متن مقاله


تا به حال پنیر کبابی را زیر زبانتان لمس کرده‌اید؟ قبول دارید که این طعم جدید از پنیر قابلیت ماندگار شدن در زبان و خاطره را دارد؟ حالا چند سالی می‌شود که آیتم پنیر کبابی به منوی غذایی ما اضافه شده است. این پنیر به تنهایی نیز می‌تواند حکم یک غذای کامل را داشته باشد. همچنین بسیاری از گیاه‌خواران از آن به عنوان گوشت گیاهی استفاده می‌کنند. امروز قصد داریم بیشتر درباره این پنیر بگوییم. با دانستن حقایقی از پنیر کبابی شما هم شیفته او خواهید شد.

  • این پنیر قبرسی است!

نام مستعار پنیر کبابی، هالومی است. هالومی اولین بار در جزیره مدیترانه شرقی قبرس تولید شده است. برای تولید این پنیر از به طور سنتی از شیر بز یا گوسفند یا ترکیبی از این‌‌دو استفاده می‌شود. البته گاهی نیز برای تولید آن از گاوها کمک گرفته می‌گیرند. در فرآیند تولید پنیر کبابی شیر گرم شده و مایه پنیر برای انعقاد به آن اضافه می‌شود. زمانی‌که مایه بریده‌بریده می‌شود، آب پنیر تخلیه شده و پنیر‌ها در قالب فشرده می‌شوند.

در مرحله بعدی پنیرها تحت حرارت قرار می‌گیرند تا مقاومتشان افزایش پیدا کند. در مرحله آخر تولید پنیر کبابی به آن نمک پاشیده می‌شود و برای عرضه به بازار منتقل می‌شود. پنیر کبابی را می‌توان در آب نمک نیز نگه داشت. شاید برایتان جالب باشد که بدانید برای تولید هالومی از هیچ باکتری اسیدی استفاده نمی‌شود.

پنیر کبابی

  • این پنیر نیمه‌سخت است

پنیر کبابی یک پنیر سفید، از دسته پنیرهای نیمه‌سخت، با بافتی محکم و لایه‌لایه شبیه به موزارلا است. کمی بافت اسفنجی دارد، طعم آن تند و کمی شور است و هیچ پوستی ندارد. بافت پنیر کبابی لاستیکی است و برخلاف سایر پنیرها زمانی‌که گرم می‌شود، حالت سفتی‌اش را از دست نمی‌دهد. هالومی به صورت خام هم قابل استفاده است اما به دلیل نقطه ذوب بالایش، ایده‌آل‌ترین نوع استفاده از آن، کبابی یا سرخ‌شده‌اش است. تردی این پنیر همان‌چیزی است که از سایرین جدایش می‌کند.

تا به حال به کدام روش از این پنیر چشیده‌اید؟

  • این پنیر جانشین خلف غذایی است.

هالومی به دلیل داشتن بافت منحصر به فردش می‌تواند جایگزین مناسبی برای سایر لبنیات و حتی گوشت شود. برای مثال استفاده از پنیر کبابی به صورت لایه‌ای به جای موزارلا در سالاد کاپریس، استفاده از آن در انواع خورشت به جای توفو برای گیاه‌خواران، تهیه ساندویچ با آن به جای استفاده از نان به دلیل نداشتن گلوتن تنها بخشی از پیشنهاداتی است که مورد استقبال بسیاری از افراد قرار می‌گیرد.

پس از کبابی‌ یا سرخ شدن، پنیر هالومی به یک لقمه قوی و خوش‌طعم با بافت کمی خامه‌ای تبدیل می شود. هالومی کبابی یا سرخ شده، واقعاً خوشمزه است.

  •  این پنیر ارزش غذایی بالایی دارد

هالومی به عنوان یک پنیر به طور طبیعی دارای چربی و نمک است. بیشتر چربی موجود در هالومی چربی اشباع شده است و یک قسمت می‌تواند حدود 2.4 گرم نمک را تأمین کند که تقریباً 40 درصد از میزان توصیه شده روزانه برای بزرگسالان است. با این حال، هالومی سرشار از پروتئین است و همین وعده غذایی 19 گرم در هر وعده را فراهم می‌کند و آن را به یک گزینه گیاهخواری خوب (در حد اعتدال) تبدیل می‌کند.

از نظر تغذیه‌ای، هالومی منبع عالی کلسیم است و 70٪ از میزان توصیه شده روزانه برای بزرگسالان را در یک قسمت تامین می‌کند. هالومی همچنین روی، سلنیوم، منیزیم، ویتامین A و بسیاری از ویتامین های گروه B را شامل است.

  • این پنیر تا 1 سال هم عمر می‌کند

پنیر کبابی ممکن است در یخچال، بدون باز شدن، تا یک سال نیز نگهداری شود. اما به محض باز کردن بسته‌بندی آن باید در یخچال و در ظرف آب‌نمک که هوای آن بسته است نگهداری شود. به این ترتیب می‌توانید تا دو هفته نیز از آن نگهداری کنید. اگر هالومی را در پلاستیک یا فویل بپیچید، می‌توانید تا 3 ماه منجمدش کنید! به این روش بافت پنیر کبابی در زمان پخت نیز تغییری نخواهد کرد.

پنیر کبابی

شما از پنیر کبابی چه می‌دانید؟

حالا نوبت شماست. برای استفاده از پنیر کبابی آن را روی گریل کبابی کنید. اگر امکان کبابی‌کردن آن را ندارید به کمک چند قطره روغن روی تابه سرخش کنید. زمان نهایی برای آماده‌سازی این پنیر 1 تا 2 دقیقه است. البته امتحان کردن آن به صورت خام را نیز از دست ندهید. پنیر کبابی یک عصای دست خوب برای آشپزی شما خواهد بود. به او ایمان بیاورید و از خواص و مزایای آن به نحو احسن استفاده کنید.

 

 
شیر خشک کامل
شیر خشک کامل ۲۰ کیلوگرم
کره حیوانی فرمسیل
کره حیوانی فرمسیل ۱۰ گرم
خامه کاکائویی
خامه کاکائویی ۱۰۰ گرم
پنیر پروسس صنعتی
پنیر پروسس صنعتی(زرد) 2.5کیلوگرم