متن مقاله


تا به حال به این فکر کرده‌اید که کاش می‌شد، برای تهیه غذا به جای ترکیب کردن دو ماده اولیه، از یک ماده ترکیبی استفاده کرد؟ پنیر دیپ پارمسان با قارچ کالین حکم همان تیری را دارد که دو نشان را هدف می‌گیرد. نشان اول پنیر پارمسان و نشان دوم قارچ است که در بسیاری از غذاهای فرنگی مورد استفاده است. انواع پاستا، استراگانوف، ساندویچ و حتی سالاد با کمک  پنیر دیپ پارمسان با قارچ به راحتی قابل طبخ خواهند بود.

اما چرا دیپ؟ از فرهنگ دیپ کردن غذا چه می‌دانید؟ امروز با ما همراه شوید و اطلاعات غذایی خود را در رابطه با پارمسان با قارچ بالا ببرید. مطمئن باشید اطلاعات این بلاگ‌پست شما را چند قدم در آشپزی جلو می‌اندازد. سرعت شما را افزایش می‌دهد و زمان طبخ را آسان می‌کند. آشپزی به کمک پنیر دیپ پارمسان با قارچ همان چیزی است که به دنبالش بودید! باور بفرمایید.

مراحل ساخت پنیر دیپ پارمسان با قارچ چیست؟

به طور کلی برای ساخت این تیر مراحل و زمان زیادی صرف می‌شود. مرحله اول آماده‌سازی پنیر پارمسان است. پنیر پارمسان طبیعی با ماندگاری در انبارهای پنیر به مدت 9 تا 12 ماه، آماده استفاده می‌شود. قرنطینه‌بودن این پنیرها در این مدت زمان به آن‌ها فرصت می‌دهد تا به طعم اصیل و واقعی خود نزدیک شوند. اما این شروع ماجرا نیست.

برای ساخت تیر پنیر دیپ پارمسان با قارچ، پنیر طبیعی پارمسان از رنده‌های ریز عبور کرده با کره حیوانی، افزودنی‌های مجاز و پودر قارچ ترکیب شده و تحت حرارت قرار می‌گیرد. در مرحله بعد برای به دست آمدن بافت یکدست، پنیر دیپ پارمسان با قاچ هموژن شده و بسته‌بندی می‌شود. گاهی به جای پودر قارچ از قارچ‌های تکه‌ای خشک‌شده استفاده می‌شود. این پنیر دیپ بمب انرژی و ارزش غذایی است. چطور؟ پارمسان به تنهایی یکی از مفیدترین پنیرهای طبیعی است. حال فرض کنید این پنیر با کره حیوانی و قارچ ترکیب شود. آیا می‌توان از این ترکیب دفاع نکرد؟

پنیر دیپ پارمسان با قارچ

برای استفاده از این تیر، چه مقدماتی لازم است؟

پنیر دیپ پارمسان با قارچ نیاز افراد به تهیه و شست‌وشوی قارچ برای تهیه غذا را برطرف می‌کند. با وجود قارچ در این پنیر دیپ دیگر نیازی به فرآیند شست‌وشو، تکه‌کردن و تفت دادن قارچ نیست. برای تست کردن پنیر دیپ پارمسان با قارچ کافیست آن را روی حرارت پایین یا غیر مستقیم قرار دهید. پنیر دیپ پارمسان با قارچ را با مواد اولیه دیگر مخلوط کرده و غذایی سبک و ساده آماده کنید. این پنیر با حرارت به آرامی مایع می‌شود و می‌تواند روح و جانتان را تسخیر کند. همچنین می‌توانید از این پنیر برای دیپ‌کردن هرچه‌ دوست دارید، کمک بگیرید. بافت خامه‌ای این پنیر هر خوراکی را خوش‌طعم می‌کند.

از فرهنگ دیپ کردن پنیر چه می‌دانید؟

دیپ کردن در واقع غوطه‌وری در انواع غذاست. تفاوت پنیرهای دیپ با سس‌ها در میزان غلطت و نحوه سرو آن‌هاست. همان‌طور که می‌دانید، سس‌ها روی غذا سرو می‌شوند در صورتی‌که برای استفاده از دیپ‌ها غذا را داخل آن‌ها غوطه‌ور می‌کنیم. پنیر دیپ بخش مهمی از فرهنگ غذایی ایالت‌های آمریکای جنوبی است. برخی معتقدند زادگاه این پنیر مرکز آرکانزا در جنوب آمریکاست و برخی این پنیر را به مکزیک مرتبط می‌دانند.

با سرو این پنیر آن در ظرف فوندوخوری می‌توانید انواع سبزیجات تازه، قارچ، فینگرفودها، چیپس، نان‌های تست، سوخاری‌ها،کراکرها و حتی گوشت و مرغ و غذاهای دریایی را در این پنیر غوطه‌ور کرده و طعم بی‌نظیری را خلق کنید.

رسپی‌های ساده برای استفاده از دیپ پنیر پارمسان با قارچ را می‌شناسید؟

هر غذایی که برای تهیه آن به قارچ و پارمسان نیاز داشت، حالا با کمک این پنیر دیپ آسان‌تر آماده می‌شود. اما امروز قصد داریم به کمک شما یک پاستای آلفردوی ساده تهیه کنیم. برای آماده‌سازی این پاستا کافیست مواد اولیه زیر را آماده کنید. این مواد برای 2 نفر است. شما می‌توانید با توجه به تعداد نفرات، مواد اولیه را کم یا زیاد کنید.

 

پاستا پنه: 300 گرم

فیله مرغ: 100 گرم

دیپ پارمسان با قارچ: 200 گرم

پیاز، ادویه و روغن: به مقدار لازم

پنیر دیپ پارمسان با قارچ

برای تهیه این پاستا ظرفی را تا نیمه آب بریزید و روی حرارت قرار دهید. فیله مرغ را به قطعات مکعبی تقسیم کرده با کمک پیاز و ادویه سرخ کنید. به آب جوش آمده پاستا پنه را اضافه کرده و به مدت 6 تا 8 دقیقه تا نرم شدن کامل روی حرارت نگه‌داری کنید. بعد از نرم شدن پاستاها، آن‌ها را آبکش کرده و به مرغ‌ها اضافه کنید. پنیر دیپ پارمسان با قارچ را روی حرارت غیر مستقیم قرار داده تا کمی نرم و گرم شود.

در این مرحله پنیر را به پاستا و مرغ اضافه کرده و با هم مخلوط کنید. بعد از 5 دقیقه از مخلوط‌سازی این مواد، پاستای شما آماده خواهد بود. برای تزئین می‌توانید از کمی جعفری هم کمک بگیرید.

می‌بینید با کمک پنیر دیپ پارمسان با قارچ دیگر نیازی به شیر، خامه و پنیر پارمسان رسپی‌های گذشته نیست. پس دروغ نیست که بگوییم دیپ پارمسان با قارچ همان تیری است که نشانه‌های زیادی را هدف می‌گیرد.

 
پنیر دیپ گودا
پنیر دیپ گودا ۱۰۰ گرم
پنیر ورقه‌ای تست چدار
پنیر ورقه‌ای تست چدار ۱۸۰ گرم
پنیر خامه‌ای
پنیر خامه‌ای ۲۰ گرم (پک ۸ عددی)
کازئینات سدیم
کازئینات سدیم ۱۰ کیلوگرم