متن مقاله


تا به حال نام سالاد کاپریس به گوشتان خورده است؟ احتمالا زمانی‌که اولین سالاد کاپریس در ایتالیا متولد شد، هیچکس فکر نمی‌کرد انقدر پرطرفدار شود. ترکیبی از 3 ماده اولیه گوجه فرنگی، موزارلای تازه توپی و ریحون ایتالیایی که شباهت بسیاری به پرچم ایتالیا هم دارد یک سالاد بی‌نظیر را آماده می‌کند. البته این مواد اولیه، همان ترکیبات پیتزا مارگاریتای ایتالیایی هم محسوب می‌شوند. الیته که این سالاد چاشنی منحصر به فردی نیز دارد. سرکه بالزامیک و نمک دریایی. می‌دانید نخستین بار سالاد کاپریس با موزارلای تازه توپی کجا تهیه شد؟ طرز تهیه این سالاد جذاب را می‌دانید؟

جرقه تهیه سالاد کاپریس کی زده شد؟

بعد از جنگ جهانی اول یک کارگر وطن ایتالیایی، سالاد کاپریس را تهیه کرد. او این سالاد را با هدف یادآوری پرچم کشور ایتالیا آماده کرد. هتل کوییزاتا اولین رستورانی بود که از این منو رونمایی کرد اما این سالاد در شروع معرفی نتوانست، قلب‌ها را تسخر کنید. تا اینکه در سال 1950 پادشاه مصر از سرآشپز خود درخواست یک عصرانه سبک و ساده کرد. این عصرانه همان سالاد کاپریس بود که به مذاق پادشاه خوش آمد و در تاریه ثبت شد. از ان زمان این سالاد بیشتر مورد توجه قرار گرفت به طوری‌که بسیاری مشتاق سفر توریستی به جزیره کاپریس شدند.

موزارلای تازه

طرز تهیه سالاد کاپریس با موزارلای تازه    

ترفند ویژه برای تهیه یک سالاد کاپریس بسیار خوشمزه، استفاده از موادی با کیفیت بالا است! برای بالا بردن کیفیت پیشنهاد ما به شما خرید مواد اولیه تازه و ارگانیک است.

گوجه فرنگی رسیده و آبدار

سالاد کاپریس سالادی تابستانی است! گوجه فرنگی‌های گیلاسی، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای این سالاد محسوب می‌شوند. اندازه مناسب و طعم لذیذ این نوع گوجه فرنگی‌ها، به لذیذتر شدن سالاد شما کمک خواهد کرد. اما اگر این نوع گوجه‌ها در دسترس نبود می‌توانید از گوجه‌های معمولی استفاده کنید.

پنیر موزارلای تازه

موزارلای تازه یکی از بهترین گزینه‌ها برای استفاده در این نوع سالاد است. موزارلای توپی، موزارلای گیس بافت و موزارلای پیچ کالین از انواع موزارلاهایی هستند که می‌توانید در این ترکیب استفاده کنید.  یکی از مهمترین ویژگی‌های موزارلای تازه کالین این است که مانند انواع دیگر موزارلا، روغن زیتون و آب گوجه فرنگی را جذب نمی‌کنند.

ریحان تازه

بهتر است برای این ترکیب از برگ‌های ریحان سبز، مرطوب و تازه استفاده کنید. برگ‌های کوچکتر زیباتر به نظر می‌رسند، بنابراین آن‌ها را در اولویت انتخاب خود قرار دهید.

روغن زیتون با کیفیت بالا

برای انتخاب روغن زیتون، از روغن زیتون‌های خالص و بکر استفاده کنید. درب ظرف را حتماً به خوبی ببندید و آن را در یک مکان تاریک و خنک مانند یک کمد نگه دارید. روغن زیتون نباید طعم تلخ و سستی داشته باشد.

نمک دریایی و فلفل سیاه تازه آسیاب شده

نمک دریایی طعم جذاب‌تری به این ترکیب خواهد داد. اما اگر به هر دلیلی آن را در دسترس نداشتید می توانید، از نمک طعام معمولی استفاده کنید. فلفل سیاه تازه آسیاب شده هم گزینه خوبی برای چاشنی این سالاد محسوب می‌شود

موزارلای تازه

موزارلا با توجه به طعم ملایم و لذیذ خود یکی از محبوب‌ترین پنیرها بوده و در سبد کالای اکثر خانواده‌ها قرار دارد. پنیر موزارلای کالین در انواع مختلفی به بازار عرضه می‌شود که موزارلای تازه یکی از آن‌ها است.  موزارلای تازه بافتی نرم و لطیف دارد. موزارلای توپی کالین به عنوان یک پنیر موزارلای تازه در آب نمک، ارائه می‌شود. این موضوع به پنیر‌ها کمک می کند، تا رطوبت و طعم خود را حفظ کنند.

برند کالین، از ابتدای کار خود با هدف تولید پنیرهایی که نزدیک‌ترین طعم و بو را به پنیرهای اصیل هر کشوری داشته باشد، فعالیت خود را آغاز کرده است. ما قصد داریم مزه‌های زندگی شما را تغییر دهیم و شما را با طعم و بوی جدیدی آشنا کنیم. برای خرید محصولات کالین به فروشگاه آنلاین ما مراجعه کنید.

 

 

 
پنیر دیپ چدار
پنیر دیپ چدار ۱۰۰ گرم
پنیر پروسس لیوانی
پنیر پروسس لیوانی ۸۰ گرم
کره گیاهی آلوفویل دلکام
کره گیاهی آلوفویل دلکام ۱۰ گرم
پنیر گورگونزولا طبیعی
پنیر گورگونزولا طبیعی قرص ۱۰ کیلوگرم