متن مقاله


پنیر پیتزا موزارلا نه تنها به خودی خود عنوان یک ماده غذایی مستقل و محبوب را به دوش می‌کشد، بلکه از او به عنوان قطعه حیاتی بسیاری از غذاها غذاهای جهان یاد می‌شود. یکی از این غذاها، بدون شک پیتزا است. پیتزا از نان مسطحی تشکیل شده که مواد بر روی آن ریخته می‌شوند و بدون حضور پنیر پیتزا موزارلا نمی‌توان آن را تصور کرد.

پیتزا در گذشته، به صورت نان‌های تختی با مواد روکش شده توسط مصریان باستان، رومی‌ها و یونانی‌ها مصرف میل می‌شد. اما زادگاه پیتزای مدرن به شکل امروزی به منطقه Campania در جنوب غربی ایتالیا بر می‌گردد.  از زمان ظهور اولین پیتزاها، یعنی بیش از 500 سال پیش، این غذا همیشه ارتباط نزدیکی با پنیر داشته است. (حتی بیشتر از سس کچاپ که اولین بار در غرب در طی 200 سال گذشته تاریخ به ما معرفی شد).

مشهورترین پنیر پیتزاها در جهان

مشهورترین نمونه‌های پنیری که به عنوان مواد افزودنی پیتزا استفاده می‌شوند، موزارلا، چدار، پارمسان، امنتالر و … هستند. در میان این تنوع در پنیر، محبوب‌ترین آن‌ها پنیر پیتزا موزارلا است. پنیری که امروزه در بیش از 30٪ از تمام پیتزاهای تولید و خورده شده در ایالات متحده آمریکا، که رهبر تولید پیتزا در جهان است، استفاده می‌شود.  با وجود اینکه پنیرهایی که در پیتزا استفاده می‌شوند، اصالتا از کشورهای مختلفی هستند، اما می‌توان استفاده از پنیر پیتزا موزارلا به شکل امروزی را متعلق به آمریکا دانست.

پنیر پیتزا موزارلا

سوابق اولیه نشان می‌دهد که رومی‌ها قبلاً در اواسط قرن اول میلادی نوع مشابهی پنیر موزارلا را از شیر گوسفند تولید می‌کردند. اما امروزه موزارلا از شیر گاو تهیه می‌شود. موزارلاها در دو نوع پنیر پیتزا و موزارلای تازه تولید می‌شوند. کالین در تولید برخی از پنیر پیتزاهای خود، از ترکیب دو پنیر مختلف نیز استفاده کرده است تا هر نوع نیازی را پوشش دهد. معمولا از پنیر پیتزا موزارلا به عنوان پنیری که کشسانی بالایی دارد و از چدار به عنوان پنیری با عطر ملایم و مطبوع استفاده می‌شود. یکی از خصوصیات‌های اصلی پنیر پیتزا، این است که پنیر در هنگام جویدن نباید حالت آدامسی پیدا کند، همچنین در هنگام ذوب شدن نباید از خود روغن پس بدهد.

 

پنیر استفاده شده در پیتزاهای منجمد

علاوه بر پنیر پیتزا موزارلا، پنبر پروسس نیز به عنوان یک ماده اصلی در تهیه پیتزاهای منجد استفاده می‌شود.  این پنیرهای پاستوریزه که اغلب پنیر پیتزا نامیده می‌شوند، به محض گرم کردن پیتزایی که از بازار خریداری شده است، مرطوب و نرم می‌شوند. آن­ها غالباً دارای بافتی بسیار نرم و رشته‌­ای هستند، ملایم بوده و تقریباً همیشه با طعم مصنوعی تهیه می‌شوند تا عطر و طعم پنیرهای معروف مانند Provolone ، Emmentaler، Mozzarella و Cheddar را در خود نگه دارند. پنیرهایی که روی پیتزاهای منجمد ساخته شده در صنعت قرار می‌گیرند به تدریج خنک نمی‌شوند بلکه به سرعت یخ زده می‌شوند تا اثر تغییر رنگ پنیر از بین برود.

کالری پنیر پیتزا موزارلا جقدر است؟

یک برش متوسط ​​پیتزا با پنیر حدود 237 کالری، 10 گرم چربی، 26 گرم کربوهیدرات و 10 گرم پروتئین در خود نگه می‌دارد. تجزیه کالری پنیر شامل 38٪ چربی، 44٪ کربوهیدرات، 18٪ پروتئین است.

امروزه، بزرگترین تولید کننده پنیر پیتزا در جهان، شرکت Leprino Foods است که دفتر مرکزی آن در دنور کلرادو واقع شده و از سال 1950 به عنوان یک تجارت خانوادگی فعالیت می‌کند. آن‌ها سالانه بیش از 600000 تن پنیر پیتزا تولید می‌کنند.

پنیر پیتزا موزارلا را از کالین تهیه کنید

ما در کالین هر دو نوع موزارلا را تولید می‌کنیم. هم پنیر پیتزا موزارلا و هم پنیر موزارلای تازه از تولیدات کالین محسوب می‌شوند. ما با کمک مواد اولیه خوب و با کمک دستگاه‌ها و نیروی انسانی متعهد، حالا 20 سالی می‌شود که مهمان خانه‌های شما هستیم. تا به حال محصولات کالین را امتحان کرده‌اید؟ کافیست یک‌بار امتحان کنید تا برای همیشه مزه‌های زندگی‌تان را تغییر دهید. برای خرید محصولات به صورت آنلاین می‌توانید سری به کالین شاپ بزنید و برای خرید حضوری از نمایندگی‌های فروشمان خرید کنید.

 
دیپ پارمسان و قارچ
پنیر دیپ پارمسان و قارچ 100گرم
پنیر دیپ گورگونزولا
پنیر دیپ گورگونزولا ۸۰۰ گرم
کره گیاهی آلوفویل دلکام
کره گیاهی آلوفویل دلکام ۱۵ گرم
پنیر سفید پروسس
پنیر سفید پروسس ۲۰ گرم