متن مقاله


آیا تا به امروز به مفهوم دیپ کردن در فرهنگ غذایی توجه کرده‌­اید؟ دیپ کردن به غوطه‌­ور کردن غذا درون مواد گفته می­‌شود. تفاوتی که میان سس­‌ها و دیپ­‌ها وجود دارد دقیقا به نوع استفاده از آن­‌ها مربوط می‌­شود. اصولا سس­‌ها غلظتی کمتری دارند و بر روی غذا ریخته می‌­شوند. اما دیپ­‌ها غلظت بیشتری دارند و برای استفاده از آن­‌ها غذا را داخل ظرف دیپ فرو می­‌کنند.

فرهنگ  پنیر دیپ از چه مکانی سرچشمه می گیرد؟

پنیر دیپ بخش مهمی از فرهنگ غذایی یکی از ایالت‌­های جنوب آمریکا محسوب می­‌شود. برخی مدعی هستند که روش دیپ کردن غذا توسط بلکی دونلی، صاحب اصلی رستوران­‌های مکزیک چیکیتو اختراع شد. این رستوران‌های زنجیره­‌ای، که اکنون چندین مکان در مرکز آرکانزاس (ایالتی در جنوب آمریکا) دارد، توسط دونلی و همسرش در North Little Rock در سال 1935 افتتاح شد. برخی دیگر نیز ادعا می‌کنند که غوطه‌­وری پنیر در واقع در یک رستوران مکزیکی در هات اسپرینگز یا در تگزاس اختراع شده است.

انواع دیپ­‌های معروف در دنیا

1. دیپ گودا:

پنیر گودا طعمی ملایم و تقریبا شیرینی دارد. دیپ گودا نیز از آنجایی که از این پنیر خوشمزه نشات می‌­گیرد طعمی لذیذ دارد. دیپ گودا را می‌توانید در کنار انواع فینگرفودها امتحان کرده و از طعم جذابی که دارد لذت ببرید.

دیپ

2. دیپ چدار:

پنیر چدار به نوبه‌ی خود طرفداران بسیاری دارد. پنیر دیپ چدار علاوه بر اینکه طعم لذیذ چدار را به همراه دارد، بافتی لطیف داشته و به توجه به رنگ نارنجی جذاب خود، گزینه‌ای عالی برای قرار گرفتن در کنار غذاهای شماست.

دیپ

3. دیپ تارتار:

دیپ کلاسیک تارتار که به بهترین وجه در کنار غذاهای دریایی و کباب سرخ شده سرو می­‌شود، به خصوص در انگلستان محبوب است. طعم قوی و ترش آن را می­‌توان به دلیل گنجاندن ترشی خرد شده و آب لیمو دانست که به نوبه خود به یک بافت چسبناک و خوشمزه منجر می‌­شود.

دیپ

4. دیپ رنچ:

دیپ رنچ محبوبیت فعلی خود را مدیون یک ماده مخفی است. دوغ خامه‌ای… این دیپ همه کاره را می‌توان با افزودن دوغ بیشتر یا غلیظ یا افزودن خامه ترش به صورت شل سرو کرد.

دیپ

پنیر دیپ چیست؟

پنیر دیپ به نوعی پنیر گفته می­شود که نقطه ذوب پایینی داشته و با کمی گرما به حالت مایع در می­آید. پنیرهای دیپ کالین در بسته بندی­های 100 گرمی و 800 گرمی و در دو نوع چدار و گودا عرضه می شوند. برای استفاده از این محصول کافیست آن را بر روی شعله مستقیم قرار داده و مدام هم بزنید تا طی زمان کوتاهی، بافتی مایع و یکدست پیدا کند.

 

از دیپ‌ها در کنار چه غذاهایی می‌توان لذت برد؟

می­‌توانید از پنیر دیپ که یکی از محبوب­ترین انواع دیپ­‌ها هستند در کنار ناچوز، چیپس، انواع فینگرفود، انواع سوخاری از جمله، مرغ سوخاری، سیب­‌زمینی سوخاری، قارچ سوخاری و …، کراکرها، برخی از سبزیجات و … استفاده نمایید.

برند کالین، از ابتدای کار خود  با هدف تولید پنیرهایی که نزدیک‌ترین طعم و بو را به پنیرهای اصیل هر کشوری داشته باشد، فعالیت خود را آغاز نموده است. پنیرهای ساخت کالین طی فرآیندی طبیعی در مدت زمان‌های مورد نیاز هر پنیر (بین 3 تا 8 ماه) در انبارهای ویژه نگهداری می‌شوند و سپس در بسته‌بندی‌هایی 200 گرمی به بازار ارائه می‌شود. با توجه به این موضوع شما به راحتی می‌توانید انواع پنیرهای طبیعی ما را از نمایندگی‌های فروش دریافت نموده و طعم هر یک را امتحان کنید.

 
شیر خشک فرموله ۲۴٪ ۲۰ کیلوگرم
پنیر گودا طبیعی ۲۰۰ گرم
کازئینات کلسیم ۱۰ کیلوگرم
کره حیوانی فرمسیل ۲۰ گرم