متن مقاله


بی‌شک یکی از کشورهایی که زادگاه بسیاری از پنیرهای محبوب جهان است، کشور ایتالیاست. در این مطب سعی داریم دریچه‌ای هر چند کوچک را بر روی این طمع‌های بی نظیر و متفاوت که در جهان طرفداران زیادی دارند، برای شما باز کنیم.

شما می‌توانید با خرید از روی سایت ما به آدرس  کالین شاپ این طمع‌های خاص و جادویی را امتحان کنید.

1.پنیر گورگونزولا (Gorgonzola cheese)

از دسته‌ی پنیرهای کپکی (بلوچیزها) است و هر یک کیلوگرم از آن، از 6 لیتر شیر گاو تهیه می‌شود. پنیر گورگونزولا به دو دسته‌ی کلی تقسیم می‌شود. پنیر گورگونزولای تند (spicy gorgonzola) که مزه‌ای خاص و قوی داشته و طرفداران خاص خود را دارد و گورگونزولای شیرین (Gorgonzola dolce) که نسبت به نوع تند، طعم خفیف‌تری دارد. این پنیر از نظر ظاهری دارای رگه‌های سبز و آبی می‌باشد که در اثر تزریق نوعی کپک خوراکی ایجاد شده‌اند. این پنیر محبوب، عطر و طعم متمایز خود را از باکتری‌های اضافه شده در طی فرایند تولید و همچنین از شرایط کاملاً مرطوب و خنکی که روند پیری را تسریع می‌کنند ، بدست می‌آورد. زادگاه پنیر گورگونزولا شهر میلان است. از این پنیر می‌توان در تهیه انواع سس‌ها، ساندویچ‌ها و غذاهای حاوی گوشت استفاده کرد.

پنیر گورگونزولا

 

2. پنیر موزارلا (Mozzarella cheese)

پنیر موزارلا یکی از پرطرفدارترین پنیرهای ایتالیایی در جهان است. اسم این پنیر از واژه‌ی ایتالیایی mozzare می‌آید که به معنای بریدن است و یکی از فرآیندهای تولید پنیر است. پنیر موزارلا انواع مختلفی دارد که یکی از محبوب‌ترین انواع آن، موزارلا بوفالو (buffalo mozzarella) است که از شیر بوفالو تهیه شده و بافتی خامه‌ای دارد. یکی دیگر از انواع آن، موزارلا افومیکاتا (mozzarella affumicata) است که به عطر و طعم دودی و خوشمزه معروف است. از موزارلا برای تهیه بسیاری از غذاها مانند انواع سالادها، ساندویچ‌ها و پیتزا استفاده می‌کنند.

پنیر موزارلا

3. پنیر پارمسان (Parmigiano cheese)

پنیر پارمسان که از آن به نام‌های پارمژان و پارمجانو نیز یاد می‌شود، از شیر گاو تولید می‌شود. برای تهیه هر یک کیلو گرم از این پنیر به 20 لیتر شیر نیاز است. پنیر پارمسان بافت تردی داشته و نمک آن از سایر پنیرها کمتر است. این پنیر در دسته‌ی پنیرهای سخت قرار دارد. حداقل مدت زمان لازم برای رسیدن پنیر پارمسان 8 ماه است. برای تهیه‌ی این پنیر به روش سنتی، خوراک گاوها تنها باید علف و یونجه باشد. پنیر پارمسان غنی‌ترین پنیر از نظر پروتیین است. از این پنیر در انواع سالادها، سوپ‌ها، فست فود ها و … استفاده می‌شود.

پنیر پارمسان

 

4. پنیر آسیاگو (Asiago cheese)

پنیر آسیاگو نیز از شیر گاو تولید می‌شود. طعم و بافت پنیر آسیاگو بسته به مدت زمان نگهداری و تولید این پنیر متفاوت است و به سه دسته‌ی مختلف تقسیم می‌شود. پنیر آسیاگو تازه (Asiago Pressato) که خود به دو دسته ی نرم‌ و شیرین تقسیم می شود، ‌آسیاگو رسیده (Asiago d’allevo) که عطر و طعم قوی‌تری دارد و آسیاگو تند (stravecchio Asiago) که تندترین و شدیدترین عطر و طعم را داراست و زمان رسیدن پنیر به 2 سال به طول می انجامد. همچنین رنگ این پنیر نیز با توجه به سن آنها متفاوت است و در رنگ‌های سفید، زرد تیره و گاهی متمایل به قهوه‌ای موجود است. پنیر آسیاگو بیشتر در مناطق ترنتینو و ونتو ساخته می‌شود. از این پنیر معمولا به صورت رنده شده در سالاد، سوپ، پاستا و سس استفاده می‌کنند.

پنیر آسیاگو

5. پنیر ماسکارپونه (Mascarpone cheese)

پنیر ماسکارپونه در دسته‌ی پنیرهای خامه‌ای و پرچرب است و زادگاه آن لمباردی است. مواد تشکیل‌دهنده این پنیر تنها دو ماده‌ی خامه و اسید سیتریک است. بافت این پنیر بسته به نوع فرآیند تولیدی آن بین صاف، خامه‌ای و روغنی متغیر است و شکل ظاهری‌ آن شبیه یک خامه‌ی غلیظ است. عطر و طعم ملایمی دارد و بیشتر در غذاهای شیرین و دسرها استفاده می‌شود.

پنیر

برند کالین، از ابتدای کار خود  با هدف تولید پنیرهایی که نزدیک ترین طعم و بو را به پنیرهای اصیل هر کشوری داشته باشد، فعالیت خود را آغاز نموده است. پنیرهای ساخت کالین طی فرآیندی طبیعی در مدت زمان های مورد نیاز هر پنیر (بین 3 تا 8 ماه) در انبارهای ویژه نگه داری می شوند و سپس در بسته بندی هایی 200 گرمی به بازار ارائه می شود. با توجه به این موضوع شما به راحتی می توانید انواع پنیرهای طبیعی ما را از نمایندگی های فروش دریافت نموده و طعم هر یک را امتحان کنید.

 
پنیر موزارلا و چدار رنده شده
پنیر چدار و موزارلا رنده شده ۲ کیلوگرم
پودر Mpc
پودر MPC
کره حیوانی فرمسیل ۱۰ گرم
پنیر موزارلا کاپی
پنیر موزارلا رنده شده مخلوط چدار -کاپ ۱ کیلوگرم