متن مقاله


در دنیا بیش از 700 نوع پنیر با عنوان پنیر انگلیسی با نام‌های چدار، چشایر، بری، استیلتون و … تولید می‌شود. محبوب‌ترین پنیر در انگلیس پنیر چدار است که حدود نیمی از فروش پنیر در انگلیس را به خود اختصاص می‌دهد. این نام از غارهای Cheddar Gorge در سامرست گرفته شده است که قبلاً برای رسیدن به آنجا ذخیره می‌شده است.

به طور کلی پنیر علاوه بر طعم مطبوع، مزایای بسیار برای بدن دارد زیرا از معدود موادی است که می‌تواند در هر وعده غذایی روز، به عنوان غذای اصلی و یا دسر خورده شود. پنیر یک منبع پروتئینی بوده که برای رشد استخوان‌ها لازم است و حاوی ویتامین  B12 است که در تشکیل خون قرمز نقش دارد. یک قطعه پنیر به اندازه جعبه کبریت یک سوم نیاز روزانه یک بزرگسال به کلسیم را تأمین می‌کند. بنابراین این غذای قدیمی نه تنها خوشمزه  و سالم است بلکه مملو از مواد مغذی خوبی نیز هست. در ادامه قصد داریم به معرفی پنیرهای محبوب انگلیسی بپردازیم.

پنیر چدار

پنیر چدار

این پنیر با توجه به محل تولد خود نامگذاری شده است. پنیر چدار اولین بار در قرن 12 در روستای چدار در سامرست انگلیس تولید شد. پنیر چدار پس از اولین تولید، نزد نجیب زاده‌های انگلیسی محبوب شد و در بسیاری از ضیافت‌های سلطنتی ظاهر ظاهر شد. اکنون پنیر چدار در سراسر دنیا ساخته و فروخته میشود. پنیر چدار دارای رنگ‌ها و اشکال مختلف است. رنگ آن از سفید شیری تا نارنجی متغیر است. پنیر چدار طبیعی کالین، بر اساس رسپی اصلی و در بازه‌ای 5 الی 7 ماهه تولید می‌شود. پنیر چدار طبیعی منبع خوبی از ویتامین های K است که برای سلامتی قلب و استخوان بسیار مهم هستند.

 

پنیر بلک استیک

 

پنیر بلک استیک

پنیر بلک استیک توسط خانواده باتلر در Inglewhite، لنکاوی ساخته شده است. چهار نسل از خانواده باتلر به کشاورزی و تولید پنیر مشغول بوده‌اند و امروزه با وجود پنیرهایی که در قفسه‌های بسیاری از سوپرمارکت‌های انگلستان است، به اوج خود رسیده‌اند.

Blacksticks  با شیر گاو پاستوریزه تهیه می‌شود. برای ساخت این پنیر از روش­‌های دست ساز سنتی استفاده می­‌شود و پنیرها با بالغ شدن به پنیر نهایی تبدیل می‌شوند. یک رنگ طبیعی برای افزودن رنگ نارنجی متمایز، به پنیر اضافه می‌شود. این پنیر یک بافت خامه ای نرم با طعم‌های لبنی کره‌ای دارد. پنیر بلک استیک یک جایگزین خوشمزه و مزه دار برای برگرها و استیک ها است.

 

لنکاشیر سنتی

لنکاشیر سنتی

خانواده سینگلتون پیش از شروع تولید پنیر در سال 1934 مدت‌ها بود که در منطقه گوسنارق لنکاوی مشغول کار لبنیات بودند. Lancashire  سنتی با دستور مخصوص سه روزه ساخته می‌شود. پنیر در زمان‌هایی که تازه است، ملایم و کره‌ای است و پس از بلوغ تیز و ملایم می شود،  این پنیر دارای بافتی نرم است و در دهان ذوب می‌شود.

 

پنیر بوول

پنیر

این ماده با شیر گاو پاستوریزه ، مایه پنیر سنتی تهیه می‌شود و به شکل چرخ‌های دور بزرگ شبیه پنیر ایتالیایی Gorgonzola ساخته می‌شود. این پنیر بریتانیایی نسبتاً جدید به دلیل ذوب شدن در دهان و طعم ملایم آبی محبوبیت زیادی پیدا کرده است.
برای یک ناهار سریع و خوشمزه، پنیر بوول را داخل موسیرهایی که در کره، گشنیز آسیاب شده و فلفل سیاه تفت داده اند، هم بزنید، خامه را اضافه کرده و روی تاگلیاتل‌های گرم یا نوکیا بریزید.

پنیرهای چدار کالین

ما در کارخانه کالین، تولید کننده انواع پنیرهای طبیعی و پروسس هستیم. یکی از پنیرهای محبوب کالین که طرفداران بسیاری نیز دارد، پنیر جدار است. پنیر چدار در کالین در سه نوع فرآیند تولید آماده می‌شود. پنیر طبیعی چدار اولین محصول از دسته چدار است که همان‌طور که اشاره شد، با گذشت زمان در انبارهای پنیر به بافت و طعم و مزه اصیل انگلیسی نزدیک می‌شود. در دسته پنیرهای پروسس دو نوع پنیر چدار ورقه‌ای و دیپ در کالین تهیه می‌شوند. این پنیرها هر غذایی را خوش‌طعم و خوشمزه می‌کنند.

خرید محصولات کالین از کجا؟

ما در کارخانه کالین پنیرهای متفاوتی به غیر از پنیر چدار تهیه می‌کنیم. 4 پنیر طبیعی دیگر با نام‌های گورگونزولا، گودا، امنتالر و پارمسان نیز را نیز در انبارهای پنیر و با گذشت زمان به طعم، عطر و بوی اصیلشان نزدیک می‌سازیم. انواع پنیرهای فرآوری شده، خامه صبحانه و کره حیوانی از دیگر محصولات کالین هستند.

برای خرید محصولات می‌توانید سری به فروشگاه‌های حضوری ما بزنید. همچنین اگر دوست دارید، خرید مجازی داشته باشید، آنلاین شاپ ما بهترین گزینه برای شما خواهد بود. ما در کالین شاپ منتظر شما هستیم

 
کره گیاهی آلوفویل
کره گیاهی آلوفویل دلکام ۱۰۰ گرم
پنیر موزارلا توپی
پنیر موزارلا توپی ۱۸۰ گرم
پنیر پروسس موزارلا
پنیر پروسس موزارلا قالبی (قرمز) کاپ ۲.۵ کیلوگرم
شیر خشک کامل
شیر خشک کامل ۲۰ کیلوگرم