مقاله, وبلاگ کالین

چند نکته برای سرو پنیرهای طبیعی مختلف

سرو پنیرهای طبیعی مختلف

پنیرهای طبیعی از خوراکی‌های پرطرفداری هستند که تقریباً در همه جا می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. این پنیرها در رژیم غذایی کشورهای مختلف از آسیا و مدیترانه گرفته تا آمریکا و اروپا جای دارند. ما ایرانی‌ها از پنیرهای طبیعی برای صبحانه استفاده می‌کنیم. اما این پنیرهای طبیعی از آنجایی که از مقدار زیادی شیر تولید می‌شوند و رسیدگی خاصی در انبار پنیر بر روی آن‌ها صورت می‌گیرد، خواص زیادی برای بدن دارند و می‌توان آن‌ها را به شکل‌های مختلف سرو کرد.  استفاده به عنوان مزه در میز مزه، به صورت میان وعده، همراه با انواع غذاها مثل ساندویچ و پیتزا و یا همراه با انواع سالادها از موارد سرو پنیر طبیعی است. در ادامه به چند نکته در مورد سرو پنیرهای طبیعی مختلف اشاره می‌کنیم. همراه ما باشید.

نکاتی برای سرو پنیرهای طبیعی سخت

گیف پنیر طبیعی

برای سرو پنیرهای طبیعی سخت مانند پنیر چدار یا پنیر گودا، پنیر را قبل از برش یا سرو به دمای اتاق (۲۴ درجه سانتی‌گراد) برسانید تا از برجسته شدن طعم‌ها اطمینان حاصل کنید.
بهتر است پنیر را روی مرمر یا شیشه خنک و تمیز سرو کنید تا از طعم گرفتن پنیرها از تخته های چوبی یا پلاستیکی جلوگیری کنید. البته استفاده از تخته‌ی چوبی امری سلیقه‌ای است و بسیاری از افراد آن را به دیگر تخته‌ها ترجیح می‌دهند.

در پذیرایی‌های سلف سرویس، باید مطمئن شوید که نیاز همه‌ی مهمان‌ها به خوبی برآورده می‌شود. بنابراین برای اطمینان از اینکه مهمانان شما به راحتی بتوانند پنیر را در اندازه‌ی مورد نیاز خود برش دهند، بهتر است چاقوهای مخصوص هر پنیر را قبل از مهمانی تهیه نموده و در میز سرو خود قرار دهید.

اما برای ساده نگه داشتن میز، بهتر است از قبل پنیرها را در اندازه‌های مناسب برش بزنید. برای جلوگیری از خشک شدن پنیر قبل از مصرف از پوششی مانند کاغذ روغنی و یا کاغذ پوستی استفاده کنید. برای برداشتن آسان پنیر، خلال دندان یا چاقوی مناسب را فراموش نکنید!

سرو خوراکی‌های دیگر در کنار پنیر

پنیر را در کنار طعم‌های خوشمزه دیگر مانند نان‌های طعم‌دار، میوه ، آجیل یا عسل سرو کنید. یکی دیگر از بهترین گزینه‌ها برای قرارگرفتن در کنار پنیر میوه است. اگر قصد دارید میوه سرو کنید، سیب، گلابی و آووکادو گزینه‌های عالی با پنیرهای نرم یا پنیرهای سفت و ملایم هستند. طعم‌های میوه‌ای قوی‌تر مانند انگور یا هلو بهتر است با پنیرهای قوی و تند سرو شوند. طعم‌دهنده‌های میوه‌ای نباید طعم پنیر را تحت تاثیر قرار دهند. بلکه آن‌ها باید آن را تکمیل کرده و تقویت کنند.

آجیل هم گزینه‌ای بسیار مناسب برای قرارگرفتن در کنار پنیرهای نرم، سخت یا ورقه‌ای نازک است. هنگام تهیه یک بشقاب پنیر همه چیز را خودتان امتحان کنید تا خوراکی‌هایی را که در کنار یکدیگر ترکیب خوبی دارند، کشف کنید. ترکیبات بسیاری وجود دارد، بنابراین چیدمان و ترکیبات پنیرها را برای خود سرگرم کننده کنید تا از آن لذت ببرید.

پنیر طبیعی، خوراکی خوشمزه برای سرو در هر زمانی از روز

پنیر طبیعی را می‌توان در انواع غذاها، از غذاهای سنتی گرفته تا غذاهای امروزی، استفاده کرد. این پنیر را می‌توان روی میز صبحانه، قبل از غذا یا بین غذا و یا حتی همراه با غذا سرو کرد. برای مثال از پنیر امنتالر طبیعی داخل پیتزا، سوپ، لازانیا و دیگر غذاها می‌توان استفاده کرد. میز مزه یکی دیگر موارد سرو پنیرهای طبیعی مختلف است. مهم‌ترین دلیل این که این پنیر را در هر زمانی از روز می‌توان مصرف کرد این است که پنیرهای طبیعی سالم و مفید هستند و علاوه بر آن طعم بسیار خوبی دارند.

 پس اولین نکته در سرو پنیرهای طبیعی مختلف، امکان استفاده از آن‌ها در تمام ساعت‌های روز است.

 پنیر طبیعی، همراه عالی برای انواع غذاها

پنیر می‌تواند در آشپزی یک ماده اصلی باشد. خوش‌طعم بودن و طبیعی بودن این پنیرها سبب شده تا به بخش اصلی بسیاری از دستورهای پخت غذا در دنیا تبدیل شود. از پنیرهای طبیعی هم در غذاهای سرد و هم در غذاهای گرم استفاده می‌شود. پنیرهای طبیعی مختلف یک همراه عالی برای پاستا، پیتزا، گراتین و نان هستند. این ماده لبنی به‌خوبی با طعم میوه‌ها هماهنگ می‌شود.

استفاده از پنیرهای طبیعی مختلف در غذاها، به طعم و بافت غذا لطافت می‌بخشد. پاستا، کیش، پیتزا، کروک موسیو، نان تست، انواع شیرینی‌ها، کرپ‌ها و پانینی‌ها با پنیر طبیعی طعم بسیار خوبی می‌گیرند.

غذاها را می‌توان یک راه سرگرم کننده جدید برای گنجاندن پنیر در رژیم غذایی روزانه خودمان و کودکان بدانیم. پس یکی دیگر از مهم‌ترین نکات در سرو پنیرهای طبیعی مختلف، طعم و عطر بخشیدن آن‌ها به انواع غذاها است.

پنیرهای طبیعی، مزه اصلی میز مزه

سرو پنیرهای طبیعی روی میز مزه مهم‌ترین نکته در جشن‌ها و مهمانی‌ها است. چیدن میز مزه با پنیرهای طبیعی مختلف در سینی مزه، تجربه‌ای منحصر به فرد از طعم‌ها، بافت‌ها و رنگ‌ها به مهمانان می‌دهد.

سرو پنیرهای طبیعی مختلف در سینی مزه از نظر بصری فریبنده هستند. رنگ‌های پنیرهای طبیعی جذاب است و باعث تحسین مهمان‌ها خواهد شد.

در سرو پنیرهای طبیعی مختلف و چیدن میز مزه همیشه کیفیت را به کمیت ترجیح دهید – داشتن مجموعه ای کوچک از پنیرهای عالی بسیار بهتر از تعداد زیادی پنیر بی‌کیفیت است! یک بشقاب نباید بیش از چهار تا هشت پنیر مختلف داشته باشد.

در سرو سینی مزه، دما را حتماً بررسی کنید: فراموش نکنید که سینی مزه را دو ساعت قبل از سرو از یخچال خارج کنید.

مهمتر از همه، در سرو پنیرهای طبیعی مختلف روی میز مزه از مواد طبیعی و رویایی استفاده کنید تا پنیرهای خود را تا حد امکان خلاقانه نشان دهید – چوب، سنگ مرمر، تخته سنگ و برگ از جمله مواد طبیعی هستند که می‌توانید استفاده کنید.

در سرو پنیرهای طبیعی مختلف، بهترین خوراکی‌ها را انتخاب کنید

همیشه در سینی مزه خوراکی‌های همراه پنیرهای طبیعی را مناسب با طعم آن‌ها انتخاب کنید. ما در صفحه اینستاگرام کالین، بهترین خوراکی‌های همراه پنیرهای طبیعی را گلچین می‌کنیم و نحوه چیدن آن‌ها را یاد می‌دهیم. به راحتی می‌توانید با دیدن ویدیوها و تصاویر مربوط به سینی مزه، بهترین همراهان پنیر طبیعی را انتخاب کنید. برای خرید پنیر طبیعی کالین می‌توانید از قسمت محصولات سایت اقدام نمایید.

اینستاگرام کالین میز مزه

چند نمونه از بهترین خوراکی‌های همراه پنیرهای طبیعی عبارتند از:

میوه خشک و انواع آجیل؛

میوه تازه مثل سیب، انگور، آناناس، کیوی، خرمالو، انبه؛

انواع نان‌ها و کراکرها؛

نوشیدنی‌های گوناگون.

و در پایان این که…

برند کالین، از ابتدای کار خود با هدف تولید پنیرهایی که نزدیک ترین طعم و بو را به پنیرهای اصیل هر کشوری داشته باشد، فعالیت خود را آغاز کرده است. پنیرهای ساخت کالین طی فرآیندی طبیعی در مدت زمان‌های مورد نیاز هر پنیر (بین ۳ تا ۸ ماه) در انبارهای ویژه نگه داری می‌شوند و سپس در بسته‌بندی‌هایی ۲۰۰ گرمی به بازار ارائه می‌شود.

شما می‌توانید خرید پنیر طبیعی کالین را از نمایندگی‌های ما در شهرهای مختلف یا به طور مستقیم از وبسایت کالین تجربه کنید.

بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *