متن مقاله


بلال مکزیکی همان­طور که از نامش پیداست، غذایی خیابانی و مکزیکی است. رابطه مکزیکی‌ها با غذاهای ساده و قابل مصرف در حرکت، در دوره مدرن و پر سرعت امروزی تقویت شده است. شاید به همین دلیل است که مکزیکو سیتی به عنوان یکی از مهمترین شهرهای کره زمین از نظر غذای خیابانی مورد ستایش قرار می گیرد. این نوع پخت بلال با ذرت مکزیکی متفات است. در ادامه طرز تهیه بلال مکزیکی آورده شده است.

بلال مکزیکی با پنیر

مواد لازم برای تهیه بلال مکزیکی

طرز تهیه

بلال مکزیکی غذایی بسیار ساده است. بلال مکزیکی، وقتی با عطر خوش کره‌ی حیوانی و طعم لذیذ پودر پارمسان کالین همراه شود، به یک ترکیب بی نظیر تبدیل می‌­شود. برای پخت این غذا و یا میان وعده‌ی خوشمزه می‌توانید بلال را آب پز و یا کبابی کنید. اگر تا به امروز بلال آب پز شده را امتحان نکرده‌­اید، پیشنهاد می­‌کنیم این بار از این روش برای پخت بلال استفاده کنید. تا با طعم جدید و خوشمزه‌ای آشنا شوید.

پس از آماده کردن بلال‌ها به سراغ سس مخصوص این غذا می‌رویم. تهیه این سس بسیار ساده است. کافی است اجازه دهید کره به دمای اتاق برسد تا نرم شود. سپس پودر پارمسان اضافه نموده و به خوبی با یکدیگر ترکیب نمایید. برای چاشنی این سس، کمی آب لیمو ترش و نمک و فلفل سیاه اضافه نمایید.

نکته‌ای که در طعم این غذا بسیار تاثیرگذار است، استفاده از کره‌ای مطبوع و خوش عطر است. از آن­جایی که کره­‌های حیوانی کالین، به صورت کامل در کارخانه تولید شده، و بلافاصله وارد بازار می­‌شوند، بسیار تازه هستند. تازگی کره‌ها موجب می‌شود عطر و طعم کره‌های کالین بسیار مورد توجه قرار بگیرد.

بلال مکزیکی با پنیر

سس بدست آمده را بر روی ذرت‌ها بمالید و آن­ها را داخل ماکروفر قرار دهید تا کمی پنیرها آب شوند. غذای خوشمزه شما آماده است. یکی از روش‌های سرو این غذا در مکزیک این است که بلال‌ها را به قطعات کوچکی تقسیم نموده و آنها را بر روی سیخ چوبی قرار می­‌دهند. با این روش می‌­توانید سرو غذا را ساده‌تر کرده و حتی از آن به عنوان فینگرفود استفاده کنید.

 
پنیر کالین
پنیر گیس بافت ۲۰۰ گرم
پودر MPC
پنیر موزارلا
پنیر موزارلا رنده شده (طلایی) ۴۵۰ گرم
دیپ گورگونزالا
پنیر دیپ گورگونزولا ۱۰۰ گرم