متن مقاله


کومپیر ترکیه‌ای یک غذای خیابانی بسیار ساده و محبوب در ترکیه است. در واقع این غذا یک نسخه ترکی از سیب‌زمینی شکم پر در ایران است. کومپیر به ویژه در استانبول، جایی که تعداد بی‌شماری از غرفه‌های خیابانی غذا ارائه می‌دهند، از محبوبیت بالایی برخوردار است. گزارش‌ها نشان می‌دهند که بهترین مکان برای امتحان کردن این غذا، در منطقه Ortaköy استانبول واقع در ساحل قسمت اروپایی است.

کومپیر ترکیه، سیب‌زمینی تنوری‌ای است که در میان آن، انواع مخلفات بر اساس سلیقه‌ فرد، قرار می‌گیرد. کومپیر ترکیه‌ای، غذای مقوی و سالمی بوده و گزینه‌ای مناسب برای یک وعده و یا میان وعده کامل است.

مواد اولیه برای درست کردن کومپیر ترکیه‌ای

  • سیب زمینی: 1 عدد
  • شیر: 1 لیوان
  • کره: 1 بسته 50 گرمی
  • پنیر پیتزا: 200 گرم
  • فلفل دلمه‌ای: 1 عدد
  • نمک و فلفل به میزان لازم

طرز تهیه کومپیر ترکیه‌ای:

مرحله اول: مهم‌ترین قسمت کومپیر ترکیه‌ای کبابی کردن سیب زمینی است. برای این کار می‌توانید از چندین روش استفاده کنید. روش اول کبابی کردن سیب زمینی توسط آتش است. اما اگر می‌خواهید این غذای لذیذ را در خانه امتحان کنید می‌توانید ابتدا کمی کره‌ آب شده روی سیب زمینی را چرب کرده و سپس آن‌ها را درون فویل قرار داده و درون فری که از قبل گرم شده است قرار دهید.

روش دوم برای کبابی کردن سیب زمینی بدون فر استفاده از نمک است. برای استفاده از این  روش کف یک قابلمه را با نمک پوشانده و سیب زمینی‌ها را درون آن قرار دهید. شعله‌ گاز را در کمترین حالت ممکن قرار داده و صبر کنید تا سیب زمینی‌ها به خوبی کبابی شوند. برای اینکه متوجه شوید سیب زمینی به خوبی پخته شده است یا خیر از یک چنگال کمک بگیرید. اگر چنگال به راحتی در سیب زمینی فرو رفت، پخت آن به صورت کامل انجام شده است.

 

مرحله دوم:پس از آماده شدن سیب زمینی‌ها یک برش بر روی آن بزنید. محتویات سیب زمینی را در یک ظرف خالی کنید. سپس کره، مقداری شیر و نمک و فلفل را به آن بیافزایید. عطر و طعم کره در مزه‌ نهایی کمپیر ترکیه‌ای تاثیر به سزایی دارد. پیشنهاد می‌کنیم برای این کار از کره‌ی حیوانی کالین استفاده نمایید تا از طعم و عطر دلنشین آن به خوبی بهره‌مند شوید.

مرحله سوم: در مرحله‌ بعد مواد را به درون سیب زمینی که خالی شده برگردانید. بر روی آن پنیر پیتزا ریخته و سپس فلفل دلمه‌ها را اضافه کنید.

کومپیر ترکیه‌ای شما تقریبا آماده است. آن را داخل مایکروفر و یا فر قرار دهید تا پنیرها آب شده و طلایی شوند.

مواد درون کومپیر کاملا بر اساس سلیقه شخص پر می‌شوند. بنابراین می‌توانید از انواع سبزیجات، ذرت، خیارشور و حتی انواع ترشی‌های مورد علاقه خود استفاده کنید.

پنیر پیتزای کومپیر ترکیه‌ای را از کالین تهیه کنید

ما در کالین انواع پنیر پیتزا را با بسته‌بندی و ترکیب متنوع تولید می‌کنیم. قابلیت کشسانی بالا، بافت، طعم و مزه این پنیرهای پیتزا هر قلبی را تسخیر می‌کند. تا به حال با پنیرهای کالین، پیتزا تهیه کرده‌اید؟ باور کنید پیتزایی که با پنیر کش دار کالین آماده شود، چندین برابر با سایز پیتزاها اختلاف کیفیت دارد. البته که ما تنها پنیر پیتزا کش دار تولید نمی‌کنیم.

کالین افتخار این را دارد که از سال 1380، مهمان خانه‌های شما باشد. ما اولین تولیدکننده کره حیوانی در کشور هستیم. کره‌های حیوانی کالین دست به هر غذایی که بزنند، طعم و مزه آن چند برابر می‌شود. 5 پنیر طبیعی امنتالر، گودا، چدار، پارمسان و گورگونزولا از دیگر تولیدات ما هستند که با نگهداری در انبارهای پنیر به مدت 3 تا 8 ماه به طعم و مزه و بافت اصیل خود نزدیک می‌شوند.

از دیگر محصولات کارخانه کالین می‌توان به پنیرهای پروسس دیپ، ورقه‌ای، صبحانه و خامه‌ای اشاره کرد. 3 نوع خامه صبحانه ساده، شکلاتی و اصلی از دیگر محصولات کالین محسوب می‌شوند. برای خرید محصولات کالین سری به نمایندگی‌های حضوری ما بزنید و برای خرید آنلاین روی کالین شاپ، فروشگاه مجازی ما حساب باز کنید.

همراهی شما افتخار ماست.

 
دیپ گودا
پنیر دیپ گودا ۸۰۰ گرم
پنیر موزارلا رنده شده
پنیر موزارلا رنده شده (سبز) ۲ کیلوگرم
شیر خشک فرموله
شیر خشک فرموله ۲۴٪ ۲۰ کیلوگرم
پنیر گردو
پنیر گردو ۱۰۰ گرم