متن مقاله


به نظر شما بهترین صبحانه برای کنکور چیست؟ کنکور سراسری از چهارشنبه 9 تیر 1400 در کشور برگزار می‌شود. کنکور، این غول بی‌شاخ و دم به خودی خود، استرس زیادی برای دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان ایجاد می‌کرد. اما حالا دومین سالی است که این آزمون مهم و سرنوشت‌ساز در فراگیری کرونا برگزار می‌شود. پس باید بیش از پیش مراقب شرایط روحی و جسمی دانش‌آموزانمان باشید. بهترین صبحانه برای کنکور را برایشان آماده کنید و مطمئن باشید صحیح و سالم از جلسه کنکور بیرون می‌آیند. اما پیشنهادات غذایی، بهترین صبحانه برای کنکور و بهترین وعده غذایی شام برای فرزندانمان چیست؟ در ادامه به معرفی چند صبحانه مقوی برای دانش‌آموزان پرداختیم. با ما همراه باشید.

چرا خوردن بهترین صبحانه برای کنکور اهمیت دارد؟

به طور کلی پژوهش‌ها نشان می‌دهند که صبحانه یکی از مهم‌ترین وعده‌های غذایی است. به کمک صبحانه از افت قند خون جلوگیری شده و یادگیری به بهترین شکل انجام می‌شود. به این ترتیب احساس گرسنگی به تعویق می‌افتد و عملکرد مغز برای حضور ذهن، یادآوری و حل مسئله بهبود می‌یابد. دانش‌آموزان حدود 3 تا 4 ساعت در جلسه امتحان حضور دارند. آن‌ها باید تمام دروسی که در طی سال مطالعه کرده‌اند را به یاد بیاورند و مسائل را حل کنند. پس باید تغذیه مناسبی داشته باشند. اما بهترین صبحانه برای آن‌ها که عملکرد ذهنشان را بهبود دهد، چیست؟

بهترین صبحانه برای کنکور

مواد غذایی پروتئینی‌، بهترین صبحانه برای کنکور

پیشنهاد متخصصان تغذیه برای روز کنکور، صبحانه پروتئینی است. عدسی به همراه گلپر، تخم مرغ آب‌پز، فرنی، حلیم و نان و پنیر و گردو می‌توانند بهترین صیحانه برای کنکور باشند.

همچنین نوشیدن چای یا قهوه بسته به سلیقه غذایی می‌تواند محرک خوبی برای دانش‌آموزان محسوب شوند. البته که باید به خاطر داشته باشید، مایعات زیاد، ادرار آور هستند و نوشیدن زیاد آن‌ها برای دانش‌آموزان دردسرساز است.

ممنوعیات صبحانه در روز کنکور

نان لواش گزینه مناسبی برای صبحانه نیست. چطور؟ نان لواش باعث می‌شود قند خون افت شدیدی داشته باشد. پیشنهاد ما برای بهترین صبحانه در کنکور استفاده از نان‌های سبوس‌دار مثل سنگک است.

شاید فکر کنید، نوشیدن شیر گزینه مناسبی برای بهترین صبحانه کنکور است، اما شیر تا حدودی باعث خواب‌آلودگی می‌شود و گاهی سیستم گوارش را نیز تحریک می‌کند. اگر چای و قهوه را از نوشیدنی‌ صبحانه روز کنکور حذف کرده‌اید، آب پرتقال جایگزین خلف‌تری برای این روز است.

صبحانه‌های شیرین و حاوی قندهای ساده نیز از حذفیات بهترین صبحانه برای کنکور هستند. چرا؟ مصرف مرباها، خامه‌های شکلاتی و مواد قندی باعث افت قند خون در ساعات میانی جلسه کنکور می‌شود. پس این گزینه‌ها را نیز حذف کنید.

میان‌وعده‌های مناسب روز کنکور

برای جلوگیری از افت شدید فشار خون با وجود خوردن بهترین صبحانه برای کنکور، نباید از میان‌وعده صرف نظر کرد. این میان‌وعده‌ها حکم همان اسفناج ملوان زبل را دارند که به قوای ذهن کمک می‌کنند. پس حتما میان‌وعده سبکی را در اختیار دانش‌آموزانتان قرار دهید و از آن‌ها بخواهید در ساعات میانی میل کنند. این میان‌وعده‌ها می‌توانند شامل موارد زیر شوند:

بهترین صبحانه برای کنکور

  • مغز دانه و آجیل: پسته، گردو، بادام و بادام زمینی گزینه‌های سبک و قابل دسترسی برای دانش‌آموزان هستند و موجب احساس سیری می‌شوند.
  • میوه‌: چند برش کوچک میوه نیز می‌تواند گزینه خوبی برای میان‌وعده باشد.
  • پنیر: احتمالا شما هم شنیده‌اید که می‌گویند خوردن پنیر به تنهایی موجب کندهوشی می‌شود! از ما به شما نصیحت گول شایعات را نخورید و از پنیر به خصوص پنیرهای طبیعی برای میان‌وعده‌ کنکور کمک بگیرید.

شام شب قبل از کنکور

وعده شام قبل از کنکور، اهمیت کمی از بهترین صبحانه کنکور ندارد. شام باید سبک و ساعاتی قبل از خواب میل شود. پس به خاطر داشته باشید که غذاهای چرب و پر کالری گزینه مناسبی برای فرزندانتان نیستند.

به امید موفقیت دانش‌آموزان کنکوری، در کنکور 1400

به فرزندانتان این اطمینان را بدهید که فارغ از هر نتیجه‌‌ای برای شما ارزشمند هستند. به خاطر داشته باشید که تغذیه جسم خوب، بدون تغذیه روح، نمی‌تواند کاری از پیش ببرد. سعی کنید در این روزهای آخر کنارشان باشید و این همراهی را در خاطرشان ثبت کنید.

کالین، بهترین انتخاب برای صبحانه و میان‌وعده غذایی

ما در کالین، پنیرهای طبیعی، پنیرهای پروسس، کره حیوانی و انواع خامه را با بالاترین کیفیت تولید و به دست شما می‌رسانیم. در حال حاضر کالین با 20 سال سابقه در تولید محصولات لبنی توانسته است، طرفداران بسیاری را جذب کند. تا به حال پنیرهای طبیعی کالین را چشیده‌اید؟ عطر و بوی کره‌های حیوانی را چطور؟ پیتزا با پنیرهای موزارلای کالین یک چیز دیگر است باور کنید. اگر تا به حال از محصولات کالین را امتحان نکرده‌اید، حالا بهترین فرصت است. بهترین صبحانه برای کنکور را از میان محصولات لبنی ما انتخاب کنید. برای خرید محصولات می‌توانید به نمایندگی‌های حضوری ما مراجعه کرده یا از طریق وبسایت فروش مجازی اقدام کنید. ما در کالین شاپ منتظر خرید آنلاین شما هستیم.

همراه شما افتخار ماست.

 

 
پنیر پروسس صنعتی
پنیر پروسس صنعتی(زرد) 2.5کیلوگرم
کازئینات سدیم
کازئینات سدیم ۱۰ کیلوگرم
پنیر ورقه‌ای چیز برگر گودا
پنیر ورقه‌ای چیز برگر گودا ۱۵۰۰ گرمی
کره گیاهی
کره گیاهی ۲۵ کیلوگرم