مقاله, وبلاگ کالین

معرفی فهرست صبحانه در دنیا با سفری کوتاه از غرب تا شرق دنیا

صبحانه‌های مختلف دنیا

می‌توان گفت که صبحانه در دنیا یکی از اصلی‌ترین وعده‌های غذاییست. هر کجای این کره خاکی را که انتخاب کنیم، نام و اثری از صبحانه‌های محبوب به چشم می‌خورد. اگر بخواهیم یک روز پر انرژی را شروع کنیم، نمی‌توانیم بی‌خیال صبحانه شویم. شما روزتان را چطور شروع می‌کنید؟ دوست دارید با هم سری به لیست صبحانه در دنیا بزنیم؟ پیشنهاد ما به شما این است که قبل از خواندن ادامه خوراکی میل کنید چون ما پاسخ‌گوی معده گرسنه‌تان بعد از دیدن تصاویر و لیست صبحانه در دنیا نیستیم. آماده این سفر هستید؟

مقصد اول صبحانه در دنیا: انگلیس

احتمالا انگلیسی‌ها با خودشان فکر نمی‌کردند، صبحانه‌ محبوبشان در سراسر دنیا مورد توجه قرار گیرد. اما خود افراد این کشور معتقدند:
صبحانه انگلیسی به قدری خوب و کامل است که هر فرد به صورت روزانه می‌تواند ۳ بار از این وعده غذایی استفاده کند. تاریخچه اولین صبحانه انگلیسی به ۱۳۰۰ میلادی برمی‌گردد. در آن زمان این وعده غذایی برای اشراف بود. اما با انقلاب صنعتی در انگلیس، کارگران نیاز به وعده غذایی مقوی داشتند تا انرژی کافی برای کار کردن را کسب کنند. به همین دلیل در سال ۱۹۵۰ جایگاه صبحانه انگلیسی از وعده غذایی اشرافی به وعده غذایی ملی تغییر کرد.

ترکیب صبحانه انگلیسی چیست؟

در ترکیب این صبحانه سویس، نیمرو، لوبیا، قارچ، بیکن، گوجه‌فرنگی سرخ شده و یک فنجان قهوه وجود دارد. این صبحانه در دنیا به دلیل داشتن ارزش غذایی بالا پرطرفدار است. شما هم از صبحانه انگلیسی استقبال می‌کنید؟

مقصد دوم صبحانه در دنیا: دانمارک

در میز صبحانه دانمارکی‌ها همیشه نان چاودار، انواع پنیر، سالامی، مربا و عسل وجود دارد. دانمارک یکی از اصلی‌ترین کشورهای تولید و صادر کننده بیکن است اما! بیکن جایی در صبحانه‌های دانمارکی‌ها ندارد. پنیرهای طبیعی در صبحانه‌های دانمارک جایگاه ویژه‌ای دارند.

مقصد سوم صبحانه در دنیا: فرانسه

فرانسه مبدا و مقصد صبحانه‌های فوری و کارمندی است. چطور؟ کروسان اصلی‌ترین صبحانه در دنیاست که توسط فرانسوی‌ها ابداع شده است. الیته که کروسان در ایران خودمان هم، کم طرفدار ندارد. کروسان شکلاتی یا ساده به همراه قهوه، یک صبحانه در دسترس و آماده در فرانسه است. شما چه نوع کروسانی را می‌پسندید؟

مقصد چهارم صبحانه در دنیا: آلمان

احتمالا شما هم سوسیس‌های آلمانی را مزه کرده باشید. سوسیس در آلمان طرفداران بسیاری دارد. وعده صبحانه‌ آلمانی‌ها از سوسیس، نان و پنیر طبیعی تشکیل شده است.

مقصد پنجم صبحانه در دنیا: یونان

شاید باورتان نشود اما یونانی‌ها در وعده صبحانه خود ماست می‌خورند. ترکیب ماست یونانی با میوه‌های فصل یک صبحانه محبوب در کشور یونان است.

مقصد ششم صبحانه در دنیا: ژاپن

حالا بعد از گذر از اروپا سری هم به آسیا می‌زنیم. صبحانه ژاپنی در مقایسه با صبحانه‌های غربی، سالم‌تر است. البته که این صبحانه هم کامل و مقوی محسوب می‌شود. ژاپنی‌ها، در منوی صبحانه خود، برنج بخارپز، توفو، شور سبزیجات، سویا، جلبک دریایی و ماهی می‌خورند. همچنین گاهی نیمروی رول شده را نیز به این منوی غذایی اضافه می‌کنند.

مقصد هفتم صبحانه در دنیا: ترکیه

صبحانه در ترکیه همسایه دیواربه‌دیوارمان، تشابه زیادی به صبحانه‌های خودمان دارد. صبحانه ترکی سنتی شامل زیتون، خیار، گوجه، پنیر سفید، نیمرو, عسل و مرباست. ترکیه‌‌ای ها هم این صبحانه را با چای یا قهوه میل می‌کنند.

مقصد هشتم صبحانه در دنیا: آمریکا

وقتی از صبحانه‌های آمریکایی حرف می‌زنیم یاد چه می‌افتید؟ ساندویچ بیکن، نیمرو و پنیر یکی از محبوب‌ترین صبحانه‌ها در آمریکاست. نان این ساندویچ معمولا به صورت تست شده سرو می‌شود. همچنین پنیر این ساندویچ چدار یا سوئیسی است. پنکیک هم یکی دیگر از صبحانه‌های محبوب آمریکاست که در رستوران‌های ایرانی هم سرو می‌شود. ماده روی پنکیک به عنوان مربا، شکلات یا عسل موضوعی سلیقه‌ای برای این صبحانه است

مقصد نهم صبحانه در دنیا: برزیل

برزیلی‌ها قهوه غلیظ با شیر را به همراه یک بشقاب گوشت همبرگری، پنیر و نان میل می‌کنند.  همچنین یک سوپ که از لوبیای سیاه و گوشت تهیه می‌شود، از دیگر منوی صبحانه برزیلی‌ها محسوب می‌شود.

مقصد دهم صبحانه در دنیا: استرالیا

استرالیایی‌ها با آوودکاو زندگی می‌کنند. چطور؟ آن‌ها دوست دارند در وعده صبحانه خود هم نان تست و آووکادو میل کنند. همین موضوع باعث شده است که کافی‌شاپ‌های استرالیا برای وعده‌ صبحانه این دو ماده غذایی را سرو می‌کنند. البته پنیر خامه‌ای، قهوه، شیر، غلات و میوه هم از دیگر صبحانه‌های محبوب در استرالیا هستند.

مقصد یازدهم، بازگشت به ایران با صبحانه‌های سنتی و محبوب

اصلی‌ترین صبحانه در ایران که در منوی صبحانه همه ما وجود دارد، نوع سنتی این وعده غذایی است. نان، پنیر، گردو، مربا، عسل، خامه و کره جزء صبحانه‌های ما ایرانی‌ها محسوب می‌شوند.

اگر صبحانه‌های سبک پاسخگوی اشتهای شما نیست، می‌توانید سراغ حلیم بروید. حلیم با ترکیبی از گندم، دارچین، کره و شکر که به همراه گوشت پخته می‌شود، یک غذای کامل است. نیمرو، املت گوجه، نیمرو با خرما از دیگر صبحانه‌های محبوب ماست. همچنین گاهی از عدسی برای صبحانه کمک می‌گیریم. امکان ندارد کسی صبحانه ایرانی را میل کند و تا ظهر گرسنه بماند.

نقش پنیر در صبحانه‌ها

پنیر یکی از مهم‌ترین مواد اولیه در صبحانه‌های دنیا محسوب می‌شود. همانطور که مشاهده کردید، انواع پنیر در فرآیندهای تولیدی متفاوت عضوی از سفره صبحانه مردم جهان است. پنیرهای طبیعی با طعم و بوی بی‌نظیرشان، پنیرهای خامه‌ای و پنیر سفید هرکدام، محبوبیت‌های ویژه‌ای در دنیا دارند. ما ایرانی‌ها هم از پنیر زیاد استفاده می‌کنیم. صبحانه یا عصرانه، ناهار یا شام، پنیر در رسپی‌های غذایی ما نقش پررنگی دارد. به همین خاطر باید انتخاب پنیر باکیفیت را جدی بگیریم. پیشنهاد ما به شما استفاده از پنیرهای کالین است.

چرا پنیر کالین؟

کارخانه کالین با بیش از ۲۰ سال سابقه حالا یکی از برندهای محبوب تولیدکننده پنیر محسوب می‌شود. ما در کالین پنیرهای طبیعی را با بالاترین کیفیت تولید می‌کنیم. ۵ نوع پنیر طبیعی شامل امنتالر، گورگونزولا، گودا، چدار و پارمسان با گذشت زمان بسیار در انبار محصولات کالین تهیه می‌شوند. همچنین پنیرهای پروسس کالین در طعم و عطرهای مختلف طرفداران بسیاری دارد. تا به حال پنیرهای ما را امتحان کرده‌اید؟ ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه ‌است. پس همین حالا سری به فروشگاه سایت بزنید و با محصولات ما آشنا شوید. ما در کارخانه لبینات کالین انواع پنیر طبیعی و پروسس، کره حیوانی و خامه تولید می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.