متن مقاله


چقدر در وعده‌های غذایی خود از پنیر کمک می‌گیرید؟ از این فرآورده لبنی پرخاصیت چه می‌دانید؟ پنیر در ساده ترین شکل خود از شیر گاو، بز یا گوسفند تهیه می‌شود. در فرآیند تولید ساده‌ترین پنیر، شیر با یک ماده اسیدی مانند مایه پنیر مخلوط می‌شود. سپس، دلمه‌ها شکل گرفته و به تدریج پنیر آماده می‌شود. می‌دانید پنیر چه خواصی برای بدن دارد؟ روزانه چه نیازی از بدن را تامین می‌کند؟ با ما در ادامه همراه باشید تا هرآنچه در رابطه با تاریخچه پنیر است را برای شما شرح دهیم.

ارزش غذایی پنیر

پیش از تاریخچه پنیر، خوب است سری به ارزش غذایی آن بزنیم. پنیر منبع خوبی از کلسیم بوده و به همین دلیل برای سلامت استخوان‌ها و دندان‌ها، ترمیم زخم‌ها و حفظ فشار خون مفید است. مردان و زنان از 19 تا 50 سال باید 1000 میلی‌گرم کلسیم در روز مصرف کنند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید 20 گرم پنیر چدار 20 درصد از این نیاز روزانه را تأمین می‌كند. با این حال، پنیر می‌تواند کالری زیاد، سدیم و چربی اشباع داشته باشد. تجزیه عناصر مغذی در هر پنیر بسته به نوع آن می‌تواند بسیار متفاوت باشد.

در تاریخ، زمان و مکان واقعی منشأ پنیر و پنیرسازی مشخص نیست. اما احتمال دارد این موضوع با اهلی‌سازی حیواناتی که انسان‌ها از شیر آن‌ها تغذیه می‌کردند، ارتباط نزدیکی داشته باشد. اولین حیواناتی که توسط انسان ها اهلی شدند، گوسفندان بودند که این تاریخچه پنیر به 8000 سال قبل از میلاد مسیح پیش، بازمیگردد.

برای اینکه بتوانیم تاریخچه پنیر را کشف کنیم، بیایید نگاهی به گذشته‌های دور بیاندازیم. به همان ابتدای کار، تا بتوانیم برخی از حقایق غیر معمول در مورد این غذای باستانی و محبوب را کشف کنیم.

روند کشف پنیر

محققان در شروع تحقیقات از تاریخچه پنیر به کشف پوست حیوانات برخورده‌اند. پنیر به طور تصادفی در اثر ذخیره شیر در ظروف ساخته شده از پوست حیوانات کشف شده است. مایه پنیر، حاوی آنزیمی است که به طور طبیعی در معده حیوانات نشخوارکننده یافت می‌شود و باعث انعقاد شیر و جدا شدن آب پنیر از آن می‌شود. یکی دیگر از شواهد احتمالی کشف پنیر از روش نمک زدن شیر خام با هدف نگهداری طولانی مدت، ناشی می‌شود. سناریوی دیگر شامل افزودن آب میوه به شیر است که منجر به تخمیر شدن شیر با استفاده از اسید موجود در آب میوه می‌شود.

پنیر

تاریخچه پنیرسازی در اساطیر یونان باستان

علی‌رغم این واقعیت که منشأ پنیر و تاریخچه پنیر سازی در هاله‌ای از رمز و راز است ، ما می‌دانیم که در زمان امپراتوری روم، پنیر‌سازی به روشی گسترده و با ارزش، تبدیل شده بود و در سراسر اروپا و خاورمیانه نیز انجام می‌شده است. در تاریخچه پنیرسازی در اساطیر یونان باستان اشاره شده و تاکنون شواهدی از پنیر و پنیرسازی در نقاشی‌های دیواری مقبره مصر با قدمت بیش از 4000 سال یافت شده است. در زمان ژولیوس سزار، به معنای واقعی کلمه صدها نوع پنیر در امپراتوری روم قدرتمند و فراتر از آن تولید و تجارت می‌شد. روم به دلیل وجود مستندسازی و آزمون و خطا در تصفیه و بهبود روش‌های تهیه پنیر، نقش بسزایی داشته است.

مهاجران اروپایی گسترش دهندگان پنیر در دنیا

بسیاری از پنیرهای معروفی که امروزه می‌شناسیم، مانند چدار، امنتالر، پارمسان و گودا، در تاریخچه پنیر نسبتاً جدید محسوب می‌شوند. (در طی 500 سال گذشته کشف شده‌اند). در اوایل، پنیر هرگز یک پدیده جهانی محسوب نمی‌شد. با رونق گرفتن پنیرسازی در اروپا و خاورمیانه، مناطق آمریکای شمالی و جنوبی فاقد پنیر و هنر پنیر سازی بودند، تا اینکه با گذشت زمان مهاجران اروپایی پنیرسازی را وارد این مناطق کردند.

پنیر

معرفی پنیر به آسیا

تاریخچه پنیر به این‌جا ختم نمی‌شود. پنیر به عنوان ماده اصلی در رژیم غذایی اکثر کشورهای آسیایی در نظر گرفته نمی‌شود. با این حال، شواهدی از پنیری به نام “روشان” وجود دارد که از زمان سلسله مینگ در چین تولید می‌شد. این پنیر جز ماده‌های اصلی رژیم های غذایی مردم سانی و بای چین تا به امروز است. تبتی‌ها و مغول‌ها نیز سابقه طولانی در تولید پنیر دارند و ممکن است در توسعه پنیر سازی چینی نقش داشته باشند.

کلمه پنیر که در انگلیسی (cheese) نامیده می‌شود، از کلمه لاتین (caseus)گرفته شده است که ریشه آن به ریشه پروت-هند و اروپایی kwat ، به معنی تخمیر یا ترش شدن بر می‌گردد.

تاریخچه پنیرهای اروپایی

از آنجا که تهیه پنیر در آب و هوای خنک شمال اروپا گسترش یافت، برای نگهداری به نمک کمتری احتیاج بود که این موضوع باعث می‌شد بافت پنیرها خامه‌ای‌تر شود. همچنین در این اقلیم‌های خنک‌تر ، پنیرهای رسیده و آبی اختراع شده‌اند. بسیاری از پنیرهایی که امروزه با آن‌ها آشنا هستیم (چدار ، گودا ، پارمسان و …) اولین بار در اروپا در دوران قرون وسطی تولید شده‌اند.

صنعتی شدن پنیر

پنیر تا قرن نوزدهم به عنوان یک محصول محلی باقی مانده بود و در مقیاس‌های کوچک در مزارع تولید می‌شد. اولین کارخانه تولید صنعتی پنیر در سوئیس در سال 1815 تاسیس شد. در ایالات متحده تولید پنیر در مقیاس بزرگ در اواسط دهه 1850 شروع به رشد کرد. جسی ویلیامز ، یک کشاورز لبنی از ایالت نیویورک بود که با استفاده از شیری که از مزارع اطراف خریداری می‌کرد شروع به ساخت پنیر به روش خط مونتاژ اولیه کرد. در سال‌های بعدی، 100 انجمن صنفی لبنیات‌، در شمال شرقی و ویسکانسین تاسیس شد.

پنیر

نقش امپراتوری روم در تجارت پنیر

پنیر در روزهای امپراتوری روم از جایگاه مهمی برخوردار بود و در واقع، بدون مشارکت ارتش‌های روم در گسترش تجارت پنیر، تاریخ سیر پنیر ممکن بود بسیار متفاوت باشد. پنیر سازی در این دوران به یک صنعت بالغ تبدیل شده و با ارتش روم و بازرگانان تا انتهای امپراتوری گسترش یافت. پنیر سازان یاد گرفتند که چگونه پنیرهای خشک‌تری تولید کنند که بتوانند بدون خراب شدن سفر کنند.

بسیاری از پنیرهای معروف امروزی اولین بار در اواخر قرون وسطی تولید شدند. به عنوان مثال چدار در سال 1500 میلادی و گودا در سال 1697 تولید شده‌اند.

کالین، تولیدکننده پنیرهای طبیعی و پروسس در ایران

حالا که با تاریخچه پنیر آشنا شدیم، نوبت تست کردن مزه آن است. ما در کالین انواه پنیرهای طبیعی و فرآوری‌شده را تولید می‌کنیم. پنیرهای امنتالر، پارمسان، چدار، گودا و گورگونزولا در کنار پنیر موزارلا، خامه‌ای، صبحانه، دیپ و ورقه‌ای از محصولات پنیری کارخانه کالین هستند که با بالاترین کیفیت تولید می‌شوند. برای خرید محصولات ما سری به نمایندگی‌های حضوری بزنید یا از فروشگاه مجازی ما در کالین شاپ کمک بگیرید.

 

 

 
کره حیوانی آلوفویل
کره حیوانی آلوفویل ۱۵ گرم
پنیر خامه‌ای
پنیر خامه‌ای ۲۵۰ گرم
پنیر خامه‌ای
پنیر خامه‌ای ۲۰ گرم
پنیر خامه‌ای
پنیر خامه‌ای ۳۰ گرم