متن مقاله


در دنیا بیش از 700 نوع پنیر با عنوان پنیر انگلیسی تولید می‌شود. از چدار تا چشایر، بری تا استیلتون و … . محبوب‌ترین پنیر در انگلیس پنیر چدار است که حدود نیمی از فروش آن را تشکیل می‌دهد. این نام از غارهای Cheddar Gorge در سامرست گرفته شده است که قبلاً برای رسیدن به آنجا ذخیره می‌شده است.

پنیر علاوه بر طعم مطبوع، مزایای بسیار دیگری نیز دارد زیرا از معدود موادی است که می‌تواند در هر وعده غذایی روز، به عنوان غذای اصلی و یا دسر خورده شود. پنیر یک منبع پروتئینی بوده که برای رشد استخوان‌ها لازم است و حاوی ویتامین  B12 است که در تشکیل خون قرمز نقش دارد. یک قطعه پنیر به اندازه جعبه کبریت یک سوم نیاز روزانه یک بزرگسال به کلسیم را تأمین می‌کند. بنابراین این غذای قدیمی نه تنها خوشمزه  و سالم است بلکه مملو از مواد مغذی خوبی نیز هست.

پنیر چدار

پنیر چدار

این پنیر با توجه به محل تولد خود نامگذاری شده است زیرا در قرن 12 در روستای چدار در سامرست، انگلیس برای اولین بار تولید شد. پنیر چدار پس از اولین تولید، نزد نجیب زاده‌های انگلیسی محبوب شد و در بسیاری از ضیافت های سلطنتی ظاهر می‌شد. اکنون پنیر چدار در سراسر دنیا ساخته و فروخته می شود. پنیر چدار دارای رنگ‌ها و اشکال مختلف است. رنگ آن از سفید شیری تا نارنجی متغیر است. پنیر چدار کالین، بر اساس رسپی اصلی تولید شده و در بازه‌ای 5 الی 7 ماهه تولید می‌شود. پنیر چدار طبیعی منبع خوبی از ویتامین های K است که برای سلامتی قلب و استخوان بسیار مهم هستند.

 

پنیر بلک استیک

 

پنیر بلک استیک

پنیر بلک استیک توسط خانواده باتلر در Inglewhite، لنکاوی ساخته شده است. چهار نسل از خانواده باتلر به کشاورزی و تولید پنیر مشغول بوده‌اند و امروزه با وجود پنیرهایی که در قفسه‌های بسیاری از سوپرمارکت‌های انگلستان است، به اوج خود رسیده اند.

Blacksticks  با شیر گاو پاستوریزه تهیه می شود. برای ساخت این پنیر از روش­های دست ساز سنتی استفاده می­شود و پنیرها با بالغ شدن به پنیر نهایی تبدیل می شوند. یک رنگ طبیعی برای افزودن رنگ نارنجی متمایز، به پنیر اضافه می شود. این پنیر یک بافت خامه ای نرم با طعم های لبنی کره ای دارد. پنیر بلک استیک یک جایگزین خوشمزه و مزه دار برای برگرها و استیک ها است.

 

لنکاشیر سنتی

لنکاشیر سنتی

خانواده سینگلتون پیش از شروع تولید پنیر در سال 1934 مدت ها بود که در منطقه گوسنارق لنکاوی مشغول کار لبنیات بودند. Lancashire  سنتی با دستور مخصوص سه روزه ساخته می شود. پنیر در زمان هایی که تازه است، ملایم و کره ای است و پس از بلوغ تیز و ملایم می شود ،  این پنیر دارای بافتی نرم و شل است که در دهان ذوب می شود.

 

پنیر بوول

پنیر

این ماده با شیر گاو پاستوریزه ، مایه پنیر سنتی تهیه می شود و به شکل چرخ های دور بزرگ شبیه پنیر ایتالیایی Gorgonzola ساخته می شود. این پنیر بریتانیایی نسبتاً جدید به دلیل ذوب شدن در دهان و طعم ملایم آبی محبوبیت زیادی پیدا کرده است.
برای یک ناهار سریع و خوشمزه، پنیر بوول را داخل موسیرهایی که در کره، گشنیز آسیاب شده و فلفل سیاه تفت داده اند، هم بزنید، خامه را اضافه کرده و روی تاگلیاتل‌های گرم یا نوکیا بریزید.

 

 

برند کالین، از ابتدای کار خود  با هدف تولید پنیرهایی که نزدیک ترین طعم و بو را به پنیرهای اصیل هر کشوری داشته باشد، فعالیت خود را آغاز نموده است. پنیرهای ساخت کالین طی فرآیندی طبیعی در مدت زمان های مورد نیاز هر پنیر (بین 3 تا 8 ماه) در انبارهای ویژه نگه داری می شوند و سپس در بسته بندی هایی 200 گرمی به بازار ارائه می شود. با توجه به این موضوع شما به راحتی می توانید انواع پنیرهای طبیعی ما را از نمایندگی های فروش دریافت نموده و طعم هر یک را امتحان کنید.

 
کره حیوانی
کره حیوانی آلوفویل ۵۰ گرم
پنیر دیپ چدار ۱۰۰ گرم
پنیر موزارلا رنده شده
پنیر موزارلا رنده شده (قرمز) ۱۸۰ گرم
پنیر موزارلا رنده شده
پنیر موزارلا رنده شده (قرمز) ۴۵۰ گرم