متن مقاله


آیا پنیر برای سلامت بدن مفید است؟ تفکری که از دیرباز در میان مردم وجود دارد این است که پنیر از نظر چربی اشباع شده است و تا حد زیادی ناسالم است. اما تحقیقات جدید ارتباط بین چربی اشباع و بیماری های قلبی را زیر سوال می برد. در حقیقت ، خوردن پنیر های طبیعی با فواید درمانی زیادی به همراه است. در ادامه به بررسی مزایای پنیرهای طبیعی برای بدن می پردازیم: 

پنیر طبیعی

۱.خطر بیماری قلبی شما را کاهش می دهد

برخی محققان بنا بر تحقیقاتی که بر روی مردم فرانسه صورت گرفته است عدم مضر بودن چربی های اشباع بر قلب را توجیه می کنند. زیرا مردم فرانسه علی رغم مصرف بالای پنیر و سایر غذاهای غنی از چربی اشباع، مانند کره و اردک و …  آمار ابتلا به بیماری های قلبی پایینی دارند. 

۲.سلامت استخوان ها

مقدار کلسیم، پروتئین، منیزیم، روی و ویتامین های A ،D و K پنیرهای طبیعی به این معنی است که می تواند در رشد سالم استخوان در کودکان و بزرگسالان و پیشگیری از پوکی استخوان نقش مهمی داشته باشد.

برخی از تئوری ها به این موضوع اشاره دارند كه خوردن لبنیات  منجر به تولید اسید بیشتر در بدن می شود و این امر می تواند استخوان های سالم را از بین ببرد. اما شواهد علمی از این دیدگاه ها به هیچ وجه پشتیبانی نمی کنند. بلکه دقیقا به عکس این مطلب تاکید دارند.

۳.سلامت دندان ها

پنیر می تواند سلامت دندان ها را تقویت کند. کلسیم در تشکیل دندان نقش مهمی دارد و پنیر منبع خوبی از کلسیم است. علاوه بر این، مطالعات نشان داده است که خوردن پنیر می تواند سطح ph در پلاک دندانی را بالا ببرد که در نتیجه موجب محافظت از دندان در برابر خراب شدگی می شود. نکته جالب اینکه به نظر می رسد شیر و ماست عاری از قند اثر مشابهی ندارند.

۴.فشار خون

با وجود این که پنیرها سرشار از چربی و سدیم هستند، آمارها نشان می دهد افرادی که پنیر بیشتری می خورند، فشار خون کمتری دارند،  کلسیم می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. با این حال پنیرهای کم چرب و کم سدیم مانند پنیر های طبیعی بیشتر توصیه می شود. پنیرهای طبیعی از قبیل، پنیر طبیعی چدار، پنیر طبیعی گدا، پنیر طبیعی گورگونزولا و … را شامل می شوند. 

۵.رگ های خونی سالم

برخی پنیرها حاوی مقادیر زیادی کلسترول و سدیم هستند که این مواد می توانند منجر به مشکلات قلبی عروقی شوند. با این حال، در سال ۲۰۱۴، محققان به این نتیجه رسیدند که لبنیات می تواند منبع خوبی از آنتی اکسیدان و گلوتاتیون باشد. آنتی اکسیدان برای سلامت مغز و جلوگیری از تولید عصب وابسته به سن بسیار مهم است. در سال ۲۰۱۶ دانشمندان همچنین دریافتند که خاصیت آنتی اکسیدانی پنیر ممکن است حداقل در کوتاه مدت در برابر اثرات منفی سدیم از فرد محافظت کند. در این مطالعه، رگ های خونی شرکت کنندگان که پنیر لبنیات مصرف کرده اند، بهتر از رگ های خونی کسانی که پرتقال یا سویا می خورند، بود.

۶.کنترل میکروب و کلسترول روده

به عنوان یک غذای تخمیر شده، پنیر ممکن است به تقویت باکتری های سالم روده کمک کند. طبق یک مطالعه کوچک که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد، پنیر می تواند بر میزان کلسترول خون تأثیر مثبت داشته باشد.

۷.وزن سالم

مطالعات نشان می دهد که فردی که دارای شاخص توده بدنی بالایی است (BMI) احتمالاً کلسیم کمی دارد. از آنجا که پنیر منبع خوبی برای کلسیم است، ممکن است برای افرادی که رژیم لاغری دارند، مزایایی به همراه داشته باشد.

۸.اسیدهای چرب امگا 3

اسیدهای چرب امگا۳ در بعضی از انواع پنیرها، و به ویژه آنهایی که از شیر تولید شده توسط گاوهایی که علف های تازه را می خورند، یافت شده اند. اعتقاد بر این است که اسیدهای چرب امگا۳ به نفع سیستم قلبی و عروقی و مغز هستند.

۹.سلول های سالم

سلول ها برای ساختمان و ترمیم به پروتئین احتیاج دارند. ۲۸ گرم پنیر چدار می تواند ۷ گرم پروتئین ارائه دهد. میزان پروتئین توصیه شده برای هر فرد به سن ، اندازه و میزان فعالیت آن ها بستگی دارد.

برند کالین، از ابتدای کار خود  با هدف تولید پنیرهایی که نزدیک ترین طعم و بو را به پنیرهای اصیل هر کشوری داشته باشد، فعالیت خود را آغاز نموده است. پنیرهای ساخت کالین طی فرآیندی طبیعی در مدت زمان های مورد نیاز هر پنیر (بین 3 تا 8 ماه) در انبارهای ویژه نگه داری می شوند و سپس در بسته بندی هایی 200 گرمی به بازار ارائه می شود. با توجه به این موضوع شما به راحتی می توانید انواع پنیرهای طبیعی ما را از نمایندگی های فروش دریافت نموده و طعم هر یک را امتحان کنید.

 
پنیر امنتالر طبیعی ۲۰۰ گرم
پنیر خامه ای
پنیر خامه‌ای ۱۳۰ گرم
پنیر گورگونزالا
پنیر گورگونزولا طبیعی قرص ۱۰ کیلوگرم
پنیر ورقه ای چدار چیزبرگر ۱۵۰۰ گرمی