توضیحات ویدئو


امکان ندارد کسی طرفدار توت فرنگی باشد و به کیک توت فرنگی جواب نه بدهد. بیایید چشمانمان را ببندیم و به لحظه مزه کردن این کیک فکر کنیم. از بینی‌ گرفته تا معده‌مان همه از این کیک استقبال می‌کنند. از بو و عطر این کیک و بافت و مزه آن چیزی نمی‌گوییم تا خودتان با چشمانی باز امتحانش کنید. دهانتان آب افتاد؟ حق دارید. توت فرنگی علاوه بر طعم دلنشینش، برای کاهش و پیشگیری از بیماری‌های قلبی نیز پیشنهاد می‌شود. پس منتظر چه هستید؟ همین حالا برای چشیدن کیک توت فرنگی اقدام کنید و به بدنتان به پاس قدرانی از زحماتش، هدیه ارزشمندی دهید.

مواد لازم برای تهیه کیک توت فرنگی

در مرحله اول باید به شما برای انتخاب و همراهی‌تان تبریک بگوییم. حالا که برای پخت این کیک در خانه پیش‌قدم شدید، باید مواد اولیه را آماده کنید. این طرز تهیه کیک توت فرنگی و مواد اولیه برای یک مهمانی 6 نفره مناسب است. پس می‌توانید با توجه به تعداد مورد نظرتان مواد اولیه را کم یا زیاد کنید.

طرز تهیه کیک توت فرنگی

آرد: 1 پیمانه

کره حیوانی کالین: 6 قاشق غذاخوری

شکر: 1 پیمانه

تخم مرغ: 1 عدد

شیر: ½ پیمانه

توت فرنگی: 300 گرم

نمک: ½ قاشق غذاخوری

بکینگ‌پودر: 1 و ½ پیمانه

وانیل: 1 قاشق غذاخوری

توت فرنگی: 300 گرم

خامه قنادی: 200 گرم

پله پله تا ملاقات با کیک توت فرنگی

قرار است با هم یک صعود به قله کیک توت فرنگی داشته باشیم. این صعود را قدم‌به‌قدم و به ترتیب طی کنید تا در نهایت پاداش کارتان را بگیرید.

در قدم اول کره را از یخچال خارج کنید تا به دمای محیط رسیده و گرم شود. پیشنهاد ما به شما برای تهیه کره، نوع حیوانی آن است. کره حیوانی کالین بو، عطر و طعم فوق‌العاده‌ای به غذای شما خواهد داد. برای تهیه این کره می‌توانید سری به نمایندگی‌های حضوری ما یا فروشگاه مجازی ما در کالین شاپ بزنید.

در قدم دوم کره را به همراه شکر درغذاساز ریخته و خوب هم بزنید. همزن برقی نیز می‌تواند این دو ماده را به خوبی با یکدیگر ترکیب کند.

در قدم سوم وانیل و یک تخم مرغ را به مواد اضافه کرده و مجددا با یکدیگر مخلوط کنید.

اگر گفتید حالا نوبت چیست؟ قدم چهارم نوبت اضافه کردن اضافه کردن آرد، نمک و بکینگ پودر است. ابتدا این مواد را با هم مخلوط کرده و سپس طی چند مرحله به مواد قبلی اضافه کنید.

در طی مراحل اضافه کردن آرد، شیر را نیز در چند مرحله به مواد اضافه کرده و خوب مخلوط کنید تا در نهایت مایه کیک به دست آید.

طرز تهیه کیک توت فرنگی

قدم‌های بلندتر با توت فرنگی‌های حاضر و آماده

دارید به قله نزدیک می‌شوید. بعد از یک استراحت کوتاه و وقفه چند دقیقه‌ای در قدم پنجم توت فرنگی‌ها را فرا بخوانید. بازیگر نقش اصلی این نمایش را به خوبی بشویید و از وسط نصف کنید. پیشنهاد می‌کنیم کمی روی توت فرنگی‌ها را شکر بپاشید و با مایه کیک مخلوط کنید.

حالا نوبت حرارت است. بدون حرارت و گرمای مطلوب چطور به قله کیک توت فرنگی برسیم؟ پیش از شروع فر را در دمای 180 درجه سانتی‌راد به مدت 15 دقیقه گرم کنید. حالا نوبت ریختن مواد در قالب است. کف قالب را چرب کنید یا برای نچسبیدن مواد به انتهای ظرف از کاغد روغنی استفاده کنید. مواد را داخل قالب بریزید و با پشت یک قاشق آن‌ها را صاف کنید.

تبریک می‌گوییم تا نوک قله راهی نمانده است. کیک را ابتدا به مدت 10 دقیقه در دمای  180 درجه سانتی‌گراد و سپس 30 دقیقه با دمای 160 درجه سانتی‌گراد بپزید.

تا شما به تمیز کردن آشپزخانه و جمع کردن وسایل بپردازید، کیک شما آماده می‌شود.

برای اطمینان از پخت کیک توت فرنگی یک چاقوی تیز یا خلال دندان را داخل کیک فرو ببرید. در صورتی‌‌که مواد کیک به داخل ان نچسبید، کیک شما آماده است. کیک را از قالب خارج کرده و اجازه دهید تا سرد شود.

در قدم هفتم و مرحله آخر خامه قنادی را به کمک همزن باز کنید تا به اندازه کافی فوم بگیرد. این خامه را روی کیک خنک شده بریزید و مجددا روی کیک را به کمک توت فرنگی تزئین کنید.

نوش جان