متن مقاله


در زندگی ماشینی و پر از استرس امروز، به ویژه با سبک زندگی شهری در آپارتمان‌های كوچک كه به معضل بزرگ سرگرمی در شبكه‌های اجتماعی نیز مزین شده است، قطعا داشتن مجموعه‌ای متناسب از گل و گیاه در محل كار و زندگی علاوه بر ایجاد زیبایی و طراوت و سرسبزی، می‌تواند آرامش روحی لذت بخشی را نیز به همراه داشته باشد. در رابطه با پرورش گیاهان، شما با موجود زنده‌ای سرو كار دارید كه رشد می‌كند و نسبت به متغیرهای محیطی (سرما گرما رطوبت نور و حتی صدا و …) حساس است، نیاز به توجه و مراقبت دارد و در اثر كمبود و بی‌توجهی و یا تامین نبودن شرایط مورد نیاز، واكنش نشان می‌دهد (پژمرده می‌شود،شكل و رنگ برگ‌ها و ساقه‌ها و … تغییر می‌كند.) و حتی در صورت تداوم بی‌توجهی و عدم تامین شرایط مناسب (كه می‌تواند ناشی از بی‌اطلاعی ما باشد) از بین می‌رود. اما اگر شرایط نگهداری از آنها را بدانیم و با دقت مراقبشان باشیم، رشد می‌كنند، زیبا می‌شوند، گل می‌دهند و در هر مرحله از رشد و نمو،به شما احساس شادی و موفقیت می‌دهند. احساسی كه مانند یک پیروزی است و لذت خاصی دارد.

ورکشاپ گل و گیاه 2

در همین راستا، این روزهایی که حال جهان حال خوشی نیست، کالین به عنوان مسئولیت اجتماعی خود، تصمیم گرفته است تا در اقدامی مشارکتی در کنار مردم، از طریق برگزاری ورکشاپی با محوریت موضوع پرورش گل و گیاه با حمایت مجموعه پالادیوم، کمی حال خوب بسازد. یکی از پیشنهادهای ما، پناه بردن به شفادهنده‌ی سبز است.

اگر ساکن تهران هستید، می توانید شما هم به صورت رایگان در این ورکشاپ‌ها حضور داشته باشید. با حضور و مشارکت در این ورکشاپ‌ها، تمامی مراحل کاشت و به ثمر رساندن یک گیاه از بررسی خاک و شرایط کاشت گرفته تا آب رسانی و نور مناسب و … آموزش داده می‌شود. ثبت نام در تاریخ‌های اعلام شده به صورت حضوری امکان پذیر بوده و سعی ما بر این است تا با رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی در کنار هم مراقب خود و دنیای پیرامونمان باشیم.

ورکشاپ گل و گیاه

اطلاعات ورکشاپ گل و گیاه:

آموزش‌های ارائه شده در ورکشاپ توسط یک تیم کاملا حرفه‌ای در زمینه‌ی پرورش گل و گیاه در طبقه سوم مرکز تجاری پالادیوم در بخش فودکورت صورت می‌گیرد.

زمان برگزاری ورکشاپ‌ها:

  • 12 مهر از ساعت 13 الی 22
  • 27 مهر از ساعت 13 الی 22
  • 18 آبان ساعت 13 الی 22
  • 1 آذر ساعت 13 الی 22
 
خامه کاکائویی ۱۰۰ گرم
پنیر خامه ای
پنیر خامه‌ای ۱۳۰ گرم
کره حیوانی فرمسیل ۱۰ گرم
کره گیاهی ۲۵ کیلوگرم