متن مقاله


آیا شما هم از طرفداران پر و پا قرص پیتزا هستید؟ پیتزا یکی از محبوب ترین غذاهای جهان است و در هر کشوری بسته به ذائقه ی افراد به روش های مختلفی درست می شود. اما اساس کلی آن که شامل نان پیتزا، پنیر پیتزا و مخلفات است در همه جا یکسان است. تنها تفاوت در مدل نان و یا تنوع مخلفاتی است که بر روی پیتزا قرار می گیرد.

پنیر پیتزا یکی از پرکاربردترین پنیرهای فانتزی است که در کل جهان و ایران طرفداران زیادی دارد. اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که علاقه زیادی به طبخ پیتزا و یا دیگر فست فودها، که پنیر متریال اصلی آن ها به شمار می رود، دارید حتما تا به حال برای خرید پنیری که اغلب به نام پنیر پیتزا شناخته می شود اقدام کرده اید!

آیا میدانستید پنیری به نام پنیر پیتزا  وجود ندارد؟ بله درست است! پنیری که به نام پنیر پیتزا در بازار ایران شناخته می شود اغلب پنیر موزارلا است که در بسته بندی های مختلف و به صورت رنده شده به بازار عرضه می شود. اما یک سرآشپز حرفه ای می داند که تنها پنیر موزارلا برای طبخ یک پیتزای لذیذ با عطر و طعم دلچسب، کافی نیست. برخی از سرآشپزها برای رسیدن به یک نتیجه ی بی نظیر، از ترکیب پنیر های مختلف استفاده می کنند تا بتوانند به کشسانی مطلوب، عطر خوش و طعم لذیذی برسند.

پنیر پیتزا

 

خصوصیات پنیر پیتزای مطلوب

یک پنیر پیتزای مطلوب و عالی، علاوه بر طعم و عطر خوب، باید از کشسانی قابل قبولی نیز برخوردار باشد. برای اینکه متوجه شوید چه کشسانی از نظر استانداردهای جهانی قابل قبول است بهتر است به کششی که در پیتزا ایجاد می شود توجه کنید. این کش ها باید نازک باشند و به شکل رشته های نازک صورت بگیرند.

یکی دیگر از موارد مهم در پنیر پیتزا، توجه به حس لاستیکی بودن آن در دهان است. یک پنیر پیتزای با کیفیت علاوه بر اینکه کشسانی بالایی دارد، نباید در هنگام جویده شدن حس لاستیکی و آدامسی ایجاد کند. این گونه پنیر ها حضم بسیار دشواری دارند و اصلا توصیه نمی شوند.

یکی از مواردی که برند کالین بر روی آن تمرکز کرده است تولید پنیر پیتزاهایی است که تمامی خصوصیات یک پنیر خوب را یک جا داشته باشند و نیازی به ترکیب با پنیر دیگری نداشته باشند. پنیر پیتزاهای کالین در چهار رنگ بسته بندی مختلف ارائه می شوند که هر یک خصوصیات متفاوت خود را دارند.

پنیر پیتزا

 

پنیر پیتزای کالین در بسته بندی قرمز

پنیر موزارلا کالین در بسته بندی قرمز و حجم های 180 گرم، 450 گرم، 2 کیلوگرم و 2.5 کیلوگرم ارائه می شود. پنیر موزارلا از شیر گاو تهیه شده و طی فرآیندی به پنیر موزارلا اصلی تبدیل می شود.  از هر 10 کیلوگرم شیر گاو معمولا 1 کیلوگرم پنیر موزارلا تولید می شود. پنیر پیتزا سرشار از پروتئین و کلسیم بوده و در این مورد با سایر پنیرها تفاوتی ندارد.  این پنیر دارای رنگ سفید مایل به زرد بوده و عطر و طعم مطبوعی را ارائه می دهد. از پنیر پیتزای کالین می توان در طبخ انواع فست فودها از قبیل پیتزا، لازانیا، ساندویچ و … استفاده نمود.

پنیر موزارلا رنده شده

پنیر پیتزای کالین در بسته بندی طلایی

پنیر موزارلا کالین در بسته بندی طلایی و حجم های 180 گرم، 450 گرم، 2 کیلوگرم و 2.5 کیلوگرم ارائه می شود. از خصوصیات بارز این محصول می توان به کشسانی فوق العاده آن اشاره کرد. همچنین این پنیر، به هیچ وجه حس آدامسی و یا لاستیکی ایجاد نمی کند. از طعم و عطر ملایم و لذیذی برخوردار بوده و به تنهایی پنیر کامل و با کیفیتی برای طبخ انواع  فست فود ها است.

تفاوت این پنیر با پنیر پیتزای کالین در بسته بندی قرمز این است که با پنیر چدار مخلوط شده است. این پنیر از عطر خاص کره ای برخوردار بوده و سرشار از کلسیم است. از جمله مزایای پنیر موزارلا کم نمک بودن آن است.

پنیر موزارلا

پنیر پیتزا کالین در بسته بندی نارنجی

پنیر چدار و موزارلا رنده شده کالین در حجم  2 کیلوگرم، یکی از انواع پنیر پیتزاهای کالین بوده که دارای کششی فوق العاده است. تفاوت این پنیر با پنیر پروسس موزارلا قرمز کالین این است که با پنیر چدار مخلوط شده است. این پنیر به تنهایی می تواند استفاده شود و اصلا نیاز به ترکیب با پنیر دیگری ندارد. پنیرهای زرد رنگ داخل بسته بندی همان پنیر چدار می باشد که سرشار از كلسیم و فسفر و انواع ویتامین‌هاست. همچنین این پنیر سرشار از پروتئین هایی است که هضم آن ها راحت است.

پنیر موزارلا و چدار رنده شده

پنیر پیتزای کالین در بسته بندی سبز

پنیر موزارلا کالین در بسته بندی سبز و حجم 2 کیلوگرم ارائه می شود. این پنیر از کشسانی فوق العاده ای برخوردار است. عطر کره و خواص آن باعث شده به گزینه ای محبوب در میان افراد تبدیل شود. بهتر است برای استفاده از این محصول آن را با دیگر پنیرهای کالین ترکیب نمایید تا به نتیجه ی بهتری دست یابید. پنیر موزارلای کالین در بسته بندی سبز به هیچ وجه حس لاستیکی بودن و آدامسی شدن ایجاد نمی کند. این پنیر سرشار از کلسیم بوده، کم نمک است  و آب و چربی، به هیچ وجه از آن نمی شود.

پنیر موزارلا رنده شده

برند کالین، از ابتدای کار خود  با هدف تولید پنیرهایی که نزدیک ترین طعم و بو را به پنیرهای اصیل هر کشوری داشته باشد، فعالیت خود را آغاز نموده است. پنیرهای ساخت کالین طی فرآیندی طبیعی در مدت زمان های مورد نیاز هر پنیر (بین 3 تا 8 ماه) در انبارهای ویژه نگه داری می شوند و سپس در بسته بندی هایی 200 گرمی به بازار ارائه می شود. با توجه به این موضوع شما به راحتی می توانید انواع پنیرهای طبیعی ما را از نمایندگی های فروش دریافت نموده و طعم هر یک را امتحان کنید.

 

در همین رابطه بخوانید:

راهنمای انتخاب درست پنیر

 

 

 

 

 
کره حیوانی
کره حیوانی فرمسیل ۲۵۰ گرم
پنیر چدار طبیعی ۲۰۰ گرم
پنیر خامه‌ای ۸۰ گرم
پودر Mpc
پودر MPC