مقاله, وبلاگ کالین

پودر پروتئین برای چاقی

پودر پروتئین برای چاقی مناسب است؟

امروزه، با توجه به اهمیت پیدا کردن تناسب اندام، افزایش و کاهش وزن برای رسیدن به وزن مطلوب اهمیت زیادی پیدا کرده است. در این میان، تصورات غلط زیادی در مورد افزایش وزن و کاهش وزن وجود دارد که اطلاع از درستی یا نادرستی آن‌ها مهم است. برخی احساس می‌کنند که می‌توانند غذاهای خاصی را تقریباً به طور نامحدود بدون افزایش وزن بخورند، در حالی که بعضی از انواع نامناسب غذا فقط با چند لقمه فوراً وزن را افزایش می‌دهند. خوشبختانه برای علاقه‌مندان به تناسب اندام، فیزیک یک فرمول ساده برای افزایش یا کاهش وزن دارد و آن، کالری مصرفی در مقابل کالری دریافتی است. تا زمانی که کالری بیشتری نسبت به کالری‌ای که می سوزانید مصرف می‌کنید، تقریباً همیشه اضافه وزن خواهید داشت. پروتئین یکی از مواد مغذی است که گاهی اوقات تصورات نادرستی در مورد آن به‌وجود می‌آید. به دلیل ارتباط آن با عضله‌سازی، بسیاری بر این باورند که مصرف پودر پروتئین وی یا مکمل‌ها به اشکال دیگر باعث افزایش وزن آنها می‌شود. اما آیا واقعاً مصرف پودر پروتئین برای چاقی موثر است؟ با ما همراه باشید.

حقیقت این است که پروتئین  – یا هر نوع خاص دیگری از درشت‌مغذی‌ها از جمله چربی‌ها و کربوهیدرات‌ها – به‌تنهایی باعث اضافه وزن شما نمی‌شود. شما فقط با مصرف کالری بیشتر از آنچه می‌سوزانید، وزن اضافه می‌کنید. اگر قصد افزایش وزن را دارید، برای ایجاد مازاد کالری مهم نیست که چه چیزی مصرف می کنید. همیشه بهترین کار این است که انرژی خود را از کالری‌های غنی از مواد مغذی دریافت کنید که شما را برای روزتان پرانرژی نگه می‌دارد.

آیا پودر پروتئین وی باعث افزایش وزن می‌شود؟

پاسخ قطعی به این سوال به ترکیب غذایی که مصرف می‌کنید و دفعات مصرف آن بستگی دارد. کاهش وزن و افزایش وزن به کالری دریافتی شما در طول روز بستگی دارد. اگر مقدار زیادی پودر پروتئین در روز مصرف می‌کنید – یا هر نوع غذا یا مکمل‌های پروتئین آب پنیر دیگر – ممکن است میزان کالری دریافتی شما افزایش یابد که به نوبه خود باعث افزایش وزن شما می‌شود. اگر به دنبال حفظ یا کاهش وزن هستید، به وعده‌های روزانه توصیه‌شده برای تناسب اندام خود پایبند باشید.

مهم‌تر از همه، وزن شما در درجه اول به کمیت و کیفیت غذاهای کاملی که در طول روز می‌خورید و همچنین پروتئین مصرفی با کیفیت بالا، بستگی دارد.

تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف بیش از حد غذاهای فرآوری‌شده و زمان‌بندی نامناسب وعده‌های غذایی می‌تواند منجر به افزایش وزن شود. با نظارت دقیق بر برنامه غذایی روزانه خود، می‌توانید مطمئن شوید که مقدار پروتئین کافی برای کمک به عضله‌سازی بدون اضافه کردن چربی بیش از حد بدن دریافت می‌کنید.

پودر پروتئین وی برای چاقی

پودر پروتئین وی را چگونه برای چاقی استفاده کنم؟

قبل از این که راه‌های احتمالی گنجاندن پروتئین وی را در روال افزایش وزن به تصویر بکشیم، در اینجا چند اصل تجربی وجود دارد که برای چاقی خوب است بدانید.

۱.     غذاهای پرکالری زیاد بخورید

خوب، این کار قطعاً عقلانی نیست. همه می‌دانند که برای افزایش وزن، کالری زیادی باید مصرف شود. اما مشکلی اینجا وجود دارد. شما نمی‌توانید در تمام طول روز سیب‌زمینی سرخ‌کرده و همبرگر بخورید و انتظار داشته باشید که وزن سالم به دست آورید. نه، این اتفاق نمی‌افتد. کاری که باید انجام دهید این است که سعی کنید به اندازه غذاهای مغذی که کالری بالایی نیز دارند، مانند جو، کره بادام‌زمینی، سینه مرغ، تخم‌مرغ کامل، نان سبوس‌دار، بادام و موارد دیگر بخورید.

جدای از این، یک شیک پروتئین وی خوب و ایده‌آل که با شیر تهیه شده، نه تنها مقدار زیادی کالری به شما می‌دهد، بلکه به شما کمک می‌کند تا توده عضلانی بسازید. وقتی مصرف پودر پروتئین وی با ورزش منظم ترکیب شود، این پودر به شما کمک می‌کند تا وزن بدون چربی به دست آورید.

۲.     حداقل ۵-۶ وعده غذا در روز بخورید

یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش وزن، خوردن مکرر غذا است. وعده‌های غذایی خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که بتوانید حداقل ۶ وعده غذایی در روز مصرف کنید. صبحانه، ناهار و شام را به‌عنوان وعده‌های غذایی اصلی نگه دارید و میان‌وعده‌هایی مانند شیک پروتئین وی یا شیک پروتئین کازئین را در بین این وعده‌های غذایی قرار دهید.

۳.     مصرف کالری مازاد نسبت به میزان نگهداری

کلید یک برنامه افزایش وزن موفق، مصرف کالری بیشتر نسبت به کالری مصرفی است.

چند شیک پروتئین وی می تواند روزانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ کالری اضافی برای بدن شما به همراه داشته باشد؛ این در حالی است که کالری مصرف‌شده از این شیک‌ها حاوی تقریباً صفر درصد چربی است، بنابراین به شما این امکان را می‌دهد تا حجم خالصی به‌دست آورید.

استفاده از پودر پروتئین آب پنیر برای افزایش وزن

حالا، بیایید به موضوع اصلی این مقاله بپردازیم، یعنی نحوه استفاده از پروتئین برای چاقی. اما قبل از شروع، ابتدا باید بدانید که پودر پروتئین وی چگونه بر وزن شما تأثیر می‌گذارد. بیایید نگاهی سریع به فرآیند عضله‌سازی بپردازیم. حین تمرین، پارگی‌های میکروسکوپی در فیبرهای عضلانی ایجاد می‌شود. سپس این پارگی‌ها با کمک پروتئین ترمیم و تقویت می‌شوند.

بنابراین، مصرف پروتئین باکیفیت در زمان مناسب برای فرد بسیار ضروری است. همانطور که همه ما می‌دانیم، پروتئین وی یکی از خالص‌ترین اشکال پروتئین است و نقش آن در کمک به افزایش وزن را نمی‌توان نادیده گرفت.

استفاده از پودر پروتئین وی برای چاقی کاری چندان سخت نیست. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را با آب یا شیر مخلوط کنید (به جای آب، شیر را انتخاب کنید) و مواد دیگری مانند انواع میوه و جو دوسر را اضافه کنید و حتی می‌توانید بستنی مورد علاقه خود را به ترکیب اضافه کنید.

همچنین می‌توانید روی آن پودر کاکائو اضافه کنید تا طعم شکلاتی به مخلوط بدهد. همه مواد را به‌خوبی مخلوط کنید – یک لیوان بزرگ شیک پروتئین وی حاوی حدود ۵۰۰-۶۰۰ کالری است.

شیک پروتئین وی برای افزایش وزن

برای درست کردن شیک پروتئین وی برای چاقی، رسپی زیر را تهیه کنید:

  • ۳۰۰-۴۰۰ میلی لیتر شیر بدون چربی
  • ۱-۲ پیمانه پروتئین وی ۱۰۰%
  • جو ۶۰ گرم
  • ۱-۲ قاشق کره بادام‌زمینی
  • ۱ عدد موز بزرگ
  • ۱ فنجان بستنی وانیلی کوچک
  • پودر کاکائو

این مواد به راحتی در دسترس هستند و می‌توانید با مخلوط کردن آن‌ها، افزایش وزن سالم را تجربه کنید.

نکته ای که در اینجا قابل ذکر است این است که هرگز نباید این شیک و پودر پروتئین را به طور کامل جایگزین غذای اصلی خود کنید. اگرچه ساخت شیک‌های پروتئین وی آسان است، اما تمام ویتامین‌ها و مواد معدنی مهم را ندارد و این ویتامین‌ها فقط از طریق غذای کامل دریافت می‌شوند.

پودر پروتئین برای چاقی

آیا پودر پروتئین وی چاق‌کننده است؟

اول از همه باید بگوییم که اگر میزان کالری دریافتی شما بیشتر از کالری مصرفی باشد، بدون توجه به نوع غذا، چاق خواهید شد. اگرچه تحقیقات علمی کافی برای ادعای پروتئین آب پنیر برای افزایش ذخیره چربی وجود ندارد، اما باید گفت که در غیاب ورزش روزانه و تمرین، پروتئین وی می‌تواند کمی چربی به بدن شما اضافه کند. این امر تا حدی به این دلیل است که پروتئین آب پنیر یک پروتئین سریع‌هضم است، خاصیتی که منجر به افزایش سطح انسولین در بدن پس از مصرف آن می‌شود. یک سبک زندگی بی‌تحرک، مطمئناً می‌تواند جذب چربی پروتئین وی را آسان کند. به طور خلاصه، تا زمانی که یک سبک زندگی فعال دارید، پروتئین وی شما را چاق نمی‌کند. در واقع، ثابت شده است که پروتئین وی می‌تواند به افراد کمک کند تا عضله‌سازی کنند و در عین حال چربی بسوزانند.

نکته: لبنیات کالین محصول پودر آب پنیر ۲۵ کیلوگرمی را تولید می‌کند، اما این محصول، مصرف صنعتی دارد و به همین دلیل امکان استفاده از آن برای ورزشکاران مناسب نیست.

سوالات متداول در مورد پودر پروتئین برای چاقی

آیا شیک‌های پروتئینی باعث می‌شود بدون ورزش، وزن اضافه کنید؟

ورزش کردن به هر طریقی بخش مهمی از کنترل وزن شما را انجام می‌دهد. در صورتی با شیک‌های پروتئینی چاق می‌شوید که میزان کالری دریافتی شما بیشتر از کالری مصرفی باشد.

آیا پودر پروتئین باعث افزایش چربی شکم می‌شود؟

همانطور که قبلاً ذکر شد، اگر کالری دریافتی شما بیشتر از کالری مصرفی باشد، چه این کالری‌ها از شیک‌های پروتئین وی به دست بیاید چه هر نوع دیگری از پروتئین آب پنیر – بدن شما انرژی اضافی را ذخیره می‌کند. توزیع منطقه‌ای چربی در زمان افزایش وزن به عوامل مختلفی از جمله سن، جنسیت و ژنتیک بستگی دارد.

آیا پودر پروتئین می‌تواند به افزایش وزن کمک کند؟

بله، پودر پروتئین می‌تواند به افزایش وزن کمک کند، اما به تنهایی کافی نیست. مصرف پودر پروتئین به همراه یک رژیم غذایی پر کالری و برنامه ورزشی منظم می‌تواند به عضله سازی و افزایش وزن سالم کمک کند.

بهترین زمان مصرف پودر پروتئین برای افزایش وزن چه زمانی است؟

بهترین زمان مصرف پودر پروتئین برای افزایش وزن به برنامه ورزشی و رژیم غذایی شما بستگی دارد. به طور کلی، مصرف پودر پروتئین بعد از تمرینات ورزشی می‌تواند به عضله سازی و ریکاوری کمک کند.

بازگشت بە لیست
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها