عطر کره حیوانی کالین را در هیچ‌جای دیگر پیدا نمی‌کنید. همچنین کارخانه کالین، پنیرهای طبیعی را با اصیل‌ترین بافت و طعم تولید می‌کند. پنیر پارمسان، امنتالر، گورگونزولا، چدار و گودا از نواع پنیرهای طبیعی کالین محسوب می‌شوند. همچنین انواع موزرلای تازه در سه بسته‌بندی گیس‌بافت، پیچ و توپی می‌توانند گزینه خوبی برای چیدمان سینی مزه شما باشند. پنیرهای پروسس شامل پنیر ورقه‌ای، انواع دیپ‌ها و پنیرهای خامه‌ای و صبحانه نیز از دیگر محصولات کارخانه کالین هستند که طرفداران بی‌شماری دارند.

همچنین خامه کالین در سه طعم شکلاتی، عسلی و ساده با بالاترین کیفیت در کالین تهیه می‌شود. کالین با 20 سال سابقه تولید محصولات لبنی حالا به یکی از مطرح‌ترین برندها تبدیل شده است. برای خرید محصولات کالین می‌توانید سری به نمایندگی‌های فروش حضوری یا کالین‌شاپ بزنید. خرید آنلاین از طریق فروشگاه مجازی کالین امکان‌پذیر است.

همین حالا می‌توانید با سفارش پنیر های طبیعی کالین کار خود را شروع کنید و از چیدن یک سینی پنیر هیجان انگیز لذت ببرید.

 
پنیر گودا طبیعی
پنیر گودا طبیعی قرص 10 کیلوگرم
خامه پاستوریزه
خامه پاستوریزه ۱۰۰ گرم
پنیر پارمسان طبیعی ۲۰۰ گرم
پنیر موزارلا توپی
پنیر موزارلا توپی ۱۸۰ گرم