متن مقاله


اگر شما هم از طرفداران پر و پا قرص پیتزا هستید، ورکشاپ تخصصی آموزش پخت پیتزا به روش کالین را از دست ندهید. در این ورکشاپ با حضور سرآشپر حاذق، جناب آقای آرش بهاور، به آموزش دو نوع از محبوب‌ترین پیتزاهای ایتالیایی از جمله پیتزای مارگریتا و پیتزای پپرونی، می‌پردازیم.

پیتزای مارگریتا

در سال 1889، شاه امبرتو اول و ملکه مارگریتا از ناپل، که قبلا پایتخت پادشاهی بود، بازدید کردند. ظاهراً ملکه مارگریتا از غذاهای لذیذ فرانسوی که در آن زمان بسیار مورد توجه اروپاییان بود، خسته شده بود. به همین ترتیب، او رافائل اسپوزیتو را که در آن زمان مشهورترین سازنده پیتزا در ناپل بود احضار کرد. اسپوزیتو در آن زمان برای اولین بار پیتزای لذیذی را آماده کرد که مورد استقبال ملکه قرار گرفت و به افتخار او به نام ملکه یعنی مارگریتا نامیده شد.

پیتزای پپرونی

کلمه پپرونی در ایتالیایی به نوعی از فلفل دلمه‌ای گفته می شود. علت نام‌گذاری این پیتزا به نام پپرونی استفاده از فلفل در آن است. پپرونی اساسا طعمی تند داشته و محبوبیت بسیاری در میان طرفداران پیتزا دارد. معمولا افراد با هر ذائقه‌ای پپرونی را می‌پسندند.

در ورکشاپ تخصصی آموزش پخت پیتزا چه اتفاقاتی در پیش است؟

شما در این ورکشاپ زیر نظر سرآشپزی حرفه‌ای یاد می‌گیرید، از صفر تا صد یک نوع پیتزای مورد علاقه‌ی خود از میان گزینه‌های موجود را درست کنید. در انتهای مراسم به شرکت‌کنندگان سرتفیکیت تعلق گرفته و افراد می توانند پیتزای دست ساز خود را میل کنند.

علت انتخاب این دو نوع پیتزا به عنوان پیتزاهای آموزشی کالین، توجه و احترام  به دوستان گیاه‌خوارمان بوده است. پیتزا مارگریتا که بر پایه‌ی سبزیجات و پنیر موزارلا ساخته می‌شود، پیتزایی محبوب در میان افراد گیاه خوار محسوب می شود.

نحوه‌ی ثبت نام در ورکشاپ تخصصی آموزش پخت پیتزا

ثبت نام به دو صورت آنلاین و حضوری صورت می‌گیرد. برای ثبت نام حضوری کافی است در روز تعیین شده در محل برگزاری ورکشاپ حضور داشته و ثبت نام خود را انجام دهید.

برای ثبت نام آنلاین می توانید هم اکنون از طریق لینک های زیر در روزهای مورد نظر خود ثبت نام نمایید:

ثبت نام آنلاین در ورکشاپ تخصصی آموزش پخت پیتزا تاریخ سه‌شنبه، 28 بهمن ماه

ثبت نام آنلاین در ورکشاپ تخصصی آموزش پخت پیتزا تاریخ چهار‌شنبه، 29 بهمن ماه

زمان برگزاری ورکشاپ سه‌شنبه، 28 بهمن ماه:

ورکشاپ گروه اول : 12 الی 12:45

ورکشاپ گروه دوم: 13:30 الی 14:15

ورکشاپ گروه سوم: 15 الی 15:45

ورکشاپ گروه چهارم: 16:30 الی 17:15

ورکشاپ گروه پنجم: 18 الی 18:45

زمان برگزاری ورکشاپ چهار‌شنبه، 29 بهمن ماه:

ورکشاپ گروه اول : 12 الی 12:45

ورکشاپ گروه دوم: 13:30 الی 14:15

ورکشاپ گروه سوم: 15 الی 15:45

ورکشاپ گروه چهارم: 16:30 الی 17:15

ورکشاپ گروه پنجم: 18 الی 18:45

 

 
خامه کاکائویی ۱۰۰ گرم
کره گیاهی ۲۵ کیلوگرم
پنیر استیک مدادی
پنیر مدادی ۲۰۰ گرم
پنیر موزارلا رنده شده
پنیر موزارلا رنده شده (قرمز) ۲ کیلوگرم