متن مقاله


احتمال اینکه تا به حال فردی طعم سنبوسه را امتحان نکرده باشد، خیلی کم است. اما سمبوسه پیتزایی با گوشت چرخ‌کرده چطور؟ خیلی از افراد دوست دارند این غذا را به شکل سنتی و قدیمی‌اش میل کنند و یک نوستالژی را دوباره زنده کنند. اما ما کالینی‌ها به شما پیشنهاد می‌دهیم یک ترکیب جدید از سمبوسه را امتحان کنید و مزه‌های زندگی‌تان را ارتقا دهید. در ادامه قصد داریم از این ترکیب بی‌نظیر رونمایی کنیم. با ما همراه باشید.

تاریخچه سمبوسه را می‌دانید؟

در واقع اسم اصلی این غذا سنبوسه است اما ما در ادبیات محاوره‌ای‌مان به جان حرف “ن”، “م” را به کار می‌بریم. وقتی از سمبوسه حرف می‌زنیم، خیلی از افراد به یاد جنوب و غذاهای جنوبی می‌افتند اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید اولین‌بار سمبوسه در خراسان درست می‌شده است.

خراسانی‌ها مواد سمبوسه را داخل یک خمیر می‌ریختند، خمیر را می‌پیچاندند و مواد را داخل آب جوش قرار می‌دادند. به این ترتیب آشی به نام جوش بره یا لشخک تهیه می‌شد. این رسپی به مرور زمان تغییر کرد و حالا مواد سمبوسه به جای آب، داخل روغن سرخ کردنی داغ قرار می‌گیرند و سرخ می‌شوند.

البته که خراسانی‌ها هنوز هم آش جوش پره تهیه می‌کنند و این آش طرفداران بسیاری نیز دارد. سنبوسه یک غذای جهانی است که در بسیاری از کشورهای دنیا نیز محبوبیت ویژه‌ای دارد.

طرز تهیه سمبوسه پیتزایی با گوشت چرخ‌کرده چیست؟

سمبوسه پیتزایی با گوشت

وقتی اسم پیتزا به گوشتان می‌رسد، چه چراغی در ذهنتان روشن می‌شود؟ دقیقا! پنیر پیتزا! پیتزا بدون پنیر هویتی ندارد. اصلی‌ترین ماده اولیه برای سنبوسه پیتزایی با گوشت چرخ‌کرده هم پنیر پیتزا است. پنیر پیتزای معروفی که همه می‌شناسیم، موزارلا رنده شده است. این پنیر قابلیت کشسانی بالایی دارند و کاملا ذوب می‌شود. پس برای شروع آشپزی و آماده‌کردن این غذا اول باید پنیر پیتزا موزارلا تهیه کنید.

ما در کالین پنیر پیتزا در بسته‌بندی و ترکیب متفاوتی تولید می‌کنیم. اگر دوست دارید، پنیر پیتزای مخلوط داشته باشید، پیشنهاد ما موزارلا طلایی کالین است. این پنیر از ترکیب موزارلا و جدار رنده شده تولید و بسته‌بندی می‌شود. اما بقیه مواد غذایی برای رسپی سمبوسه پیتزایی با گوشت چرخ‌کرده چیست؟

  • سیب‌زمینی: 2 عدد متوسط
  • پیاز: 1 عدد
  • خمیر سمبوسه یا نان لواش: 10 عدد
  • گوشت چرخ‌کرده: 200 گرم
  • جعفری، نمک و فلفل: به میزان دلخواه

با آماده‌کردن مواد اولیه به سراغ مراحل پخت سمبوسه پیتزایی با گوشت می‌رویم.

مرحله اول: سرخ‌کردن مواد اولیه

سیب‌زمینی‌ها را به صورت نگینی برش داده و با کمک روغن سرخ کن

ید. در تابه‌ای پیازهای نگینی‌‍‌شده را سرخ می‌کنیم. زمانی‌که رنگ پیاز طلایی شد، گوشت را به مواد اضافه کرده و ادویه‌های دلخواهمان را اضافه می‌کنیم. گوشت‌ها که خوب سرخ شدند، سیب‌زمینی و جعفری را به مواد اضافه کرده و به آرامی تفت می‌دهیم.

مرحله دوم: اضافه کردن پنیر

گاز را از روی حرارت برداشته و پنیر را به آن اضافه می‌کنیم. مواد را به آرامی هم می‌زنیم تا از گرمای آن‌ها، پنیر آب شود. پیشنهاد ما به شما این است که پنیر را 1 ساعت زودتر از یخچال خارج کرده و اجازه دهید به دمای محیط یرسد.

سمبوسه پیتزایی با گوشت

مرحله سوم: پیچیدن سمبوسه پیتزایی با گوشت

نان‌ یا خمیر سمبوسه را به صورت مستطیلی برش می‌دهیم. در یک گوشه مثلثی از نان، مواد سمبوسه پیتزایی با گوشت را می‌ریزیم و نان را دور آن می‌پیچیم. سمبوسه‌ها که به تعداد کافی آماده شدند، دا

خل تابه‌ای روغن سرخ‌کرده می‌ریزیم و روی حرارت قرار می‌دهیم. روغن که به خوبی سرخ شد، مواد را داخل آن قرار می‌دهیم.

برای سرو سمبوسه پیتزایی با گوشت می‌توانید از یک سس کچاب فلفلی کمک بگیرید. انتخاب سس کاملا سلیقه‌ایست.

سمبوسه پیتزایی با گوشت

 

نوش جان

همراهی شما افتخار ماست

ما خوشحالیم که توانسته‌ایم در طی 20 سال تولید، در سبد غذایی شما عزیزان نقشی داشته باشیم. برای خرید محصولات می‌توانید سری به نمایندگی‌های حضوری ما در شهر، یا فروشگاه مجازی ما در کالین شاپ بزنید.

 
پنیر موزارلا رنده شده
پنیر موزارلا رنده شده (سبز) ۲ کیلوگرم
پنیر ورقه‌ای تست چدار
پنیر ورقه‌ای تست چدار ۱۸۰ گرم
پنیر امنتالر طبیعی
پنیر امنتالر طبیعی ۲۰۰ گرم
شیر خشک بدون چربی
شیر خشک بدون چربی ۲۰ کیلوگرم