مقاله, وبلاگ کالین

تاثیر شگفت‌انگیز موسیقی روی طعم پنیرها

تاثیر موسیقی بر پنیر در انبار پنیر کالین

منطقه‌ی امنتال (Emmental) سوییس یکی از مناطق زیبای جهان است که به‌خاطر پنیر امنتالر خود در جهان معروف شده؛ پنیری که با شیر خام درست می‌شود و با سوراخ‌های زیادش قابل تشخیص است و ما را به دنیای کارتونی تام و جری می‌برد. نحوه‌ی تولید این پنیر از قرن سیزدهم تا الان تغییر اساسی چندانی نداشته، اما تعداد زیادی امنتالر با بافت و طعم مختلف در دنیا وجود دارد که این تفاوت‌ها به دلیل مدت زمان به عمل آمدن، رطوبت، دما یا استارترهای مورد استفاده است. اما حالا معیار جدیدی هم در تغییر طعم و بافت پنیر تاثیرگذار معرفی شده است: موسیقی!  بیت وامپفلر (Beat Wampfler) یکی از تولیدکنندگان پنیر طبیعی در سوییس است که از قبل اطمینان داشت که موسیقی روی طعم پنیر تاثیرگذار است اما می‌خواست مطمئن شود که این موضوع پایه و اساس علمی هم دارد. این تولیدکننده پنیر، مدرسه عالی هنرهای برن سوییس را متقاعد کرد که یک آزمایش علمی در مورد تاثیر موسیقی روی پنیر انجام دهند. این آزمایش در بورگدورف سوییس انجام شد. در ادامه با نتایج این تحقیق آشنا خواهیم شد.

تاثیر شگفت‌انگیز ملودی‌ها روی طعم و بوی پنیر

برای انجام آزمایش تاثیر موسیقی روی پنیر، چند پنیر طبیعی امنتالر هر کدام به قطر ۴۰ سانتی‌متر روی قفسه‌های چوبی قرار داده شدند. بلندگویی هم به صورت مداوم موسیقی پخش می‌کرد. در زیر این پنیرها یک پنیر امنتالر دیگر به عنوان مرجع طعم قرار داشت، که بدون هیچ موسیقی‌ای به عمل آمده بود.

از میان هشت ملودی که برای پنیرها پخش می‌شد، ملودی‌های زیر به گوش می‌رسید:

  • «فلوت سحرآمیز» اثر موتسارت
  • «پلکانی به بهشت» ترانه‌ای از گروه راک انگلیسی لد زپلین (Led Zeppelin)
  • قطعه‌ای از گروه هیپ هاپ A Tribe called quest
  • قطعه‌ی موسیقی سبک نکنو
  • موج‌های سینوسی صدا
هیئت ژوری تاثیر موسیقی روی پنیر
یک هیئت داوری متشکل از متخصصان در ۱۶ مارس در بورگدورف گرد هم آمدند تا بررسی کنند که آیا موسیقی‌های مختلف، طعم مختلفی به پنیر می‌دهد.

پس از هشت ماه از این تولید نسبتاً ویژه پنیر در انبار پنیر، هیئت داوران متخصص با چشمان بسته انواع پنیر را تست کردند. بنجامین لوزوی (Benjamin Luzuy)، عضو هیات داوران در برنامه آشپزی رادیو و تلویزیون سوییس بعد از تست پنیرها گفت: «تفاوت‌های کاملاً مشخصی بین پنیرها وجود دارد، تا جایی که این سوال در ذهن می‌‌آمد که آیا این پنیر همان پنیری است که قبل از این خورده بودم».

در این تحقیقات گزارش شده: “پنیری که با موسیقی هیپ هاپ به عمل آمده بود، هم از نظر بو و هم از نظر طعم، میوه‌ای بود که آن را به وضوح از سایر پنیرها متفاوت می‌کرد.” فرکانس‌های پایین این سبک موسیقی باعث شده که “نت‌های بسیار ملایم‌تر با طعم میوه‌ای-گلی” بگیرد. امنتالرهایی که با موسیقی موتسارت به عمل آمده بودند، طعم ملایم‌تری داشتند.

کشف تاثیر موسیقی روی پنیر را می‌توان شروع یک شیوه مدرن در آشپزی دانستن. متخصصانی که در این آزمایش حضور داشتند، این روش را آغاز خلاقیت در صنعت غذایی نامیدند و امیدوارند که طعم‌هایی جدیدتر از پنیرها در بازارهای جهانی مشاهده شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.