متن مقاله


موزارلا به دلیل طعم لطیف و ملایم خود یکی از گزینه های مهم برای بسیاری از خانواده های دوست دار پنیر است. این نوع پنیر در اشکال و انواع مختلفی وجود دارد که یکی از مهمترین انواع آن موزارلای تازه است. موزارلای تازه نوعی از موزارلا است که به تازگی در دمای اتاق ساخته شده و آماده مصرف است. توپ های تازه موزارلا در آب نمک، آب پنیر یا محلول آب  فروخته می شوند تا به آنها در حفظ رطوبت و شکل خود کمک کند اما در برخی از انواع آن پنیر بدون هیچ گونه محلولی بسته بندی می شود.

این پنیر از بافت نرم و مرطوب برخوردار است و پر از عطر و طعم شیر است. مانند دیگر پنیرهای تازه، موزارلا دارای چربی کم است. این پنیر طعم کمی اسیدی و شیرین دارد. در مقایسه با موزارلا های فرآوری شده، موزارلای تازه خامه ای تر و بسیار نرم تر است. در برخی از کشور ها این پنیر با استفاده از شیر گاومیش تهیه می شود که طرفداران خاص خود را دارد. پس از باز شدن بسته بندی، بهتر است پنیر ظرف چند روز خورده شود.

موزارلا به عنوان یک پنیر در پیتزا یا ساندویچ ، میان وعده ، سالاد یا سبزیجات محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. می توانید آن را به خوبی با گوجه فرنگی تازه ، سس پستو، میوه، زیتون، ریحان و … ترکیب کنید.

این روزها موزارلا تازه در اکثر سوپر مارکت ها و فروشگاه های ایتالیایی موجود است. می توانید پنیرهایی که بدون محلول ارائه می شوند را در محلول آب نمک به مدت 2-3 روز خیس کنید تا آماده مصرف و خوردن شود. موزارلا تازه در اندازه ها و اشکال مختلفی به فروش می رسد.

برند کالین، این نوع پنیر را در اشکال گیس بافت، مدادی، پیچ و توپی ارائه می دهد. توپ های موزارلا به اندازه یک گیلاس هستند. مدل های مختلف این پنیر ها آن ها را به گزینه ای عالی جهت استفاده در سالاد و دیزاین آن تبدیل نموده است.

پنیر موزارلا مدادی

پنیر موزارلای مدادی همانطور که از اسمش پیداست یکی از انواع پنیر های موزارلای تازه است که در شکل مداد ارائه می شود. این نوع پنیر را به عنوان پنیر سوخاری مورد استفاده قرار می دهند.

پنیر مدادی

پنیر موزارلا گیس بافت

پنیر موزارلای گیس بافت، در شکل گیس بهم تنیده شده و شکل زیبایی به خود گرفته است. این نوع پنیر گزینه ای عالی برای استفاده در سالاد است. همچنین استفاده از این پنیر در سینی مزه باعث جذابیت آن می شود.

پنیر کالین

 

پنیر موزارلا پیچ

پنیر پیچ، یکی دیگر از انواع پنیر های موزارلای تازه است و یکی از محصولات جدید برند کالین به شمار می رود. برای چیدن میزه مزه استفاده از این پنیر پیشنهاد می شود.

موزارلابال موزارلا

پنیر بال موزارلای کالین به نام پنیر توپی نیز شناخته می شود. این نوع از پنیر موزارلای تازه، در محلول آب نمک ارائه می شود و بسیار نرم و لطیف است. این نوع پنیر را می توانید بر اساس سلیقه ی خودتان مزه دار کرده و نوش جان کنید.

پنیر بال

 طرز تهیه ی پنیر سوخاری

تهیه ی پنیر سوخاری بسیار ساده است. مواد لازم برای تهیه ی پنیر سوخاری:

  • آرد
  • تخم مرغ
  • پودر سوخاری
  • ادویه های مورد علاقه

ابتدا ادویه های مورد علاقه ی خود از قبیل نمک، فلفل و … را به آرد اضافه نموده و به خوبی مخلوط کنید. پنیر ها را داخل آرد بغلتانید و سپس آن ها را درون تخم مرغ های زده شده قرار دهید. در مرحله ی بعد آن ها را داخل پودر سوخاری غوطه ور کنید. مجدد آن ها را داخل تخم مرغ انداخته و دوباره داخل آرد سوخاری قرار دهید. دو الی سه بار این مراحل را تکرار کنید تا پنیر ها حسابی با پودر سوخاری آغشته شوند. سپس پنیر های آماده شده را به مدت 2 الی 3 ساعت داخل فریزر قرار دهید تا پنیر ها استحکام خوبی پیدا کنند. این مورد باعث می شود در هنگام سرخ کردن، پنیر ها باز نشوند. در مرحله ی آخر، روغن را داغ نموده و با حرارت زیاد پنیر ها را سرخ کنید. این نوع پنیر را می توانید داخل سالاد، پیش غذا و … استفاده نمایید.

 

 در همین رابطه بخوانید:

طرز تهیه 3 مزه لذیذ و سالم با پنیر موزارلای توپی کالین – مزه های زندگیتو عوض کن!

 

برند کالین، از ابتدای کار خود  با هدف تولید پنیرهایی که نزدیک ترین طعم و بو را به پنیرهای اصیل هر کشوری داشته باشد، فعالیت خود را آغاز نموده است. پنیرهای ساخت کالین طی فرآیندی طبیعی در مدت زمان های مورد نیاز هر پنیر (بین 3 تا 8 ماه) در انبارهای ویژه نگه داری می شوند و سپس در بسته بندی هایی 200 گرمی به بازار ارائه می شود. با توجه به این موضوع شما به راحتی می توانید انواع پنیرهای طبیعی ما را از نمایندگی های فروش دریافت نموده و طعم هر یک را امتحان کنید.

 

 

 

 
پنیر دیپ گورگونزولا ۸۰۰ گرم
پنیر خامه ای
پنیر خامه‌ای ۱۰۰ گرم
کره گیاهی
کره گیاهی آلوفویل دلکام ۱۰۰ گرم
پنیر سفید پروسس ۲۰ گرم (پک ۸ عددی)