آشنایی با محصول جدید کالین

پنیر دودی یکی از انواع پنیرهای موزارلاست که به شکل مدادی عرضه می‌شود. این پنیر طعم دودی دلنشینی دارد و مزه آن جذاب است. این پنیر برای تمام سنین مناسب است و می‌توانید از آن را در کنار انواع غذاها، فست فودها و سالادها میل کنید و یا روی میز مزه به صورت خالی سرو کنید. پنیر دودی در کشورهای روسیه، اکراین و ارمنستان طرفداران زیادی دارد و امروز در دنیا نیز بسیار پرطرفدار است.

پنیر مدادی دودی کالین

آشنایی با مشخصات پنیر دودی

پنیر دودی (Smoked Cheese) همان پنیر موزارلای مدادی است که طی فرآیندی دودی شده است و طعم جدید و جذابی گرفته است. این پنیر در عین ساده بودن، طعم خاصی به فست فودها و ساندویچ‌ها می‌دهد و روی میز مزه نیز انتخابی جذاب است. این پنیر به دلیل داشتن مقدار بالای مواد مغذی، برای تمامی سنین، حتی کودکان نیز مناسب است. پنیر دودی در کنار زیتون و سالاد و همچنین انواع مغزها از جمله بادام، بادام هندی و مغز پسته گزینه‌ای عالی برای انتخاب خواهد بود.

 

فرآیند دودی کردن پنیر دودی از طریق سوزاندن چوب و به صورت طبیعی دودی می‌شود. طی فرآیند دودی کردن، مقداری از رطوبت پنیر از بین می‌رود و پنیر بافت سخت‌تری می‌گیرد. دودی که در فرآیند دودی کردن روی سطح پنیر می‌نشیند، باعث ایجاد رنگ مایل به قهوه‌ای در پنیر می‌شود. این دود و رنگ قهوه‌ای مانند عایق عمل می‌کند و مانع از آلوده شدن باکتریایی پنیر می‌شود. این پنیر نسبت به پنیر موزارلای مدادی، بافت خشک‌تری دارد. 

آشنایی با بافت پنیر دودی

از آن جایی که پنیر دودی یکی از انواع پنیرهای موزارلا است، بافت داخلی آن نسبتاً نرم، انعطاف‌پذیر است، اما سطح رویی آن به دلیل آن که از ذرات دود پوشانده شده و طی فرآیند طبیعی دودی شده و رطوبت آن گرفته شده است، بافتی کمی سخت‌تر از پنیر مدادی موزارلا دارد. طعم پنیر دودی شیری و در هم آمیخته با طعم خاص دودی است.

پنیر دودی مدادی را می‌توان به راحتی به صورت رشته‌ای شکل داد و در سالاد و یا روی میز مزه برای زیبایی بیشتر قرار دارد.


رنگ پنیر دودی

احتمالاً زمانی که برای خرید پنیر دودی یا همان پنیر مدادی دودی اقدام می‌کنید، تفاوت رنگ آن با پنیر مدادی معمولی برای شما جالب است. پنیر دودی رنگ قهوه‌ای دارد که این رنگ به دلیل فرآیند دودی کردن پنیر با سوزاندن چوب ایجاد می‌شود. همین رنگ قهوه‌ای پنیر دودی که به صورت لایه‌ای روی سطح پنیر می‌نشیند، مانع از آلوده شدن باکتریایی پنیر می‌شود.

پنیر دودی کالین

گیف پنیر دودی

قیمت و خرید پنیر دودی کالین​

قصد خرید پنیر دودی مدادی کالین را دارید؟ پنیر دودی کالین یکی از محصولات پرطرفدار این برند است که از پنیر موزارلای مدادی تهیه شده است. با خرید پنیر دودی کالین می‌توانید از آن در کنار انواع غذاها، سالادها و میز مزه استفاده کنید و طعمی خاص و به یاد ماندنی را تجربه کنید. 

شما می‌توانید برای خرید و قیمت پنیر دودی کالین به صورت آنلاین از طریق وبسایت کالین اقدام نمایید. امکان خرید اینترنتی پنیر دودی کالین در حال حاضر برای شهر تهران فراهم است.

خرید دیگر محصولات کالین

اخبار کالین در ایمیل شما
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پنیرهای دودی در انواع مختلفی در بازار وجود دارند، مانند پنیر چدار دودی، پنیر موزارلای دودی. پنیر دودی کالین از نوع پنیر موزارلای مدادی است.

پنیر دودی یک پنیر عالی برای استفاده در انواع فست‌فودها، ساندویچ و پیتزا است؛ اما می‌توانید آن را روی میز مزه یا به عنوان میان وعده استفاده کنید.

این پنیر طی فرآیند طبیعی و از طریق سوزاندن چوب دودی می‌شود. 

بله. پنیر دودی از نوع موزارلاست و به همین دلیل به راحتی آب می‌شود.

پنیر دودی کالین رنگ قهوه‌ای طلایی دارد.