متن مقاله


سالاد کاپریس یک سالاد ساده از موزارلای تازه و گوجه فرنگی تازه است که روی آن ریحان ریخته و به همراه سس بالزامیک سرو می شود.

یکی از بهترین راه ها برای لذت بردن از گوجه فرنگی تابستانی، استفاده از موزارلای تازه و ریحان در کنار آن است. سالاد کاپریس غذایی ایتالیایی است در شهری به نام ناپل و به نام جزیره ای به نام کاپریس نام گذاری شده است.

منطقی است که این غذا در ناپل تهیه می شود ، زیرا این شهر پایتخت موزارلا بوده و همچنین به دلیل پرورش گوجه فرنگی ، ریحان معطر و تولید بهترین روغن زیتون های جهان معروف است.

اعتقادی وجود دارد که این سالاد به عنوان نمادی از پرچم ایتالیا ایجاد شده زیرا عناصر قرمز ، سبز و سفید به نوبه خود روی بشقاب لایه لایه قرار می گیرند.

موزارلای تازه

طرز تهیه سالاد کاپریس      

ترفند ویژه برای تهیه یک سالاد کاپریس بسیار خوشمزه، استفاده از موادی با کیفیت بالا است!

گوجه فرنگی رسیده و آبدار

سالاد کاپریس سالادی تابستانی است! گوجه فرنگی های گیلاسی، یکی از بهترین انتخاب ها است. اندازه ی مناسب و طعم لذیذ این نوع گوجه فرنگی ها، به لذیذ تر شدن سالاد شما کمک خواهد کرد. اما اگر این نوع گوجه ها در دسترس نبود می توانید از گوجه های معمولی استفاده کنید.

موزارلا تازه

موزارلای تازه یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در این نوع سالاد است. موزارلای توپی، موزارلای گیس بافت و موزارلای پیچ کالین از انواع موزارلاهایی هستند که می توانید در این ترکیب از آن ها استفاده کنید.  یکی از مهمترین ویژگی های موزارلا تازه این است که مانند انواع دیگر موزارلا، روغن زیتون و آب گوجه فرنگی را جذب نمی کنند.

ریحان تازه

بهتر است برای این ترکیب از برگ های ریحان سبز، مرطوب و تازه استفاده کنید. برگ های کوچکتر زیباتر به نظر می رسند ، بنابراین آن ها را انتخاب کنید.

روغن زیتون با کیفیت بالا

برای انتخاب روغن زیتون، از روغن زیتون های خالص و بکر استفاده کنید. درب ظرف را حتماً به خوبی ببندید و آن را در یک مکان تاریک و خنک مانند یک کمد نگه دارید. روغن زیتون نباید طعم تلخ و سستی داشته باشد – در صورت بروز، روغن بدی را انتخاب کرده اید.

نمک دریایی و فلفل سیاه تازه آسیاب شده

نمک دریایی طعم جذاب تری به این ترکیب خواهد داد. اما اگر به هر دلیلی آن را در دسترس نداشتید می توانید، از نمک طعام معمولی استفاده کنید. فلفل سیاه تازه آسیاب شده هم گزینه ای است که به آن نیاز خواهید داشت.

 

موزارلای تازه

موزارلا با توجه به طعم ملایم و لذیذ خود یکی از محبوب ترین پنیرها بوده و در سبد کالای اکثر خانواده ها قرار دارد. موزارلا در انواع مختلفی به بازار عرضه می شود که موزارلای تازه یکی از آن ها است.  موزارلای تازه به تازگی ساخته شده و بافتی نرم و لطیف دارد. موزارلای توپی به عنوان یک پنیر موزارلای تازه در آب نمک، ارائه می شود. این موضوع به پنیر ها کمک می کند، تا رطوبت و طعم خود را حفظ کنند.

برند کالین، از ابتدای کار خود  با هدف تولید پنیر هایی که نزدیک ترین طعم و بو را به پنیر های اصیل هر کشوری داشته باشد، فعالیت خود را آغاز نموده است. پنیرهای ساخت کالین طی فرآیندی طبیعی در مدت زمان های مورد نیاز هر پنیر (بین 3 تا 8 ماه) در انبار های ویژه نگه داری می شوند و سپس در بسته بندی هایی 200 گرمی به بازار ارائه می شود. با توجه به این موضوع شما به راحتی می توانید انواع پنیرهای طبیعی ما را از نمایندگی های فروش دریافت نموده و طعم هر یک را امتحان کنید.

 

 

 
کازئینات سدیم ۱۰ کیلوگرم
پنیر پروسس چدار
پنیر چدار پروسس ۳۵۰ گرم
شیر خشک
شیر خشک ۳۵۰ گرم
پنیر موزارلا رنده شده
پنیر موزارلا رنده شده (قرمز) ۲ کیلوگرم