متن مقاله


کراکت سیب زمینی، غذایی ساده و بسیار لذیذ است که می‌توان آن را به عنوان فینگرفود سرو نمود. فینگرفودها گزینه‌ای بسیار عالی به عنوان میان وعده برای دورهمی‌های کوچک و بزرگ و یا دسری جذاب در کنار غذاها به شمار می‌روند. حتی می­‌توانید با سرو کمی سبزیجات، و مقداری سس در کنار این غذا، آن را به وعده‌ای کامل و لذیذ تبدیل کنید.

 

مواد لازم برای تهیه‌ی کراکت سیب زمینی

  • تخم مرغ سه عدد
  • سیب زمینی
  • پنیر مدادی کالین
  • پودر سوخاری
  • روغن سرخ کردنی
  • نمک و فلفل به میزان لازم
  • جعفری

فینگرفود سیب زمینی

طرز تهیه

ابتدا سیب‌­زمینی‌ها را آب پز کنید. برای این کار می­‌توانید از گزینه‌ی کبابی کردن سیب­ زمینی‌ها نیز استفاده کنید. سپس از آب داغ خارج کرده به سرعت زیر آب سرد قرار دهید. این کار کمک می‌کند پوست سیب زمینی‌ها به راحتی جدا شود. سیب زمینی‌ها را پوره کرده و ادویه‌های لازم را به همراه یک تخم مرغ اضافه نمایید. مواد را کمی هم بزنید تا یکدست شوند. بافت مواد شما باید سفت باشد تا مواد به دستتان نچسبد.

مواد به دست آماده را در سایز دلخواه خود برداشته و پنیر مدادی کالین را در میان آن بگذارید. مواد باید کاملا پنیر مدادی را پوشش دهند. برای سایزهای کوچک می‌توانید پنیر مدادی را به قسمت‌های کوچکتر تقسیم کنید.

بعد از این مرحله بهتر است فینگرفودهای خود را به مدت 20 الی 30 دقیقه در یخچال نگه دارید. سپس از سه ظرف گود برای تخم مرغ، آرد و پودر سوخاری استفاده کنید.

ابتدا کراکت‌ها را درون آرد زده و سپس آن را داخل ظرف تخم مرغ قرار دهید. سپس آن را خارج کرده و در پودر سوخاری به خوبی بغلتانید. بهتر است برای آغشته کردن فینگرفودها به تخم مرغ و آرد سوخاری از چنگال استفاده کنید تا تغییر شکل ندهند.

در مرحله‌ی آخر در ظرف گود کوچکی، مقداری روغن سوخاری ریخته و کراکت‌ها را درون آن قرار دهید. توجه داشته باشید که سیب زمینی‌ها پخته هستند و کافی است تا کاور کراکت‌ها طلایی شود تا آن‌ها را از روغن خارج کنید.

کراکت‌های سیب زمینی شما آماده هستند!

 
پنیر امنتالر
پنیر امنتالر طبیعی قرص ۱۰ کیلوگرم
کره گیاهی
کره گیاهی فرمسیل دلکام ۲۵۰ گرم
کره حیوانی فرمسیل ۲۵۰ گرم
پنیر دیپ گودا ۸۰۰ گرم