متن مقاله


پنیرهای طبیعی یکی از بهترین خوراکی ها برای چیدمان میز پذیرایی مهمانی هستند. برای داشتن پنیرهای طبیعی، در بهترین حالت به  همراه عطر و طعم شگفت انگیز و ظاهری جذاب می‌توانید نکاتی را که در ادامه ارائه شده است را دنبال کنید.

نکاتی برای سرو پنیرهای طبیعی سخت

برای سرو پنیرهای طبیعی سخت مانند چدار یا گودا، پنیر را قبل از برش یا سرو به دمای اتاق (24 درجه سانتی‌گراد) برسانید تا از برجسته شدن طعم‌ها اطمینان حاصل کنید.

بهتر است پنیر را روی مرمر یا شیشه خنک و تمیز سرو کنید تا از طعم گرفتن پنیرها از تخته های چوبی یا پلاستیکی جلوگیری کنید. البته استفاده از تخته‌ی چوبی امری سلیقه‌ای است و بسیاری از افراد آن را به دیگر تخته‌ها ترجیح می‌دهند.

در پذیرایی‌های سلف سرویس، باید مطمئن شوید که نیاز همه‌ی مهمان‌ها به خوبی برآورده می‌شود. بنابراین برای اطمینان از اینکه مهمانان شما به راحتی بتوانند پنیر را در اندازه‌ی مورد نیاز خود برش دهند، بهتر است چاقوهای مخصوص هر پنیر را قبل از مهمانی تهیه نموده و در میز سرو خود قرار دهید.

 

اما برای ساده نگه داشتن میز، بهتر است از قبل پنیرها را در اندازه‌های مناسب برش بزنید. برای جلوگیری از خشک شدن پنیر قبل از مصرف از پوششی مانند کاغذ روغنی و یا کاغذ پوستی استفاده کنید. برای برداشتن آسان پنیر، خلال دندان یا انبر مناسب را فراموش نکنید!

 

نکاتی برای سرو پنیرهای طبیعی نرم

پنیرهای نرم مانند پنیر موزارلای تازه گیس بافت، پنیر موزارلای تازه پیچ، پنیر موزارلای تازه توپی، گورگونزولا و.. پنیرهایی هستند که باید قبل از سرو کردن کمی خنک شوند، تا بافتی محکم تر پیدا کنند. بهتر است پنیرهای نرم را درون ظرف های کوچکی مانند کاسه های کوچک و … سرو کنید. برای خنک نگه داشتن پنیر و جلوگیری از گرفتن گرد و غبار بهتر است روی ظرف را بپوشانید.

پنیرهای طبیعی

سرو خوراکی های دیگر در کنار پنیر

پنیر را در کنار طعم‌های خوشمزه دیگر مانند نان‌های طعم‌دار، میوه ، آجیل یا عسل سرو کنید. یکی دیگر از بهترین گزینه‌های برای قرار رفتن در کنار پنیر، میوه است. اگر قصد دارید میوه سرو کنید، سیب، گلابی، آووکادو و … گزینه‌های عالی با پنیرهای نرم یا پنیرهای سفت و ملایم هستند. طعم های میوه ای قویتر مانند انگور یا هلو بهتر است با پنیرهای قوی و تند سرو شوند. طعم دهنده های میوه ای نباید طعم پنیر را تحت تاثیر قرار دهید. بلکه آن‌ها باید آن را تکمیل کرده و تقویت کنند.

میزمزه

آجیل نیز گزینه‌ای بسیار مناسب برای قرارگیری در کنار پنیرهای نرم، سخت و  یا به صورت ورقه ای نازک و … است. هنگام تهیه یک بشقاب پنیر همه چیز را خودتان امتحان کنید تا خوراکی‌هایی را که در کنار یکدیگر ترکیب خوبی دارند، کشف کنید. ترکیبات بسیاری وجود دارد، بنابراین چیدمان و ترکیبات پنیرها را برای خود سرگرم کننده کنید تا از آن لذت ببرید.

 

 

برند کالین، از ابتدای کار خود با هدف تولید پنیرهایی که نزدیک ترین طعم و بو را به پنیرهای اصیل هر کشوری داشته باشد، فعالیت خود را آغاز نموده است. پنیرهای ساخت کالین طی فرآیندی طبیعی در مدت زمان‌های مورد نیاز هر پنیر (بین 3 تا 8 ماه) در انبارهای ویژه نگه داری می‌شوند و سپس در بسته‌بندی‌هایی 200 گرمی به بازار ارائه می‌شود. با توجه به این موضوع شما به راحتی می‌توانید انواع پنیرهای طبیعی ما را از نمایندگی‌های فروش در سطح شهر و یا به صورت آنلاین از سایت www.calindairyshop.com  دریافت نموده و طعم هر یک را امتحان کنید.

 
پنیر ورقه‌ای تست گودا
پنیر ورقه‌ای تست گودا ۳۶۰۰ گرم
پنیر موزارلا گیس بافت
پنیر موزارلا گیس بافت ۲۰۰ گرم
کره حیوانی فرمسیل
کره حیوانی فرمسیل ۲۰ گرم
کره گیاهی آلوفویل دلکام
کره گیاهی آلوفویل دلکام ۵۰ گرم