متن مقاله


سوابق تاریخی نشان می دهد که پنیر گودا از قرن 12 در هلند تولید می شود و به عنوان  یکی از قدیمی ترین انواع پنیر باقی مانده در جهان شناخته می‌شود. گرچه گودا همیشه از شیر گاو تهیه می‌شود و به طور کلی طعم آن نسبتاً ملایم و خامه‌ای است، اما اختلاف زیادی بین دستور العمل‌های مختلف در منطقه‌های مختلف وجود دارد .

اگرچه گودا به نام شهری در نورد هلند نامگذاری شده است، اما قرن هاست که این پنیر در سراسر هلند تولید می شود. در حقیقت، منشا ساخت این پنیر به شهر گودا در هلند بازنمیگردد، اما به این دلیل که این شهر یكی از معدود نقاط كشور بود كه تولیدكنندگان و بازرگانان پنیر می‌توانستند در قرون وسطی و رنسانس پنیرهای خود را در آن  مبادله كنند این لقب به پنیر گودا داده شده است.

پنیر گودا

در طول این دوره ها، گودا تجارت پنیر را در انحصار خود داشت و بزرگترین بازار پنیر در هلند شناخته می شد. از این رو ، متداول ترین نوع پنیر هلندی به پنیر گودا معروف شد. همچنان طبق سنت گذشته، در ماه های گرم، بازرگانان محلی برای فروش پنیر خود به گودا سفر می کنند و اغلب لباس های سنتی می پوشند که به اوج شکوفایی شهر منجر می شوند.

گودا به طور سنتی از شیر گاو پاستوریزه نشده تهیه می شود و با یک موم زرد رنگ پوشانده می شود که از خشک شدن آن در طی بلوغ جلوگیری می کند.  از آنجا که گودا اکنون در مقیاس صنعتی تولید می شود ، بسیار غیرمعمول است که به این روش تولید شود زیرا شیر در صورت عدم پاستوریزه شدن سریعتر خراب می شود و این امر یک انتخاب بی فایده برای تولیدکنندگان بزرگ است. با این وجود ، بیش از 300 مزرعه در اطراف هلند هنوز گودا را به روش قدیمی تولید می کنند. به این نوع گودا لقب  پنیر کشاورز داده می شود و تحت قوانین تجارت اتحادیه اروپا محافظت می شود. این پنیر باید از شیر پاستوریزه نشده تهیه شده و طبق استانداردهای خاص تاریخی تهیه شود.

امروزه گودای به یک کالای اصلی بین المللی تبدیل شده و به طور خاص یکی از محبوب ترین پنیرها در جهان محسوب می شود. این پنیر یکی از محبوب ترین پنیرهای جهان و یکی از مشهورترین صادرات هلند است.

طرز تهیه پاستای مرغ با پنیر گودا

پنیر گودا

مواد لازم برای پاستای مرغ با پنیر گودا

  • پاستای پنه
  • کره 4 قاشق غذاخوری
  • آرد 3 قاشق غذاخوری
  • آب مرغ 1 فنجان
  • خامه 1/2 فنجان
  • پنیر گودا
  • نمک، فلفل و آویشن به میزان لازم
  • جعفری تازه 1 قاشق چایخوری
  • مرغ مکعبی شده به مقدار لازم
  • نخود فرنگی به مقدار لازم

مراحل ساخت پاستای مرغ با پنیر گودا

پاستا را داخل آب جوشیده به مدت ده دقیقه بجوشانید تا نرم شود.

در قابلمه روی حرارت متوسط ​​و کم کره را ذوب کنید. آرد اضافه کنید. حدوداً 2 دقیقه با همزن بپزید تا مخلوط آرد کاملاً مخلوط و پخته شود. آب مرغ و خامه را به تدریج هم بزنید. پنیر را اضافه کره، هم بزنید تا ذوب شود و یکدست شود. ، فلفل و جعفری اضافه کنید. با هم زدن آن را بپزید تا غلیظ شود. مرغ و سبزیجات را اضافه کنید تا پخته شوند. سس را با ماکارونی پخته و آبکش شده ترکیب کنید. داخل یک ظرف مناسب  ریخته و آن را به مدت 20 دقیقه در فر 270 درجه قرار دهید. در صورت نیاز میتوانید کمی پنیر بر روی پاستا رنده کنید تا آب شود.

 

.

 
پنیر موزارلا کاپی
پنیر موزارلا رنده شده مخلوط چدار -کاپ ۱ کیلوگرم
کره گیاهی
کره گیاهی آلوفویل دلکام ۱۵ گرم
پنیر خامه ای
پنیر خامه‌ای ۸۰۰ گرم
شیر خشک
شیر خشک ۳۵۰ گرم