متن مقاله


طرز تهیه رول دارچین را می‌دانید؟ تا به‌حال این شیرینی جذاب را در خانه تهیه کرده‌اید؟ باید بپذیریم که بوی عطر دارچین در هر غذا و پیش‌غذایی جذاب است. حالا تصور کنید یک شیرینی خانگی با دارچین داشته باشیم. در این بعد از ظهرهای بهاری، این شیرینی یکی از بهترین انتخاب‌های میان وعده است. اما به خاطر داشته باشید که فوت کوزه‌گری در طرز تهیه رول دارچین را دست کم نگیرید.

می‌دانید این فوت چیست؟ استفاده از کره‌ای باکیفیت و تازه که عطر و بوی شیرینی‌تان را دوچندان کند. در این مطلب قصد داریم طرز تهیه رول دارچین به همراه کره حیوانی کالین را آموزش دهیم اما قبل از

مواد لازم برای طرز تهیه رول دارچین

  • آرد: ۵ پیمانه
  • خمیر مایه: ۲٫۵ قاشق چای‌خوری
  • شیر ولرم: ۲ پیمانه
  • شکر: یک‌سوم پیمانه
  • روغن مایع: یک‌سوم پیمانه
  • کره حیوانی کالین: ۱۰۰ گرم
  • دارچین: ۳ قاشق چای‌خوری
  • نمک: ۱ قاشق چای‌خوری
  • شکر قهوه‌ای: ۲ قاشق غذاخوری
  • شکر سفید: ۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه رول دارچین

طرز تهیه رول دارچین؛ مرحله اول

در مرحله اول روغن را فرا بخوانید و آن را با مایه خمیر با یک‌سوم پیمانه شکر سفید و  شیر مخلوط کنید. به طوری که خمیر یک‌دستی آماده شود. حالا به مدت 10 دقیقه به این مواد زمان دهید تا خمیر مایه زمان کافی برای فعال شدن و به اصطلاح رسیدن را داشته باشد.

مرحله دوم:

در این مرحله از طرز تهیه رول دارچین باید نمک و آرد را به صورت تدریجی به خمیر اضافه کنید تا شکل منسجمی پیدا کند. از آن‌جایی که میزان جذب آردها با هم متفاوت است، ممکن است به تمام آرد احتیاج نداشته باشید. پس به هیچ‌وجه آرد را به صورت یک‌جا به مخلوط اضافه نکنید

مرحله سوم:

یک سطح صاف را آردپاشی کنید و خمیر را به مدت 15 دقیقه روی آن ورز دهید تا کاملا لطیف شود. اگر خمیر به دستتان چسبید، نگران نباشید. چاره کار، اضافه کردن آرد و مخلوط کردن دوباره است. خمیر ورز داده شده حالا باید کمی استراحت کند تا به خوبی جا بیفتد. یک ظرف عمیق را چرب کنید و خمیر را روی آن قرار دهید. روی ظرف ابتدا سلفون و سپس دستمال بیندازید. ظرف را به مدت 1 تا 2 ساعت در جای گرم نگهداری کنید تا پف کند و حجم آن دوبرابر شود.

مرحله چهارم:

تا زمان استراحت، مغز رول دارچین را آماده کنید. چطور؟ کره حیوانی کالین را که به دمای محیط رسیده است با دارچین، 2 قاشق شکر سفید و 2 قاشق شکر قهوه‌ای مخلوط کنید. شکر قهوه‌ای ندارید؟ فدای سرتان، شکر سفید برای همین روزها و لحظه‌هاست. از آن کمک بگیرید.

مرحله پنجم:

بعد از پف کردن خمیر، آن را به مدت 5 دقیقه ورز دهید تا حباب‌هایش از میان برود و خوب پف کند. خمیر را روی سطحی به صورت مستطیلی پهن کنید و روی آن مواد مغز رول دارچین را بریزید. حالا به آرامی خمیر را رل کنید و سپس به کمک یک نخ با فاصله‌های مساوی 3 تا 5 سانتی‌‌متری برش بزنید.

مرحله ششم:

کاغذ روغنی را کف سینی فر قرار دهید و شیرینی‌ها را روی آن بچینید. مجددا به مدت 30 دقیقه روی خمیر را سلفون بکشید تا بار دیگر استراحت کنند. نگران استراحت زیاد خمیرها نباشید، قرار است کار بزرگی انجام دهند و طعم شیرینی را برای شما به یادگار بگذارند.

مرحله هفتم:

فر را در همین فاصله در دمای 180 درجه روشن کنید تا گرم شود. بعد از زمان استراحت دوم، یک تخم مرغ را با نصف پیمانه شیر مخلوط کرده و با قلم‌مو به آرامی روی نان‌ها بمالید. حالا نان‌ها را روی طبقه وسط فر و با دمای 180 درجه با زمان 20 تا 30 دقیقه قرار دهید. حالا که طرز تهیه رول دارچین را با هم مرور کردید، می‌دانید این شیرینی اصالتا برای چه کشوری است؟

زادگاه رول دارچین کجاست؟

شواهد و تاریخ نشان می‌دهند که رول دارچین اولین بار در سوئد تهیه شده است. در حال حاضر 4 اکتبر هرسال در سوئد به عنوان روز رول دارچین جشن گرفته می‌شود. جرقه پخت این شیرینی لذیذ با ورود دارچین از آسیا به اروپا در اوایل قرن 20 زده شد. این شیرینی نه تنها در اروپا بلکه در آمریکا و آسیا هم طرفداران زیادی دارد.

چرا کره حیوانی کالین؟

کالین اولین تولید کننده کره‌های حیوانی در کشور است. کره‌های حیوانی کالین به صورت تازه و باکیفیت فوق‌العاده تهیه می‌شوند. عطر و بوی غذا با این محصولات قابل وصف نیست. اگر با خواندن طرز تهیه رول دارچین شما هم به فکر تهیه آن افتادید، همین حالا سری به کالین شاپ بزنید و کره‌ خود را سفارش دهید. عصرهای بهار و تابستان با رول دارچین و چای خاطره‌های بی‌نظیری را در ذهنتان ثبت می‌کند.

 

 
کره حیوانی سفید
کره حیوانی سفید ۲۵ کیلوگرم
شیر خشک فرموله
شیر خشک فرموله ۲۴٪ ۲۰ کیلوگرم
کره حیوانی آلوفویل ۵۰ گرم
کره حیوانی آلوفویل ۵۰ گرم
پنیر موزارلا توپی
پنیر موزارلا توپی ۱۸۰ گرم