متن مقاله


سینی پنیر و یا بشقاب پنیر (chesse plate) گزینه ای مناسب برای یک مهمانی، سرگرمی در تعطیلات و … است! در این آموزش گام به گام، به شما نشان خواهیم داد که چطور یک سینی پنیر شگفت انگیز آماده کنید. برای چیدن یک سینی پنیر می توانید از تخت های سرو چوبی و یا هر سینی و بشقاب بزرگی که دوست دارید استفاده کنید.

1. با موارد بزرگ تر شروع کنید: کاسه ها و پنیرها

با چیزهایی که بیشترین فضای یک صفحه پنیر را در خود جای داده است شروع کنید. بعداً همه موارد دیگر را در فضاهای خالی جای خواهیم داد. با قرار دادن چند کاسه کوچک بر روی سینی پنیر خود می توانید آن را به قسمت های مورد نظر خود تقسیم کنید. اگر دوست نداشتید می توانید از کاسه در سینی خود استفاده نکنید اما استفاده از آنها به شما در نگهداری وسایل و خوراکی های کوچکتر کمک خواهد کرد. به علاوه، ارتفاع و شکل گرد کاسه ها به سینی شما عمق می بخشد. کاسه ها را می توانید با عسل، فلفل قرمز سرخ شده، زیتون، سس های مخصوص مانند سس پستو  … پر کنید.

در محله ی بعد ، پنیرها را اضافه کنید. پنیرهایی که در سینی پنیر مورد استفاده قرار میگیرند پنیرهای طبیعی هستند که طبق رسپی اصلی درست شده اند. توجه کنید که پنیر ها باید وقتی به دمای اتاق رسیدند، سرو شوند. در نتیجه قبل از سرو، بهتر است چند دقیقه به آن ها در محیط بیرون استراحت دهید. برای این منظور می توانید قبل از اینکه نوبت به برش پنیرها برسد آن ها را از یخچال خارج کنید و یا بلافاصله بعد از خارج کردن از یخچال آن ها را برش بزنید و روی سینی خود قرار دهید و منتظر بمانید تا به دمای طبیعی محیط برسند.

نکته: بهتر است پنیر ها را به وسیله ی کاغذ روغنی بپوشانید تا قبل از سرو خشک نشوند.

بهتر است پنیرها را به اشکال مختلفی تقسیم کنید تا جذابیت بصری به سینی خود بیافزایید. پنیرهای طبیعی سخت، مانند چدار و پارمسان، گرگونزولا و…. را می توانید به صورت مکعب و یا اشکال دیگر برش دهید و روی سینی قرار دهید.  این امر باعث می شود که مهمانان بتوانند بدون نیاز به استفاده از چاقو، خودشان یک تکه را بردارند و لذت ببرند. این موضوع سینی پنیر شما را جذاب تر می کند.

 

بشقاب پنیر

 

2. گوشت، نان و کراکر را اضافه کنید.

می توانید به جای گوشت در سینی پنیر خود از انواع بیکن و یا ژامبون نیز استفاده نمایید. برای اضافه کردن این مواد می توانید لایه های نازک را به صورت دایره ببرید. سپس از وسط دایره ها را نصف کرده و سپس نیم دایره به دست آمده را از وسط تا کنید. تا به یک مثلث برسید. مثلث های بدست آمده را کنار هم بین یک عدد پنیر و یکی از کاسه ها قرار دهید.

روش دیگر درست کردن مخروط با استفاده از دایره های بزرگ است. برای کنار هم قرار دادن مخروط ها می توانید از خلال دندان استفاده کنید. روش دیگر چین دادن به لایه های نازک، کالباس، بیکن و یا گوشت است.

کراکر ها را به تعداد محدود و پشت هم در لبه های سینی بچینید.  می توانید از نان های مختلفی در سینی پنیر خود استفاده کنید و در صورت نیاز آن ها را به قطعات کوچکی تبدیل کنید.

 

سینی پنیر

3. قسمت های خالی را با میوه و آجیل پر کنید.

حالا که قسمت های بزرگی در سینی پنیر ما خالی مانده است، وقت آن است که لذت ببریم و شروع به پر کردن آن ها کنیم! در این مرحله بشقاب پنیر شما به یک بشقاب پنیر واقعی تبدیل می شود.

برای این منظور ابتدا مقداری میوه اضافه کنید. ما در اینجا از انگور استفاده کردیم، اما می توانید از هر میوه (یا سبزیجات!) که دارید استفاده کنید. بهتر است برای قرار دادن میوه ها در بشقاب  و یا سینی پنیر، میوه را به قطعات نسبتاً كوچكی خرد کنید و آن را در چند جا در سراسر تخته پراكنده کنید. می توانید از روش قرینه سازی برای قرار دادن میوه ها استفاده کنید.

بعد ، آجیل را اضافه کنید! به طور مثال می توانید از گردو و بادام استفاده کنید. چند عدد آجیل را در قسمت های خالی کوچکتر وسط تخته خود رها کنید تا کمی بافت اضافه شود و قسمت های کوچک خالی سینی را پر کند. چند قسمت فضای اطراف لبه ها را برای زیتون یا هر خوراکی اضافی که قصد دارید اضافه کنید بگذارید.

 

4. برخی از کاسه های خود را با زیتون و روغن زیتون پر کنید.

اگر به زیتون علاقه دارید، در این مرحله می توانید آن ها را اضافه کنید! شما می توانید آنها را در هر جایی که دوست دارید قرار دهید. می توانید حتی از دو نوع زیتون های سبز و سیاه استفاده کنید. به طور مثال تعدادی از زیتون های سبز را بر روی تخته و تعدادی را درون یکی از کاسه ها بریزید.

در این مرحله کاسه هایی که روی سینی قرار داده اید را با هر آنچه که دوست دارید پر کنید: زیتون، آجیل، میوه خشک، و حتی می توانید برای پر کردن کاسه ها از از عسل و نمک دریا نیز استفاده کنید. سایر مواردی که می توانید استفاده کنید عبارتند از: سس پستو، کره با کیفیت بالا، مربای انجیر یا توت سیاه ، چغندر کباب شده و یا حتی ترشی و …

5. مقداری از سبزیجات مورد علاقه خود را اضافه کنید.

تقریبا کار ما به اتمام رسیده است! در این مرحله، همه چیزهای خوب را آماده کرده اید و یک بشقاب پنیر عالی مونتاژ کرده اید. تمام آنچه که باقی مانده است، این است که شکاف های کوچک باقی مانده را پر کنید تا تخته پنیر شما پر و جذاب دیده شود.

چیدن یک تخته پنیر هیجان انگیز هیچ قاعده و قانون خاصی را در پی ندارد. تنها کافیست به نوع پنیر انتخابی خود و مکمل هایی که برای آن وجود دارد توجه کنید تا بهترین چیدمان را داشته باشید.

همین حالا می توانید با سفارش پنیر های طبیعی کالین کار خود را شروع کنید و از چیدن یک سینی پنیر هیجان انگیز لذت ببرید.

 
پنیر موزارلا و چدار رنده شده
پنیر چدار و موزارلا رنده شده ۲ کیلوگرم
پنیر سفید پروسس ۲۰ گرم (پک ۸ عددی)
پنیر کالین
پنیر گیس بافت ۲۰۰ گرم
کره گیاهی
کره گیاهی آلوفویل دلکام ۱۰ گرم