مقاله, وبلاگ کالین

راهنمای کامل نگهداری از محصولات لبنی

شرایط نگهداری لبنیات

پنیرها و کره‌های کالین به طعم خوش و عطر و بوی دلنشین‌شان معروفند. اما آیا می‌دانستید که عطر و بوی این محصولات، علاوه بر نحوه‌ی تولید کارخانه‌ی لبنی، به نحوه‌ی نگهداری فروشنده و مصرف‌کننده هم بستگی دارد؟ در این مطلب همراه ما باشید تا با نحوه‌ی نگهداری از محصولات لبنی مختلف از جمله کره، پنیر پیتزا و پنیرهای طبیعی آشنا شویم.

چرا نحوه نگهداری محصولات لبنی اهمیت دارد؟

ماده‌ی اولیه‌ی تمامی محصولات لبنی، شیر است. همان طور که می‌دانید شیر از باکتری‌هایی تشکیل شده که نسبت به تغییر دما، حساسیت بالایی دارند؛ در صورتی که دمای محصول لبنی از دمای ۳ تا ۵ درجه فراتر برود، فعالیت باکتری‌ها شروع می‌شود و باعث فاسد شدن شیر اولیه محصول لبنی می‌شوند.

به همین دلیل، نگهداری صحیح از محصولات لبنی و حفظ دمای متعادل، اهمیت زیادی در سالم ماندن بافت و طعم محصول دارد. شرکت‌های تولیدکننده لبنیات شرایط نگهداری از محصولات را بر روی آن‌ها درج می‌کنند تا مصرف‌کننده و فروشگاه‌ها با دقت محصول را استفاده کنند و کیفیت اصلی را دریافت کنند.

شرایط نگهداری از محصولات لبنی مختلف

در ادامه با جزئیات شرایط نگهداری هر یک از محصولات لبنی آشنا خواهیم شد.

شرایط نگهداری کره

کره باید داخل فریزر نگهداری شود. این نکته بر روی بسته‌بندی کره‌ها نیز نوشته شده است. زمانی که مصرف‌کننده کره را از فروشگاه خریداری می‌کند، اگر برای مدت طولانی نیاز به استفاده از آن ندارد، باید حتماً محصول را داخل فریزر قرار دهد.

اگر کره را از داخل فریزر بیرون آوردید و در دمای محیط قرار دادید، هرگز دوباره آن را داخل فریزر قرار ندید؛ بعد از بیرون آوردن کره از فریزر و ماندن طولانی آن در دمای محیط، باید باقی مانده را داخل یخچال بگذارید و در اسرع وقت از آن استفاده کنید.

اگر کره را در حجم بالا خریداری کرده‌اید (مثلاً کره ۵ کیلوگرمی کالین)، قبل از این که کل محصول را داخل فریزر بگذارید، ابتدا کره را به چند بسته‌بندی کوچک تقسیم کنید و سپس داخل فریزر بگذارید تا مجبور نباشید در زمان نیاز، مجدداً  کل کره را از فریزر بیرون بیاورید و بعد آب شدن دوباره داخل فریزر بگذارید. این کار باعث آسیب دیدن بافت کره، تغییر طعم و کاهش کیفیت آن می‌شود.

شرایط نگهداری پنیر پیتزا

شرایط نگهداری پنیر پیتزا نیز شبیه به نگهداری کره است. پنیر پیتزا را بعد از خریداری از فروشگاه، داخل فریزر بگذارید تا در زمانی که نیاز دارید آن رو بیرون بیاورید و استفاده کنید.

اگر پنیر پیتزا را از فریزر بیرون آوردید و در دمای محیط قرار دادید، هرگز دوباره آن را مجدداً داخل فریزر قرار ندهید بلکه بسته پنیر پیتزا را داخل یخچال بگذارید و در اسرع وقت از آن استفاده کنید.

شرایط نگهداری پنیر پیتزا

اگر پنیر پیتزا را در حجم بالا خریداری کرده‌اید (مثلاً پنیر پیتزای ۲ کیلوگرمی کالین)، قبل از آن که تمام پنیر پیتزا را داخل فریزر بگذارید، ابتدا آن را به چند بسته‌بندی کوچک تقسیم کنید و بعد داخل فریزر بگذارید تا در زمان نیاز مجبور نباشید تمام محصول را از فریزر بیرون بیاورید و بعد آب شدن، دوباره داخل فریزر بگذارید. این کار باعث آسیب دیدن بافت پنیر، تغییر طعم و کاهش کیفیت آن می‌شود.

شرایط نگهداری پنیرهای طبیعی

پنیرهای طبیعی مانند پنیر طبیعی امنتالر، پنیر طبیعی چدار و دیگر پنیرها باید در یخچال نگهداری شوند. بعد از این که درب محصول را باز کردید و پنیر را میل نمودید، باقی مانده پنیر را در ظرفی در بسته بگذارید و مجدداً داخل یخچال قرار دهید. پنیر باقی مانده را حداکثر تا یک هفته بعد از قرار دادن در یخچال، میل کنید.

شرایط نگهداری پنیرهای صبحانه

پنیرهای صبحانه نیز مانند پنیرهای طبیعی باید در یخچال نگهداری شوند. بعد از این که درب محصول را باز کردید و پنیر را میل نمودید، باقی مانده‌ی محصول را در ظرفی در بسته بگذارید و مجدداً داخل یخچال قرار دهید. پنیر باقی مانده را حداکثر تا یک هفته بعد از قرار دادن در یخچال، میل کنید.

شرایط نگهداری خامه

خامه نیز باید مانند پنیرها در یخچال نگهداری شود. بعد از این که درب خامه را باز کردید و خامه را میل نمودید، باقی مانده محصول را در ظرفی در بسته بگذارید و مجدداً داخل یخچال قرار بدید.

و در پایان این که امیدواریم با رعایت نکات نگهداری انواع محصولات لبنی، بهترین کیفیت را از لبنیات دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.