متن مقاله


پای ثابت برنامه‌های تفریحی خیلی از مردم ما، شرکت در مهمانی‌ها و جشن‌های خانوادگی یا دوستانه است. وقتی به‌عنوان مهمان در جمع‌های خانوادگی یا دوستانه حاضر می‌شویم، راحت‌ترین کار دنیا را انجام می‌دهیم. داستان از جایی شروع می‌شود که قرار است میزبان جمعی از اقوام و آشنایان باشیم. یکی از سؤالات مهمی که ذهن ما در این‌گونه مواقع درگیر می‌کند، این است که چطور یک پذیرایی خاص و متفاوت از مهمانان بکنیم؟ میز مزه، یک پیشنهاد خاص و در عین حال جذاب به شمار می‌رود که برای جمع‌های خانوادگی و دوستانه خیلی به کار می‌آید. در ادامه به بخش‌هایی از راز و رمزهای چیدمان میز مزه جذاب و خوشمزه می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

چرا میز مزه انتخاب خوبی برای پذیرایی در مهمانی‌ها به شمار می‌رود؟

قبل از آنکه درباره چیدمان میز مزه با هم گفتگو کنیم، بد نیست نگاهی به مزایای استفاده از میز مزه برای پذیرایی فوق‌العاده اشاره کنیم. یک میز مزه چندین ویژگی منحصربه‌فرد را به همراه دارد که عبارت‌اند از:

1. گزینه‌های زیادی روی میز قرار دارند

یک میز مزه از چندین خوراکی تشکیل می‌شود که به‌تنهایی شاید نتوان برای پذیرایی از مهمان‌ها استفاده کرد؛ مثلاً پنیر به‌عنوان یک پای ثابت بسیاری از میزهای مزه به‌حساب می‌آید که هیچ‌وقت به‌تنهایی در مهمانی‌ها سرو نمی‌شود. به این ترتیب شما می‌توانید در میز مزه از ترکیب خوراکی‌هایی استفاده کنید که خاص هستند و توجه مهمان را جلب می‌کند.

2. میز مزه خیلی سریع آماده می‌شود

تدارک دیدن برای پذیرایی از مهمان‌ها همیشه کار زمان‌بر و سختی است. اگر قرار مهمانی خیلی دیر هم گذاشته شود، این سختی دوچندان می‌شود. حتماً شما هم این تجربه را داشته‌اید که برای تدارک دیدن مهمانی زمان کم بیاورید و خیلی از کارها را با عجله انجام دهید. نکته مهم در خصوص میز مزه آن است معمولاً آماده‌سازی آن خیلی زمان‌بر نیست و می‌توانید با حوصله و در کمترین زمان ممکن کار چیدمان میز مزه رنگارنگ و خوشمزه را به پایان برسانید. چه چیزی از این بهتر؟

3. میز مزه همان چیزی است که بچه‌ها دوست دارند

پیداکردن خوراکی‌های که در عین سالم بودن بتواند نظر بچه‌ها را جلب کند، کار چندان راحتی نیست. اگر شما هم جزء آن دسته خانواده‌هایی هستید که مایل نیستند بچه‌ها زیاد از تنقلاتی مانند بستنی، چیپس و پفک استفاده کنند، استفاده از میز مزه انتخاب هوشمندانه‌ای است. تنوع رنگ‌ها و مزه‌های موجود در میز مزه می‌تواند نظر بچه‌ها را به خود جلب کند. این تنوع و خوشمزگی در شرایطی به دست می‌آید که چیدمان میز مزه تنها با مواد غذایی سالم صورت می‌گیرد. اگر باور نمی‌کنید، در ادامه با ما همراه باشید تا به شما بگوییم که یک میز مزه خوشمزه از چه مواد غذایی تشکیل می‌شود.

میز مزه

چیدمان میز مزه خوشمزه، با مواد غذایی سالم و خوشمزه

حالا نوبت به آن می‌رسد که یک پیشنهاد فوق‌العاده برای میز مزه را با هم مرور کنیم. واقعیت این است که تنوع مواد غذایی که می‌توان در میز مزه سرو کرد، بسیار زیاد است و تا حدودی بستگی به سلیقه شما دارد. در اینجا تمرکز ما روی سلامت مواد غذایی و در عین حالت زیبایی ظاهری چیزمان میز مزه است. در میز مزه پیشنهادی ما مواد غذایی زیر وجود دارد:

1. پنیر را همیشه جزء گزینه‌های خود بگذارید

یکی از پیشنهادهای ثابت ما برای میز مزه پنیر است. وجود پنیر در میز مزه از چند جهت اهمیت دارد:

  • احیاناً اگر کسی از مهمان‌ها احساس گرسنگی کند، می‌تواند با خوردن چند لقمه نان و پنیر ضعف خود را برطرف کند.
  • اگر فرد مسنی در مهمانی شما حاضر باشد، حتماً از نان و پنیر بیشتر از سایر مواد غذایی میز مزه استقبال می‌کند.
  • تنوع پنیرهای موجود در بازار موجب می‌شود تا برای چیدمان میز مزه زیبا، انتخاب‌های متفاوتی پیش روی شما باشد.

پنیرهای طبیعی مانند چدار، پارمسان و گورگونزولا گزینه‌های خوبی هستند؛ چراکه علاوه بر طعم و مزه مناسب، از نوع پنیرهای سخت هستند و به همین دلیل می‌توانید برش‌های جذابی از آن‌ها را در میز مزه خود بچینید. سعی کنید چند نوع پنیر را دور میز مزه خود بچینید. برش‌های کوچکی از نان هم در کنار میز مزه حتماً قرار دهید.

اگر به دنبال آن هستید که در کنار پنیر گزینه دیگری پیش روی مهمان‌ها قرار دهید، از گوجه گیلاسی، زیتون و گردو می‌توانید استفاده کنید.

2. میوه‌های رنگارنگ و خاص برای میز مزه انتخاب کنید

حالا وقت آن است که کمی رنگ به میز مزه خود اضافه کنید. میوه‌ها به‌خوبی می‌توانند از پس این مأموریت بربیایند. انتخاب میوه‌های مناسب تا حدود زیادی بستگی به فصل‌های مختلف سال دارد. نکته مهم این است که بهتر است به سراغ میوه‌هایی بروید که بتوان به‌صورت برش خورده داخل میز مزه قرار داد.

ترجیحاً از میوه‌های خیلی آبدار استفاده نکنید که باعث برهم خوردن نظم میز مزه می‌شود. انبه، توت‌فرنگی و انگور، پیشنهادهای خوبی هستند که می‌توانید برای میز مزه استفاده کنید. رنگ نارنجی و قرمز انبه و توت‌فرنگی جلوه خاصی به میز مزه می‌دهد و به طور خاص برای کودکان نیز جذاب است. سعی کنید انبه را در برش‌های خاص و جذاب آماده کنید و در جاهای خالی میز مزه کنار پنیر‌ها بچینید.

3. چیدمان میز مزه را با آجیل کامل کنید

نوبت به کامل کردن چیدمان میز مزه می‌رسد. این جاهای خالی آن قدری نیست که بتوان به خوراکی‌های در ابعاد و اندازه بزرگ فکر کرد. از طرفی جاهای خالی موجود در میز مزه نیز تا حدودی توی ذوق می‌زنند. آجیل یک پیشنهاد فوق‌العاده برای این شرایط است. پسته و انواع بادام (درختی، زمینی و هندی) را در جاهای خالی میز مزه به فراخور فضایی که در اختیار دارید، قرار دهید. شاید باورتان نشود ولی به همین راحتی و ظرف چند دقیقه شما چیدمان میز مزه را انجام دادید.چیدمان میز مزه

کلام پایانی

چیدمان میز مزه شما را به یک میزبان خوش‌سلیقه و حرفه‌ای در مهمانی‌ها تبدیل می‌کند و مهمانان نیز با استقبال گرم خود از میز مزه، پاسخ زحمات و تلاش‌های شما را می‌دهند. اگر به دنبال یک ایده خاص، متفاوت و جذاب برای پذیرایی در مهمانی‌ها هستید، حتماً از میز مزه استفاده کنید.

برای چیدمان میز مزه و لبنیات آن از کالین کمک بگیرید. چرا؟ ما در کالین تولیدکننده پنیرهای طبیعی در طعم‌های امنتالر، گودا، چدار، پارمسان و گورگونزولا هستبم. این پنیرهای طبیعی با گذشت زمان در انبارهای پنیر به طعم و مزه اصیل خود نزدیک می‌شوند.

البته که ما در تولید پنیرهای پروسس هم تبحر داریم. انواع پنیر پیتزا، خامه و کره حیوانی را با بالاترین کیفیت تولید می‌کنیم تا از همراهی شما بهره‌مند باشیم. برای خرید محصولات سری به نمایندگی‌های کالین بزنید. همچنین اگر انتخاب شما خرید آنلاین است، از کالین شاپ کمک بگیرید.

 
پنیر خامه‌ای
پنیر خامه‌ای ۱۳۰ گرم
شیر خشک فرموله
شیر خشک فرموله ۲۴٪ ۲۰ کیلوگرم
پنیر خامه‌ای
پنیر خامه‌ای ۲۵۰ گرم
پنیر ورقه‌ای چیزبرگر چدار
پنیر ورقه‌ای چیزبرگر چدار ۱۸۰ گرم