متن مقاله


پنیر پیتزا یا همان پنیر موزارلا بیشتر به دلیل استفاده از آن در پیتزا شناخته می شود. اما نکته ای که وجود دارد این است که شما می توانید از این پنیر در پخت غذاهای بسیاری استفاده کنید. برای اینکه کمی الهام بخش باشیم، مجموعه ای از دستور العمل های شگفت انگیز را برایتان گرد آوری کرده ایم، لطفا در ادامه همراه ما باشید: 

لازانیا 

لازانیا یکی از محبوب ترین غذاهایی است که توجه افراد بسیاری را به خود جلب می کند. نکته اصلی که لازانیا را از ماکارانی متمایز می کند، استفاده از پنیر پیتزا در این غذا است. طرز تهیه این غذای لذیذ بسیار ساده بوده و به راحتی می توانید با استفاده از فر و یا حتی با استفاده از ماهی تابه آن را طبخ کنید. 

طرز تهیه لازانیا:

ابتدا پیاز بزرگی را رنده نموده و یا به صورت نگینی خورد نمایید. به تعداد دلخواه سیر اضافه نموده سپس آن را با روغن سرخ کنید. گوشت چرخ کرده را به پیاز داغ خود اضافه نموده و کمی آب اضافه نمایید تا به خوبی پخته شود. فلفل دلمه ای و قارچ ها را نیز به ان اضافه کنید.  ادویه های مورد علاقه ی خود از قبیل نمک، زرد چوبه، آویشن، فلفل سیاه، فلفل سفید و… را به همراه کمی رب به آن بیافزایید. سس گوشت لازانیا در این مرحله آماده است. 

برای درست کردن سس سفید (بشامل)، ابتدا کمی کره را تفت داده، یک قاشق آرد سفید به آن اضافه نمایید و سپس یک لیوان شیر اضافه کنید. ترکیب بدست آمده را مدام بهم بزنید تا بافتی یک دست و نسبتا غلیظ پیدا کند. می توانید به سس خود یک قاشق غذا خوری پنیر پارمسان نیز اضافه نمایید.

آب را جوشانده لازانیا ها را به مدت مناسب بجوشانید تا نرم شوند. سپس در ظرف مناسبی یک لایه ماکارانی لازانیا، یک لایه سس سفید، یک لایه سس گوشت و یک لایه پنیر پیتزا اضافه نمایید. ظرف لازانیای شما آماده است آن را درون فر و یا درون ماهیتابه بر روی گاز قرار دهید تا پنیرها به خوبی آب شوند. 

لازانیا با پنیر پیتزا کالین

سیب زمینی شکم پر 

طرز تهیه سیب زمینی شکم پر بسیار ساده و آسان است. کافی است سیب زمینی های مورد نظر خود را آب پز نموده و آن ها را از وسط نصف کنید. کمی داخل آن را خالی نموده و با سس گوشت پر کنید. در نهایت پنیر پیتزا را اضافه نموده و ظرف را به فر منتقل کنید. 

برای تهیه سس گوشت، پیاز ها را تفت داده گوشت چرخ کرده را به همراه فلفل دلمه ای نگینی خورد شده به آن اضافه کنید. ادویه های مورد نظر خود را نیز به آن افزوده و اجازه دهید مواد به خوبی پخته شوند.

سیب زمینی با پنیر پیتزا کالین

گراتن مرغ و سیب زمینی 

گراتن مرغ و سیب زمینی غذایی لذیذ و ساده است که به همراه پنیر پیتزا پخته می شود. ترکیب سیب زمینی، مرغ و پنیر پیتزا آن چنان طعم مطبوعی ایجاد می کند که نظر هر فردی را به خود جلب می کند. طرز تهیه این غذا بسیار ساده است. ابتدا سینه ی مرغ را ریش ریش نموده به همراه پیاز داغ و فلفل دلمه ای تفت دهید. ادویه هایی هم چون نمک و فلفل،پودر سیر، پودر پابریکا، فلفل سیاه، فلفل سفید و … را به همراه کمی رب به غذا بیافزایید. 

درون یک ظرف ابتدا سس مرغ خود را ریخته در لایه ی بعدی سیب زمینی های آب پز حلقه شده و پیاز داغ را قرار دهید. سس سفیدی که شامل کره، آرد، شیر و پنیر پارمسان است را بر روی کل مواد ریخته و در انتها کل طرف را با استفاده از پنیر پیتزا بپوشانید.  ظرف را درون فر قرار دهید تا روی آن به خوبی طلایی شود. 

کراتن مرغ با پنیر پیتزا کالین

نان سیر

نان سیر میان وعده ای پر طرفدار و لذیذ است. برای طبخ این میان وعده ی جذاب، روغن زیتون، سیر، پودر سیر، آویشن، نمک، فلفل را با یکدیگر ترکیب نموده بر روی نان های تست بمالید. در انتها بر روی نان ها پنیر پیتزا ریخته و آن ها را درون فر قرار دهید. 

نان سیر با پنیر پیتزا کالین

اسنک 

اسنک یکی دیگر از میان وعده های بسیار جذاب است. طرز تهیه این میان وعده، بسیار ساده است. کافی است مواد مورد علاقه ی خود از جمله، ژامبون، سوسیس، قارچ و … را بر روی نان تست ریخته سپس پنیر پیتزا را بر روی تمامی مواد بریزید . نان تست دیگری را بر روی آن ها قرار دهید و درون ساندویچ ساز قرار دهید تا پخته شود.  

اسنک با پنیر پیتزا کالین

 
پنیر گردو
پنیر گردو ۱۰۰ گرم
پنیر چدار طبیعی
پنیر چدار طبیعی قرص ۱۰ کیلوگرم
کره گیاهی فرمسیل دلکام
کره گیاهی فرمسیل دلکام ۲۰ گرم
کره حیوانی سفید
کره حیوانی سفید ۲۵ کیلوگرم