متن مقاله


همانطور که همه می‌دانیم پنیر موزارلا، به عنوان بهترین پنیر پیتزا شناخته می‌شود. این نوع پنیر، تنها پنیری نیست که می‌توانید برای تهیه پیتزای خود از آن استفاده کنید. اما مطمئناً، بحث در مورد بهترین پنیر پیتزا باید با موزارلا شروع شود. به چند دلیل موزارلا به عنوان بهترین پنیر پیتزا در نظر گرفته می شود: طعم لطیف و  شیری، بافت نرم و یکدست ، خاصیت کشسانی و قابلیت ذوب شدن خارق العاده آن. از این گذشته، موزارلا محبوب‌ترین پنیر در بسیاری از کشورهایی است که پیتزا از آن‌ها نشات می‌گیرد.

بهترین پنیر پیتزا

تمایل شما به عطر و طعم یا بافت هرچه باشد، دنیای پنیر تنوع زیادی را در اختیارتان قرار می‌دهد. طعم ساده، پیچیده یا ملایم، فقط مطابق میل خود انتخاب کرده و لذت ببرید! تهیه غذا با پنیر به همراه سایر مواد، این امکان را در اختیارتان قرار می دهد که ترکیبات بی نظیری از عطر، طعم و مواد مغذی را فراهم کنید. اما موضوعی که در این مطلب می خواهیم به آن بپردازیم این است که بهترین پنیر پیتزا چه پنیری است.

بهترین پنیر پیتزا

پنیر موزارلا

شاید موزارلا شناخته شده‌ترین و محبوب‌ترین نوع پنیر پیتزا در تمام دوران باشد که بخاطر قوام کامل و عطر و طعم ساده آن بسیار مورد توجه قرار می گیرد. موزارلا طعمی ملایم و تازه با قوام خامه ای دارد که مطمئناً نظر شما را جلب می کند. موزارلا در دو نوع موزارلای کم رطوبت و تازه موجود است که هر دو نوع آن از بهترین پنیر پیتزاهای شناخته شده هستند.

موزارلای کم رطوبت همان پنیری است که به عنوان پنیر پیتزا شناخته می شود. این پنیر ماندگاری بیشتر ، طعم دهندگی قوی تر و ذوب راحت تری دارد، در حالی که انواع موزارلا تازه خامه ای تر هستند و باید در طی چند روز اول پس از ساخته شدن مصرف شوند. هر دو برای انواع سبک ها معجزه می کنند و با پنیرهای دیگر نیز مخلوط می شوند.

پنیر چدار

چدار یکی دیگر از پنیرهایی است که به عنوان بهترین پنیر پیتزا شناخته می شود. چدار به دلیل داشتن طعمی تیز و رنگ جذاب خود، مشهور است. این پنیر افزودنی عالی برای هر نوع دستور پیتزا به شمار می رود. با استفاده از  چدار به عنوان پنیر پیتزا، طعم نمکی آن،  طعم بیشتری به پیتزای شما می دهد.  چدار به عنوان پنیر محبوب خانواده سلطنتی انگلیس شناخته می شود و از این لحاظ در جایگاه بالایی قرار دارد. طعم های عمیق چدار، برای دستور العمل هایی که به چیزهای اضافی نیاز دارند بسیار مناسب است و همچنین با توجه به رنگ زیبای خود یک تزیین فوق العاده را ایجاد می کند.

بهترین پنیر پیتزا

پنیر گورگونزولا

گورگونزولا با طعمی پیچیده، خامه ای و معطر به تمام معنا پنیری نیرومند است. این پنیر با کپک های خوراکی سبز رنگ خود که با استفاده از شیر گاوه ساخته می شود، یکی دیگر از پنیرهایی است که به عنوان بهترین پنیر پیتزا شناخته می شود. طعم این پنیر کمی تند و تیز بوده و  بعد از اینکه بر روی زبانتان قرار میگیرد طعم آن کمی شدید تر می شود. این پنیر نرم و تا حدودی شکننده بوده و به راحتی ذوب می شود. گورگونزولا به راحتی به طور یکنواخت روی پیتزا پخش می شود. طعم گورگونزولا با گذشت زمان قوی تر می شود. پس هر چه این پنیر پیر تر شود، طعم آن قوی تر و تند و تیز می شود.

بهترین پنیر پیتزا

همانطور که خواندید هر یک از پنیرهای نام برده شده می توانند به عنوان بهترین پنیر پیتزا شناخته شوند. اما موضوع اصلی ذائقه و سلیقه ی غذایی شماست. شما می توانید از هر یک از این پنیرها برای رسیدن به طعم و مزه ای جدید استفاده کنید. اما معمولا به دلیل کشسانی بالای موزارلا از آن به عنوان پنیر پایه استفاده شده و از دیگر پنیرها به عنوان افزدونی استفاده می شود. چدار، گرونزولا و … هر یک طعم و عطر خاص خود را داشته که باعث می شوند هر بار طعم و عطری جدید را تجربه کنید.

موارد استفاده از پنیر پیتزا

یکی از بهترین پنیر پیتزاها همانطور که اشاره شد پنیر موزارلا می باشد. از آنجایی که موزارلا از شیر ساخته می شود، یک محصول لبنی محسوب شده که مواد مغذی مهمی را در یک رژیم غذایی سالم تأمین می کند. طبق آمارهای جهانی، 28 گرم موزارلا که با شیر بدون چربی تهیه می شود، حاوی 72 کالری و 4.5 گرم چربی است. این وعده تقریباً 7 گرم پروتئین داشته اما کمتر از 1 گرم قند یا کربوهیدرات فراهم می کند.

بهترین پنیر پیتزا

 

ویتامین های موجود در 28 گرم موزارلا، حاوی نیاسین، ریبوفلاوین، تیامین، بیوتین و ویتامین 6B  است. از آنجا که این ویتامین ها محلول در آب هستند، بدن آنها را ذخیره نمی کند. بنابراین خوردن پنیر موزارلا یک نیاز فوری غذایی را برآورده می کند. این مواد برای حفظ سلامت پوست و بینایی و تشکیل گلبول‌های قرمز مهم هستند. موزارلا همچنین حاوی ویتامین های محلول در چربی مانند A ،D و E است که برای رشد استخوان، جذب کلسیم و محافظت از غشای سلول مهم هستند. مواد معدنی 28 گرم پنیر موزارلا 183 میلی گرم کلسیم دارد که بیش از 18 درصد مقدار توصیه شده در روز است. کلسیم برای حفظ ساختار استخوان و محافظت از مینای دندان مهم است.

این پنیر پیتزا همچنین حاوی 13 درصد مقدار توصیه شده روزانه فسفر است که برای بدن برای استفاده از کلسیم ضروری است. سایر مواد مغذی موجود در موزارلا شامل پتاسیم ، کلرید ، آهن و سدیم است.

همچنین پنیر موزارلا منبع خوبی از پروتئین است که برای انرژی و حفظ عضلات مهم است. مصرف پنیر موزارلا ممکن است از نقرس محافظت کند، یک وضعیت دردناک که منجر به تجمع کریستال های اسید اوریک در مفاصل می شود.

برند کالین، از ابتدای کار خود  با هدف تولید پنیرهایی که نزدیک ترین طعم و بو را به پنیرهای اصیل هر کشوری داشته باشد، فعالیت خود را آغاز نموده است. پنیرهای ساخت کالین طی فرآیندی طبیعی در مدت زمان های مورد نیاز هر پنیر (بین 3 تا 8 ماه) در انبارهای ویژه نگه داری می شوند و سپس در بسته بندی هایی 200 گرمی به بازار ارائه می شود.

 

 
پنیر استیک مدادی
پنیر مدادی ۲۰۰ گرم
پنیر موزارلا رنده شده
پنیر موزارلا رنده شده (قرمز) ۱۸۰ گرم
پنیر پروسس
پنیر پروسس لیوانی ۸۰ گرم
کره گیاهی
کره گیاهی آلوفویل دلکام ۱۵ گرم