متن مقاله


تا به حال با پنیر پارمسان و قارچ، بیف استراگانف خورده‌اید؟ این غذای روسی محبوب ریشه در اواخر قرن 19 میلادی دارد. از آن زمان که روس‌ها آشپزهای فرانسوی داشتند، غذاهای متنوعی ابداع و به جهانیان معرفی شد. در سال 1891 یکی از همین سرآشپزها یک غذا با کمک خامه و گوشت برای یک خاندان اشرافی تهیه کرد.

شایعات بسیاری در رابطه با نام این غذا وجود دارد. مثلا برخی معتقدند، کارفرمای این سرآشپز استراگانف نام داشته و برخی معتقدند او برای این‌که این غذا بیشتر مورد توجه قرار گیرد، چنین اسمی اشرافی را روی آن گذاشته است. بیف استراگانف خیلی زود یک غذای محبوب روسی شد و طی مدت زمان کوتاهی به جهانیان معرفی شد. در ادامه قصد داریم به رسپی تازه‌ای از این غذا به کمک پنیر پارمسان و قارچ بپردازیم. پس با ما همراه باشید

برای تهیه بیف استراگانف از چه مواد اولیه‌ای استفاده می‌شد؟

در آن زمان که سلطنت تزار در روسیه جریان داشت، برای تهیه این غذای سنتی تنها از گوشت و خامه استفاده می‌کردند. اما به مرور زمان این رسپی دچار تحول شد و هرکشوری بنا به سلیقه یا فرهنگ، چیزی به رسپی این غذا اضافه یا کم کرد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید برخی کشورها از رب گوجه فرنگی برای پخت این غذا استفاده می‌کنند.

پنیر پارمسان و قارچ

بیف استراگانف با توجه به ذائقه و سلیقه مردم یک کشور به همراه پاستا، نودل، برنج و یا سیب‌زمینی سرخ‌شده و سبزیجات سرو می‌شود. رسپی معمول و رایج این غذا نیاز به قارچ، گوشت، خامه، سیب‌زمینی و پنیر پارمسان دارد.

از آنجایی‌که رسپی‌های متفاوتی برای این غذا وجود دارد، پیشنهاد کالین استفاده از پنیر پارمسان و قارچ برای تهیه این غذا است.

طرز تهیه بیف استراگانف به سبک کالین چیست؟

برای تهیه این غذا تنها کافیست مواد اولیه زیر را آماده کنید:

برش‌های نازکی از گوشت: 400 گرم

کره: 50 گرم

پیاز: 2 عدد متوسط

سیر: 1 حبه

نمک و فلفل و پاپریکا: به مقدار دلخواه

سیب‌زمینی :3 عدد متوسط

دیپ پنیر پارمسان و قارچ: 400 گرم

در مرحله اول پخت بیف استراگانف با پنیر پارمسان و قارچ، باید گوشت‌ها را روی تابه به کمک کره، پیاز ریزشده و سیر تفت دهید. به محض برشته شدن گوشت‌ها یک پیمانه آب روی آن ریخته و اجازه دهید به مدت 1 ساعت گوشت بپزد.

در مرحله دوم سیب‌زمینی‌ها را با کمک رنده بزرگ ریز کرده و داخل تابه‌ای سرخ کنید. سیب‌زمینی و گاهی جعفری به عنوان تزئین این غذا پیشنهاد می‌شوند.

در مرحله سوم نوبت اصل کار ماجرا بروید. دیپ پنیر پارمسان با قارچ را روی حرارت پایین گرم کنید تا به صورت مایع در آید. بافت این پنیر دیپ، خامه‌ای است و در ترکیبات آن از قارچ خشک‌شده و پنیر پارمسان کمک گرفته می‌شود. با نرم و مایع شدن پنیر دیپ، آن را روی گوشت ریخته و با هم ترکیب کنید. در مرحله آخر نمک، فلفل و سایر ادویه‌ها را به ترکیب اضافه کنید و زمان کوتاهی را برای مخلوط شدن مواد و طعم گرفتن غذا صبر کنید.

انتخاب شدت غلظت بیف استراگانف با پنیر پارمسان و قارچ با شماست. در زمانی که این غلظت به حد کافی بود، آن را از روی حرارت برداشته و در ظرفی سرو کنید. روی بیف‌استراگانف، سیب‌زمینی سرخ شده ریخته و مزه‌های زندگی‌تان را عوض کنید.

با همین رسپی، چیکن استراگانف تهیه کنید

شما می‌توانید به جای گوشت، از فیله مرغ کمک بگیرید و به جای بیف، چیکن استراگانف تهیه کنید. این غذا می‌تواند به همراه پاستا، انواع سالاد و نان سرو شود. برخی حتی استراگانف را به همراه برنج میل می‌کنند. البته باید به خاطر داشته باشید که چربی و کالری این غذا کم نیست. پس اگر برای صرف غذا محدودیت دارید، ساده‌ترین نوع استراگانف را بدون برنج، نان و سالاد میل کنید.

 

 

 

 
پنیر گودا طبیعی
پنیر گودا طبیعی قرص 10 کیلوگرم
پنیر لیقوان
پنیر لیقوان ۱۰۰ گرم
پنیر خامه‌ای
پنیر خامه‌ای ۳۰ گرم
پنیر پروسس مخلوط موزارلا چدار (طلایی)
پنیر پروسس مخلوط موزارلا چدار (طلایی) ۲ کیلوگرم